Forum dyskusyjne


Japonia w 2 Tygodnie

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

Drif dołączył
20.09.2010

Drif 09:05 | 29.08.2017

Witam

Pytanie do wszystkich ktorzy juz odwiedzili ten kraj. Planuje podroz w okersie jesiennym na 2 tygodnie co prawda bedzie to raczej intensywne przemieszcznie sie przez Japonie.

Moim planem jest rozpoczecie podrozy od polnocnej czesci kraju a zakonczenie na Okinawie.
Zastanawiam sie tylko czy warto zaczynac od Sapporo czy raczej Sendai.
Ma ktos jakies pomocnicze wskazowki? Kto zwiedzil tamte rejony?

Prosze o uwagi i podpowiedzi

Pozdrawiam K.


Aso dołączył
27.10.2011

Aso 20:55 | 29.08.2017

Zarówno Sapporo jak i Sendai jako miasta są same w sobie zaskakująco mało ciekawe i wyjazd w te regiony ma sens jedynie wówczas, jeżeli planujesz dodatkowe atrakcje oddalone od głównych miast.

Hokkaido słynie z atrakcji przyrodniczych. Za niezwykle malowniczy uchodzi park narodowy Daisetsuzan. Nie znam dokładnego terminu Twojego wyjazdu, ale zauważ, że w październiku drzewa zaczynają tracić już liście i przyroda przestaje wyglądać atrakcyjnie. Uzależniłbym zamiar odwiedzenia tej części Japonii od tego, czy jesteś w stanie trafić w odpowiedni moment, żeby uchwycić naturę w pełni jej okazałości.

W okolicy Sendai najbardziej popularną atrakcją jest oczywiście zatoka Matsushima, ale bardzo polecana jest także górska świątynia Yamadera - jeżeli chodzi o warunki przyrodnicze, to będzie wyglądać atrakcyjnie aż do początku listopada.

Co do Okinawy, to byłbym ostrożny w upieraniu się przy tym punkcie programu, bo sam przylot do Naha nie pozwoli Ci zobaczyć niczego szczególnie interesującego. Piękne wybrzeża oraz słynne oceanarium wymagają długiego (i kosztownego) dojazdu z Naha i jeżeli masz do dyspozycji tylko 2 tygodnie, to Okinawa zabierze zbyt wiele Twojego czasu, żeby proporcjonalnie zaplanować zwiedzanie wszystkich regionów Kraju Wschodzącego Słońca.


Drif dołączył
20.09.2010

Drif 05:52 | 30.08.2017

Dziekuje Aso za inforacje!

Moj czas pobytu bedzie pomiedzy 9-25 Pazdziernika. Ale od 11 chcialbym byc juz w Tokyo a 22 w Kyoto na Jidai festiwalu. Okinawa tylko ze wzgledow historycznych oraz glownym celem jest nurkowanie na wraku USS Emmons. Wrak znajduje sie przy Kouri Island.

Wiec jednak zaczne od Sendai i przemieszcze sie do Tokyo.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl