Forum dyskusyjne

Must see

kategoria podróże po świecie

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 21:51 | 23.04.2017

Jak w tytule... Wg Was co należy zobaczyć w Kambodży. Robię plan wyjazdu i zastanawiam się co zobaczyć, a co pominąć.
W tej chwili mam:
Siemp Reap
Angkor Wat
Phnom Penh
Sihanoukville
Tonle Sap
Battambang

Może znacie jakieś nieznane perełki?

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 22:28 | 23.04.2017

Warto, co nie znaczy, że koniecznie trzeba:
Sambor Prei Kuk ( jeśli po obejrzeniu kompleksu Angkor nie będziesz miała dość ruin)
Udong (Oudong) - wzgórze ok 40 km od stolicy
Ratanakiri (park narodowy)

usunięty/nieznany 12:51 | 24.04.2017

Siemp Reap - koniecznie trzeba zobaczyć. Jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi!

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 14:26 | 24.04.2017

Tylko czy nie za bardzo tam siempi? Ruiny Angkoru powalają i warte co najmniej 2-3 dni. Samo Siem Reap to dziura stanowiąca tylko bazę do wypadu do Angkoru. No chyba, że ktoś gustuje w zorganizowanych pokazach tańca z wyżerką :) Tonle Sap niektórzy narzekają na komercję, ale mnie tak się i tak podobało.

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:18 | 03.05.2017

Jezioro Tonle Sap dobrze jest obserwować z wolno płynącej łodzi towarowej. Trasę z Phnom Penh do Siem Reap pokonuje się w 3 dni.

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 11:06 | 03.05.2017

Sihanoukville zdecydowanie nie! mega imprezowe/turystyczne miasteczko, a plaże jak w każdym innym kurorcie ;)
Zdecydowanie bardziej polecam wyspy Koh Rong/Koh Rong Sanloem (promem z Sihanoukville dostaniesz się tam w ok 40min) ;)

W miarę możliwości wypożycz skuter i objedź sobie na własną rękę wioski na palach wokół Tonle Sap (te najbliżej Angkor niestety są tłumnie oblegane przez turystów, ale można zrobić do nich fajny jednodniowy wypad rowerem).

Co do innych miejsc - może nie must see, ale warte zobaczenia:
- Bokor Hill na południu
- delfiny rzeczne w Kratie
- okolice Banlung i treking po dżungli na północy.

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 22:08 | 21.05.2017

Ja zrobiłam przeprawę przez Siemp Reap - Angkor Wat - Phnom Penh -Sihanoukville i bardzo polecam wynajęcie tuk tuka do obwiezienia po Angkorze, koniecznie wschód słońca! Trasę z Siem Reap do Phnom Penh polecam zrobić wodolotem-ja niestety nie miałam czasu na to bo trzeba liczyć na to od 6 rano do 14-15 po południu. Ja tę trasę zrobiłam nocnym autokarem z leżanką-warunki komfortowe i bardzo polecam. Co do Sihanoukville to śmiało deklaruję że miejsce to jest najpiękniejszym na świecie jeśli chodzi o plaże, widoki, spokój, klimatyczne knajpki, smaczne ryby. Panuje tam dzikość. Wycieczka łódką z Micky za 10$ za cały dzień z wyżywieniem co pięknych dziewiczych wysp, pływanie z kolorowymi rybkami, no bajka! Mieszkanie polecam w boongalow'ach Indigo Beach-bajeczka! Oczywiście nie są to warunki 5* ale chatki z trzciny, poranki wśród kokosów bo są to domki na samej plaży mmm... :)

abc1562 dołączył
11.09.2011

abc1562 07:33 | 22.05.2017

A jakie ceny są za Boongalowy?Ogólnie jakie ceny są za noclegi nad morzem?

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 15:37 | 23.05.2017

pół dnia :)
wodolot startuje o 6 rano z Siem Reap i pod Phnom Penh jest o 14.

Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 15:33 | 23.05.2017

Tak, domki są nad samym morzem bo na plaży :), do zamoczenia stóp od progu moich drzwi było hmm 20 metrów :) Za boongalow w Ingigo płaciliśmy 14 $ za dobę. W kwocie tej masz domek, bezpłatne korzystanie z leżaków, dostęp do łazienki wspólnej (są dwie).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl