Forum dyskusyjne

waluta

kategoria podróże po świecie

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 14:07 | 07.11.2016

Hej,

gdzie proponujecie wymienic walute $ na kambodżańskie?

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:05 | 07.11.2016

Nie wymieniaj w obiegu jest dolar USA.

mariusz dołączył
24.02.2016

mariusz 09:28 | 18.01.2018

Witam,czy zatem w hotelu jest również możliwość zapłaty w $ ?
Mam zarezerwowany pobyt na Koh Rong i na stronie podana jest opłata w walucie lokalnej.
Pozdrawiam Mariusz

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 09:51 | 18.01.2018

W praktycznie każdym hotelu jest możliwość płacenia dolarem. Musisz tylko pamiętać o jednej rzeczy. Dolary nie powinny być zniszczone. Wprawdzie jest lepiej jak w Myanmie (tam czasem nawet pognieciony dolar to dyskwalifikacja) ale lekkie przedarcie i prawdopodobnie nie przyjmą. Większe hotele to także możliwość płacenia kartą.

Wymieniać waluty się nie ma sensu. Przy zakupach w sklepie (na przykład Smart) zazwyczaj widzisz aktualny kurs dolara do kambodżańskiego riela. Płacisz dolarami a centy dostajesz w kambodżańskich rielach. Powinieneś też wiedzieć, że wymiana banknotów w Azji wygląda nieco inaczej jak u nas. U nas za papierowego dolara dostaniesz zazwyczaj tyle samo tam kurs jest zróżnicowany w zależności od nominału - najmniej dostaniesz za banknoty 1 i 5 dolarowe. Więcej za 20 i 50 dolarowe. Najwięcej za banknot 100 dolarowy.

pozdrawiam

Chris

mariusz dołączył
24.02.2016

mariusz 10:19 | 18.01.2018

bardzo dziękuję za szybciutką odpowiedz.....za dwa tygodnie rozpoczynam miesięczny pobyt w Kambodży i Wietnamie ....czy podobne zasady są w Wietnamie?

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 10:41 | 18.01.2018

Byłem tylko w Sajgonie i różnie - w sklepach płaciłem tylko dongami w restauracjach mogłem dongami albo dolarami. Oczywiście bycie milionerem choćby przez moment to bardzo fajna sprawa (w grudniu znalazłem w Sajgonie na ulicy nieco ponad 300 tysięcy dongów) ale dolar jest łatwiejszy w kalkulacji. Bardzo polecam zainstalowanie aplikacji GRAB. Korzystanie z tego w Sajgonie gdzie skutery to sól miasta, jeśli będziesz miał/miała dość chodzenia, to fajna sprawa. Można też łapać na ulicy - zielone bluzy i zielone kaski z napisem GRAB.

mariusz dołączył
24.02.2016

mariusz 11:06 | 18.01.2018

Bardzo dziękuję za wszelkie rady....pozdrawiam Mariusz

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 13:54 | 18.01.2018

Nauczona doświadczeniem moge podpowiedzieć że wszędzie w Kambodzy, nawet na bazarze z owocami - zaplacisz dolarami.

mariusz dołączył
24.02.2016

mariusz 15:58 | 18.01.2018

dziękuję..a jak z kartą do internetu?

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 16:37 | 18.01.2018

To wakacyjny wyjazd - jest więc odpoczynek do internetu :)
PS. wifi z knajpek lub noclegowni

mariusz dołączył
24.02.2016

mariusz 17:55 | 18.01.2018

tak wakacyjny ale internet potrzebny do rezerwacji hoteli itp.

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 06:57 | 19.01.2018

Kartę kupisz w każdym salonie Smart. Potrzebny paszport i w zależności od ilości dostępnych danych odpowiednia ilość dolarów. W grudniu za rozsądny pakiet płaciłem 6 albo 7 dolarów.Internet działa bardzo dobrze i jest to LTE. W Kambodży akurat często mi się przydawał bo aplikacja z mapami, z której korzystam nie ma map offline dla Kambodży. Natomiast do Wietnamu i Tajlandii polecam aplikację Here We Go i pobrać mapy zanim się wyjedzie dla tych dwóch krajów. Narzędzie bardzo dobrze się sprawdza mapy offline wyświetlają nawet zarys budynków, tramwaje wodne w Bangkoku itp.

pozdrawiam
Chris

mariusz dołączył
24.02.2016

mariusz 18:34 | 31.01.2018

Witam...jurto wylatuję z Berlina do Sajgonu....potem Kambodża....w razie jakichkolwiek pytań służę pomocą będąc na miejscu.
Pozdrawiam Mariusz

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl