Forum dyskusyjne

Japonia pierwszy raz

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 21:10 | 08.11.2015

Cześć,

Jaki miesiąc jest najlepszy na zwiedzanie Japonii?
Gdzie najlepiej mieć nocleg ( najlepsza baza wypadowa za rozsądną cenę ) ?
Czy opłaca się wykupywać ten Rail Pass na tydzień, który kosztuje ok tysiąca zł?

Dodam, że chcemy zobaczyć Tokyo Kyoto i Okinawę.
Po ile dni trzeba mniej więcej przeznaczyć żeby jak najwięcej zobaczyć? Co polecacie zwiedzić a co jest przereklamowane i szkoda na to czasu i pieniędzy ?

Co warto ze sobą zabrać? Co jest niezbędne?
Kiedy polować na najlepsze cenowo wyloty do Japonii i z jakich miast alternatywnie do Warszawy te wyloty są lub mogą być tańsze?

Pozdrawiam kiwi

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 20:45 | 10.11.2015

polecam lekturę:
takemytrip.pl/plan-podrozy-13-japonia-azja 

Samur31 dołączył
28.10.2015

Samur31 13:14 | 17.11.2015

Niestety nie było mnie w japoni, ale znajomy się tam przeprowadził i jedyne co mówił, to że brakowało mu na początku tabletek na żołądek, bo mimo, ze jedzenie pyszne, to nie wszystko mu się przyjęło (omijać rybę maślaną).

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 14:50 | 17.11.2015

Ooooo aż tak?? To się zmartwiłam, dzięki za podpowiedź.

ps.
Ryby maślanej nie tykamy nawet w kraju :)

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 15:21 | 22.11.2015

Przez dwa tygodnie w Japonii jedliśmy głównie surowe ryby, nie omijając maślanej i ani jednej rewelacji żołądkowej nie mieliśmy :)

lilka30 dołączył
24.11.2015

lilka30 14:50 | 24.11.2015

Ja bym chyba nie odnalazła się w Japonii. Bogaty kulturowo kraj, natomiast nie udałoby mi się przeżyć na ich jedzeniu :D

kiwi2013 dołączył
14.02.2013

kiwi2013 15:25 | 24.11.2015

Jedzenie to tam pół biedy gorzej z dogadaniem sie gdyz słyszeliśmy, że tam ludize z angielskim sa na bakier :(

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 10:39 | 27.11.2015

Dogadanie to pół bidy... ale weź coś kup w sklepie jak tam wszystko opisane tylko ich znaczkami. My kupiliśmy razem Japan Rail Pass kartę sim. Można ją też kupić na miejscu ale po co jak kosztuje tyle samo. To jest karta tylko i wyłącznie do internetu, na której mamy 100 MB dziennie do wykorzystania. Wkładamy taką kartę do tableta, ściągamy Google translate, robimy zdjęcie etykiety i już wiemy co kupujemy... przynajmniej mniej wiecej :) Poza tym taka karta bardzo pomaga jako gps bo korzystaliśmy bardzo dużo z Google maps. Stanowczo polecam tą forme pomocy. Po więcej praktycznych wskazówek zapraszam na takemytrip.pl/plan-podrozy-13-japonia-azja  .

Tabaluga dołączył
04.12.2015

Tabaluga 12:20 | 04.12.2015

Witajcie!

Podróż do Japonii to moje wielkie marzenie. Trochę już ogarniam język i udało mi się odłożyć kasę na wyjazd. Tylko teraz wielkie pytanie [url=www.sigma-travel.com.pl/wycieczki-azja/tour/37-japonia-13-  dni.html]wycieczki japonia[/url] z biurem podróży czy samodzielnie. Będę wdzięczna za pomocy, pytanie:
- co wyjdzie taniej
- czy jeśli pojadę sama i znam podstawy języka to dam radę
- czy 2 tygodnie to bardzo mało jak na Japonię, czy da radę?

Jabuko dołączył
19.12.2015

Jabuko 20:38 | 19.12.2015

Z pewnością dasz sobie radę, zwłaszcza jeśli znasz podstawy języka. My (z żoną) byliśmy w Japonii w maju tego roku, nie znając ani słowa. Zaplanowaliśmy wszystko sami, porezerwowali hotele i kupili JR Pass. Przejechaliśmy pociągami 1500 km, po czym wróciliśmy samolotem do Tokio (dobre tanie linie australijskie JetStar, kursują po Azji wschodniej, w tym po Japonii właśnie). Spędziliśmy w Kraju Kwitnącej Wiśni trzy tygodnie, wydając na wszystko ok. 8500 zł na osobę. W dużych miastach oczywiście nie ma problemów z komunikacją, napisy na dworcach i znakach po angielsku. Ale nawet na zapyziałej Yakushimie większych problemów w komunikowaniu nie było. Zawsze można na migi :) Jadaliśmy najczęściej w miejscach, gdzie menu było obrazkowe, by nie było zaskoczenia. Często też zdarzało się, że na wystawach znajdowały się makiety dań.
Co do czasu na zwiedzanie Japonii - lecąc z biurem na pewno zwiedzisz bardzo wiele miejsc w bardzo krótkim czasie, wygodnie i bez martwienia się o cokolwiek. My, lecąc na własną rękę, przygotowywaliśmy się przez 3 miesiące, czytaliśmy o kraju, ustalaliśmy optymalną trasę. Wymagało to dużo zaangażowania i ten czas był już dla nas takim preludium do samej podróży, takim fajnym czasem oczekiwania. Na miejscu wszystko robiliśmy we własnym tempie, jeżdżąc tam, gdzie nam pasowało, gdzie chcieliśmy. Zobaczyliśmy mnóstwo rzeczy, chociaż nigdy podróżując nie zależy nam, by zwiedzać wszystko, co tylko się da, w końcu trzeba trochę wczuć się w atmosferę miejsca, przeżyć przygodę. Myślę że taką przygodą jest podróżowanie niezależnie od biur.

readyforboarding.pl dołączył
01.09.2014

readyforboarding.pl 14:26 | 20.01.2016

My byliśmy na przełomie maja i czerwca. Kilka dni padało (niestety w Kioto), ale generalnie pogoda była w sam raz :)

Nasza relacja z wyprawy do Japonii: www.readyforboarding.pl/k/podroze/japonia 

sunnytokyo dołączył
10.12.2015

sunnytokyo 17:51 | 03.02.2016

Ja mieszkałem w Tokyo 5 lat i zwiedziłem większość Japonii. Szczyt sezonu to oczywiście koniec marca początek kwietnia (kwitnienie wiśni) oraz 1 połowa maja (złoty tydzień). Polecam zwiedzać poza sezonem (2 połowa maja, lipiec-listopad). Można sporo oszczędzić.

Jeśli chcesz podróżować z Tokyo do Kyoto to zdecydowanie kup Japan Rail Pass (bilet powrotny na tej trasie to mniej więcej cena biletu Japan Rail Pass na 7 dni). Polecam autoryzowane biuro japońskie w Polsce H.I.S. Poland. Wydają bilety od ręki i taniej jak z zagranicy. www.his-travel.pl/japan-rail-pass/  Dodatkowo proponują tanie noclegi w Tokyo.

Polecam spędzić więcej czasu w Tokyo i Kyoto i z tych miast podróżować na 1 dniowe wycieczki. Koniecznie zwiedzić w Tokyo: Asakusa, Meiji shrine, Harajuku, Shibuya, Akihabara, Omotesando, Shin Okubo, Roppongi, Tokyo Tower i zjeść Ichiran Ramen! Poza Tokyo to Kamakura, Nikko, Takao San, wspiąć się na górę Fuji w sezonie, zimą na narty do Hakuba albo Jigokudani monkey park gdzie japońkie małby kąpią się w gorących źródłach. W Kyoto złoty Pawilon, Kiyomizudera, Zamek Nijio, Arashiyama, Fushimi Inari.

Dobre ceny biletów lotniczych można znaleźć na wrzesień. Tanio można kupić przez Qatar Airlines.

readyforboarding.pl dołączył
01.09.2014

readyforboarding.pl 23:13 | 04.02.2016

Serio? Polecasz HIS?
Cena na ich www: 995 PLN
Cena na www.japan-rail-pass.com/  po obecnym kursie: 970 PLN
Trochę słabo...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl