Forum dyskusyjne

Phnom Penh

kategoria podróże po świecie

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 13:42 | 07.11.2016

Cześć, moja podróż do Azji dotyczy tym razem Tajlandii i Kambodży, z czego to drugie to przede wszystkim Angkok (dwa dni zwiedzania) i Sihanouknive (tak wypoczynek na 2-3 dni) i pytanko-czy polecacie zwiedzać Phnom Penh? Nie wiem czy warto tam zajezdzac.

Pytanko drugie to jaki środek transportu najlepszy z Angkor do Phnom Penh/Sihanouknive? Czytałam że można skorzystać z wodolotu-jak to wygląda w praktyce, czasowo i kosztowo?

Kto wie jak najszybciej przedostac sie z Sihanouknive do Bangkoku? Patrzylam samolot ale bardzo drogo-ok 900 pln....

Star_y dołączył
09.12.2008

Star_y 17:33 | 10.11.2016

1. w Phnom Penh jest co zobaczyć, ale dwa ważne miejsca są strasznie dołujące - Pola Śmierci i byłe więzienie w centrum miasta. Poza tym polecam pałac w centrum miasta i muzeum (słabsze).
2. Z "Angkor" do Phnom Penh tylko szybką łodzią. To nie wodolot, ale pędzi! W Siem Rap w każdej agencji kupisz bilety w dobrej, tej samej cenie. Siądź na dachu i od początku podróży rób zdjęcia.
3. W Sihanukvil polecam "koszyk", domek przy samej plaży Otres 2. Ostatnie domki przed rzeką.
4. Do Bangkoku jechałem nocnym autobusem. Najpierw tuktukiem do centrum, później ciasny autobus z klaustrofobicznymi, półleżacymi miejscami, przesiadka, autobus, granica, bus do Bangkoku. Wszystko na jednym bilecie! Ja bym się dawno pogubił, ale oni cię znajdują i mówią, gdzie masz iść. Podróż od godz. 22 do około 16, ale da się przeżyć.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 02:28 | 12.11.2016

Phnom Penh - okolice to bardzo ciekawy Udong (ok 45 km autobusem)
Z Sihanouk (właściwie z Sre Ambel) do Dong Tong (granica z Tajlandią) kursowały kiedyś szybkie łodzie i była to atrakcyjna podróż, dalej od granicy do Bangkoku autobus...

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 19:21 | 14.11.2016

przede wszystkim zamiast Sihanoukville polecam którąś z wysp - Koh Rong albo Koh rong Sanloem - prawdziwy raj :) około 40min-1h stateczkiem za 7-10$ w dwie strony
Z Siem Reap do Sihanoukville najpopularniejszy jest autobus - nocny bezpośrednio lub inne przez Phnom Penh za ok 12-20$ (w zależności od umiejętności negocjacyjnych :D), można też spead boatem do Phnom Penh i dalej autobusem, ale to już nieco droższa opcja - sama łódka kosztuje 35$ +6-7$ za autobus
obiwektywnie samo Phnom Penh jest raczej nieciekawe - to kolejne duże, chaotyczne, brudne i głośne miasto azjatyckie, w samej Kambodży jest o wiele więcej ciekawych miejsc, do zwiedzania niewiele poza pałacem i kilkom świąyniami, jeśli interesujesz się historią, to warto zobaczyć Pola śmierci i słynne więzienie, przy czym są to na pewno mocno depresyjne miejsca
Do Bangkoku można jechać bezpośrednim autobusem nocnym z Sihanoukville za 15-18$ lub znowu przez Phnom Penh. Jest też opcja samodzielnie lokalnym transportem, przy czym wymaga 4przesiadek po drodze, z zasłyszanych historii możliwe do wykonania w jeden dzień, przy czym osobiście nie sprawdzałam :)

najbardziej znani przewoźnicy to Sorya Bus i Mekong express, ale jest też mnóstwo innych lokalnych przewoźników (niestety cena idzie w parze z jakością przejazdu)
weź też pod uwagę, że autobusy ze względu na stan dróg i fakt, że kierowcy zatrzymują się po drodze mnóstwo razy, czy to na śniadanie/obiad czy żeby załatwić jakieś prywatne sprawy, przejazd trwa zazwyczaj 2-4h dłużej niż będą Cię zapewniać w biurach podróży :) dodatkowo przy wykupowaniu biletu dopytuj czym będziesz jechać, bo często (pomimo że płacisz "turystyczną" cenę za bilet) zamiast "wygodniejszego" autobusu podstawiane są minibusy albo jesteś wsadzana w lokalny autobus (co przy dłuższych trasach niestety słabo się tam sprawdza) ;) dodatkowo jeśli udałoby Ci się zorganizować tak, żeby bilet bezpośrednio na dworcu autobusowym kupił Ci lokals, to cena będzie o wiele niższa

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 06:22 | 15.11.2016

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki :) właśnie jestem w Bkk czekając na samolot do Chiam Mai. Trasa do Kambodży będzie jeszcze poddana doszlifowaniu bo w sumie zastanawiam się nad tą kambodzanska stolica l. Jak czasowo szacujecie by kierować się z Angkoru widokiem do PP i dalej na wybrzeże? Da radę to w jeden dzień zrobić? Pozdrawiam :)

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 12:42 | 15.11.2016

Angkor (Siem Reap) do Sihanoukvile da się spokojnie w jeden dzień, z tym że jeśli autobusem to zmarnujesz ok 11-14h :) może wygodniejszą opcją jest autobus nocny? mają opcję z rozkładanymi na łóżko siedzeniami lub łóżkami piętrowymi, więc coś da się przespać chwilę :)
łódką do PP to ok 5-6h +kolejne ok 5h do Sihanoukville, więc tutaj zależy czy uda Ci się zgrać autobus ze speadbotem :)
powodzenia!

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 01:13 | 16.11.2016

Dziękuję za wskazówki, nocny autobus fajna opcja, zastanowię się jeszcze bo chciałam płynąć tym speadbotem dla widoków u atmosfery panującej na łódce.
Pozdrawiam z Chiang Mai :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl