Forum dyskusyjne


Torremolinos i okolice

kategoria podróże po świecie

filiplech dołączył
12.06.2015

filiplech 11:37 | 12.06.2015

Witam wszystkich, planuję wraz z rodziną wybrać się w tym roku do Hiszpanii. Przylot planujemy 3 sierpnia do Malagi, następnie udać się do miasteczka Torremolinos z tąd mam kilka pytań:
1. Czy polecacie to miasteczko jako miejsce do wypoczynku? Pochodzę ze wsi i chciałbym, żeby coś się działo wieczorkiem. Polecacie jakieś inne blisko Malagi?
2. Czy istnieje możliwość znalezienia jakiegoś lokum już na miejscu, czy trzeba wcześniej rezerwować? Jak byliśmy np. w Chorwacji czy Grecji ze znalezieniem lokum nie było problemu, ciągle ktoś przy drodze stał z tabliczką "wolne pokoje". Czy tak samo jest w Hiszpanii?
3. Chciałbym sobie wypożyczyć samochód na tydzień aby zwiedzić Gibraltar oraz okolice. Czy jest to opłacalne? Czy lepiej wykupić sobie wycieczkę w biurze podróży?
4. Czy polecacie wycieczkę do Maroko?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 22:32 | 15.06.2015

>Witam wszystkich, planuję wraz z rodziną wybrać się w tym roku do Hiszpanii. Przylot
>planujemy 3 sierpnia do Malagi, następnie udać się do miasteczka Torremolinos z tąd
>mam kilka pytań:
>1. Czy polecacie to miasteczko jako miejsce do wypoczynku? Pochodzę ze wsi i
>chciałbym, żeby coś się działo wieczorkiem. Polecacie jakieś inne blisko Malagi?
>2. Czy istnieje możliwość znalezienia jakiegoś lokum już na miejscu, czy trzeba
>wcześniej rezerwować? Jak byliśmy np. w Chorwacji czy Grecji ze znalezieniem lokum
>nie było problemu, ciągle ktoś przy drodze stał z tabliczką "wolne pokoje". Czy tak
>samo jest w Hiszpanii?
>3. Chciałbym sobie wypożyczyć samochód na tydzień aby zwiedzić Gibraltar oraz
>okolice. Czy jest to opłacalne? Czy lepiej wykupić sobie wycieczkę w biurze podróży?
>4. Czy polecacie wycieczkę do Maroko?
>Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.


1. Jest to dobre miejsce do wypoczywania.
2. Jeśli szukasz dyskotek to nie jest to niekończący się ciąg takich lokali. Raczej bym powiedział, że ludzie skupiają się na knajpach (wprawdzie otwartych, z muzyką itp. ale nadal raczej knajpy i ewentualnie trochę desek do poskakania).
3. Sierpień to miesiąc wakacyjny, nie byłbym pewien że coś znajdziesz. Poza tym w Torremolinos często nie mówią tylko po hiszpańsku, więc musisz to brać pod uwagę przy szukaniu noclegu. Ludzi z tabliczkami nie widziałem, ale fakt, dziś wróciłem a to jeszcze jest przed sezonem. Raczej wywieszają numery telefonów na oknach/balkonach.
4. Przy liczeniu opłacalności samochodu musisz brać pod uwagę - rodzaj samochodu, ilość osób i miejsce gdzie chcesz jechać. Jest kilka miejsc gdzie ciężko jest dostać się bez auta. Wycieczki do Gibraltaru są, można też pojechać autobusem z Torremolinos do La Linea i przejść sobie przez granicę.
Ania1988KK dołączył
13.05.2016

Ania1988KK 01:15 | 13.05.2016

>>Witam wszystkich, planuję wraz z rodziną wybrać się w tym roku do Hiszpanii.
>Przylot
>>planujemy 3 sierpnia do Malagi, następnie udać się do miasteczka Torremolinos z tąd
>>mam kilka pytań:
>>1. Czy polecacie to miasteczko jako miejsce do wypoczynku? Pochodzę ze wsi i chciałbym, żeby coś się działo wieczorkiem. Polecacie jakieś inne blisko Malagi?
>>2. Czy istnieje możliwość znalezienia jakiegoś lokum już na miejscu, czy trzeba wcześniej rezerwować? Jak byliśmy np. w Chorwacji czy Grecji ze znalezieniem lokum nie było problemu, ciągle ktoś przy drodze stał z tabliczką "wolne pokoje". Czy tak samo jest w Hiszpanii?
>>3. Chciałbym sobie wypożyczyć samochód na tydzień aby zwiedzić Gibraltar oraz okolice. Czy jest to opłacalne? Czy lepiej wykupić sobie wycieczkę w biurze podróży?
>>4. Czy polecacie wycieczkę do Maroko?
>>Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

1. Torremolinos to bardzo rozrywkowe miasteczko. Dużo restauracji, barów (w tym nocnych), atrakcji czy sklepów. Benalmadena- miasteczko zaraz obok chyba jest ładniejsze, ma piękny port Puerto Marina, atrakcje podobne, mniej Anglików. Ładna też jest Fuengirola.
2. Szukanie tego typu lokum wakacyjnego w okolicach Malagi nie wchodzi w grę. Nie ma na lotnisku osob stojących z tabliczkami dot. wynajęcia domu/apartamentu. W Chorwacji, w Grecji czy na Kubie się z tym spotkałam ale w Maladze nie. Należy poszukać i zarezerwować wczesniej (hiszpanie żadko mowią po angielsku) np na Bookings.com, Airbnb czy mniejszych blogach/ogłoszeniach/portalach dot. regionu jak MyMalaga.pl.
3. Wycieczki w biurach podróży jak np na Gibraltar kosztują ok 50EUR/os. Jeśli chcesz zwiedzić więcej miejsc i w więcej osób bardziej opłacalne będzie wynajęcie auta. Poszukaj lokalnych jak np. Malaga U Drive.com, obsługę mają po polsku i bez karty kredytowej.
4. Maroko jest piękne, warto zobaczyć ale chyba aktualnie nie bardzo bezpieczne. Warto sprawdzić na oficjalnych stronach rządowych czy msz.pl czy nie ma ostrzeżeń np o zamachach.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl