Forum dyskusyjne

Z Sihanoukville do Koh Chang

kategoria podróże po świecie

gonz dołączył
25.01.2017

gonz 13:04 | 25.01.2017

Planuje posiedzieć trochę na Koh Rong a później przedostać się na Koh Chang i dalej do Bangkoku. Może ktoś odbył taką podróż i może podzielić się wskazówkami. Najlepsza byłaby podróż łodzią, ale podejrzewam, że nie nie ma takiej możliwości.

pavep dołączył
29.03.2009

pavep 15:11 | 25.01.2017

Kup bilet na autobus do granicy, przejdź pieszo granicę i granicy odjeżdżają busy Toyota bodajże do miasta Trat tam zatrzymują się pickupy i jedziesz nim na przystań gdzie kupujesz prom, płyniesz promem, wysiadasz wsiadasz do kolejnego pick-up’a który wiezie Cię na do danej wioski na wyspie,
Podróż na cały dzień. Pamiętaj nie ma żadnego bezpośredniego autobusu, każdy jedzie do granicy i tam ma końcowy przystanek, będą Ci wmawiać, że jest i kłamać w żywe oczy. Podróżując opisanym przeze mnie sposobem powinieneś się zamknąć w 15 USD za całą podróż.
Ogólnie Koh Chang nie polecam, brzydkie plaże, w porze suchej wyschłe wodospady, gdybym wiedział zostałbym dłużej na Koh Rongu.

Na Koh Rongu polecam Ci 40 min trekking na plaże Long Beach, prawie nikogo tam nie, raj na ziemi, możesz robić dosłownie wszystko ;)

Startujesz z Tajlandii?

gonz dołączył
25.01.2017

gonz 11:28 | 26.01.2017

Tak, standardowo start z Bangkoku, poźniej Angkor, Phnom Penh, Koh Rong, może Kampot ... mam trzy tygodnie i plan jeszcze cały czas otwarty jest :)

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 11:58 | 26.01.2017

z Sihanoukville masz bezpośrednie autobusy do Bangkoku - koszt pod koniec 2016r. w zależności od pośrednika ok 30-40$, ale możesz tez spokojnie na własną rękę dojechać lokalnym autobusem do granicy i dalej minibusem do BKK, czasowo może wyjść dłużej, ale o ponad połowę taniej :) możesz też jechać bezpośrednim autobusem do granicy z Kampot

Koch Chong i Sihanoukville mi się również nie spodobało, osobiście polecam połączyć po kilka dni na Koh Rong i Koh Rong Sanloem (jeśli kupisz bilet na spead boat w 2 strony możesz płynąć na jedną wyspę a wracać z drugiej, łódka pomiędzy wyspami to 2,5$) - druga z wysp jest o wiele spokojniejsza, ma lepsze plaże i polecam pływanie w nocy ze świecącym planktonem na Lazy Beach ;)

W samym Kampot nie bardzo jest co robić, ale Bokor Hill robi wrażenie - sama droga na górę z cudnymi widokami jak i opuszczone budynki :) jak będziesz wynajmować skuter/motor zabierz zapas paliwa - na górze możesz kupić wyłącznie pod starym kasynem, pół litra w cenie droższej niż normalnie litr :D

pavep dołączył
29.03.2009

pavep 16:00 | 26.01.2017

Z Bangkoku jedz pod granicą z Kambodżą polecam podróż pociągiem 3 klasy. bilet kosztuję ok 60 Batów. (6)
Kiedyś jechałem nim ponad 7 godzin, teraz po remoncie torów jedzie się ok 5:30, pociąg startuję codziennie codziennie o 5:55, przed 12 powinieneś być na ostatniej stacji kolejowej skąd bierzesz TukTuka koszt max 70 batów i podwozi Cię 5-10 min do granicy, którą przekraczasz pieszo. Po przekroczeniu granicy mnóstwo naganiaczy dolepi się do Ciebie, ja zawsze zbierałem 4-5 osób i wynajmowałem wtedy Vana który za nie więcej niż 40 USD zawiezie was do Siem Reap (ok 150 km, 2 godziny jazdy) pod wskazany adres. Ogólnie koszt taxi nie powinien być wyższy niż 7-8 USD/os.
W Siem Reap poelcam (www.gardenvillage-angkor.com) , fajny klimat Bar w wodzie z basenem, dwójka z wiatrakiem ok 10 USD)

gonz dołączył
25.01.2017

gonz 15:05 | 27.01.2017

Dzięki wielkie za informację!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl