Forum dyskusyjne

Bankomaty a polskie karty

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

DiAtemi dołączył
24.09.2016

DiAtemi 21:32 | 24.09.2016

Dzień dobry!
Wybieram się niedługo na wycieczkę do Japonii i nie chcę z Polski zabierać za dużo gotówki. Chciałabym wypłacać pieniądze na miejscu z bankomatów. Jednak zastanawiam się czy moja karta (mastercard debit paypass - mbank) będzie przechodzić, czy nie będzie z tym jakichś problemów? Wiem o istnieniu bankomatów ATM na poczcie oraz w sieci sklepów 7Eleven, jednak czytałam, że nie zawsze wszystkie karty przechodzą. Czy ktoś ma doświadczenie z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów w Japonii? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Aso dołączył
27.10.2011

Aso 20:02 | 25.09.2016

Twoja karta prawdopodobnie będzie działać w bankomatach dostosowanych do obsługi zagranicznych kart płatniczych (chociaż nie mam dokładnych informacji o kartach mBanku). Jednakże odradzam poleganie na bankomatach, bo niekoniecznie zawsze łatwo je znaleźć, a poza tym tylko te w największych miastach akceptują zagraniczne karty płatnicze. Japończycy są bardzo przywiązani do tradycyjnych pieniędzy i w sklepach rzadko kiedy można korzystać z kart płatniczych. Dlatego zalecane jest mieć przy sobie spory zapas gotówki, tym bardziej, że Japonia jest krajem bardzo bezpiecznym, gdzie kradzieże niemal się nie zdarzają.

AjKnowJu dołączył
29.10.2016

AjKnowJu 23:25 | 29.10.2016

Bankomaty 7bank często gęsto zlokalizowane na stacjach w metrach Tokyo, Kyoto czy też Osaka. Jak potrzebowałem wypłacić pieniędzy to kierowałem sie zawsze na metro i zwykle bankomacik był, chociaż moje wyjścia z intencją "do bankomatu" były może ze dwa w ciągu 2 tygodni, zwykle przy okazji zawsze na jakiejś stacji wypłaciłem. Problemów nie miałem. Kurs zawsze spoko i żal zadek ścisnął, ze posłuchałem kumpla by wypłacić coś na lotnisku przed wylotem - straciłem wiele, a wypłaciłem jak najwięcej " bo bankomatów mało". Bankomatów mi nigdy nie brakło, a na lotnisku moglem wypłacić tyle co by mi na wymiane JRpasa starczyło oraz pociąg z lotniska do tokyo. Miałem również przygotowaną (wcześniej zamówioną i dostarczoną do Polski) karte do bramek na stacjach metra.

www.jnto.go.jp/eng/basic-info/shopping/atms-2.html 

Mastercard powinien pójść. Sam uzywałem Visa.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 22:50 | 30.10.2016

Z wypłatami w bankomatach nie ma problemów, ale płatność kartą na większości terminali promowych nie była możliwa jeszcze kilka lat temu

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 17:29 | 31.10.2016

Wróciłam 3 tygodnie temu, miałam problem z wypłaceniem gotówki w różnych bankomatach, był komunikat, że karta nie obsługiwana lub nie obsługuje się kart zagranicznych. jedynie w 7/11 udało mi sie wypłacić. próbowałam też w innych marketach, ale bez sukcesu. Chyba w FM tez jakiś Europejczyk nie wypłacił. Na poczcie nie sprawdzałam. Płaciłam kartą w hotelach czy hostelach, w supermarketach, zapłaciłam też w kasie na dworcu autobusowym w Takayamie

marta dołączył
07.12.2009

marta 18:36 | 02.11.2016

Witam,
w większości bankomatów nie ma problemu z wypłatą gotówki, jednak zdarzają się wyjątki. Kantorów czasem trzeba się naszukać, a przy wymianie gotówki w banku jest milion formalności także odradzam tę ewentualność :)

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 11:12 | 10.12.2016

byłem rok temu i nie miałem żadnych problemów w wypłatami w bankomatach... tzn. raz czy dwa jakiś mi odmówił ale gdzieś nieopodal zazwyczaj był nastepny. Używałem jak zawsze karty dolarowej kantoru walutowego aliora. Przy pierwszej wypłacie tylko dostałem wiadomość że karta jest zablokowana ze względów bezpieczeństwa i jeśli potwierdzę tą wypłatę sms'em zwrotnym to mi odblokują, i tak sie stało. Po więcej info o tripie do Japonii zapraszam tu takemytrip.pl/plan-podrozy-13-japonia-azja 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl