Forum dyskusyjne


przelot Phnom Penh - Siem Reap

kategoria podróże po świecie

mabiify dołączył
09.11.2012

mabiify 09:48 | 23.05.2017

Cześć! Jesteśmy w trakcie planowania naszej sierpniowej podróży do Kambodży. Czy ktoś z Was korzystał z oferty miejscowych linii lotniczych na trasie Phnom Penh - Sieam Reap? Spotykałam się z opisami przejazdu autobusem (dużo negatywnych opinii), część osób polecała też przepłynięcie łodzią. Cena biletu lotniczego to 5$, do tego oczywiście dochodzą opłaty transferu z/ na lotnisko. Czy ktoś mógłby nam doradzić?


mabiify dołączył
09.11.2012

mabiify 10:12 | 23.05.2017

Czytałam również, że w porze deszczowej wiele dróg może być nieprzejezdnych... Czekam, aż znajdzie się ktoś kto był w Kambodży w porze deszczowej!


jurekpu dołączył
12.12.2016

jurekpu 11:45 | 23.05.2017

Raczej odradzam podróż samolotem za 5$


Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 15:40 | 23.05.2017

Wylatujesz z Bangkoku do Siem Reap najprawdopodobniej małym samolotem do 50 osób na pokładzie :) Lot trwa nie więcej niż 2 godziny. Podczas lotu (ja leciałam Cambodia International Air) dostajesz posiłek ale też dokument do wypełnienia który dotyczy Twojego pobytu na miejscu czyli skąd i dokąd lecisz i gdzie się zatrzymasz na ten czas. Nawet jak nie masz rezerwacji hotelu to warto jakiś adres mieć z netu przygotowany do wpisania, bo inaczej nie chą wpuścić. Identyczna sytuacja jest na lotniskach w Tajlandii-musisz wpisać adres pobytu (jakikolwiek). Wysiadając z samolotu na lotnisku w Kambodży idziesz pieszo do terminala (tam jest około 5 samolotów więc nie ma czegoś takiego jak autobusiki rejsowe, rękawy czy choćby podstawiane schody :) ) i tam pobierasz wniosek do wizy. Jedna strona z podstawowymi informacjami, do tego załączasz zdjęcie, paszport i 30 $. Komplecik podajesz pierwszej osobie zza lady, co przechodzi dosłownie z rąk do rąk ośmiu kolejnych osób i ostatnia wbija Ci wize do paszportu :)

Ważne - z pewnością będziecie zwiedzać Angkor-warto jednak zarezerwować sobie nocleg na bookingu i zaznaczyć żeby właściciel wyjechał na lotnisko. W ten sposob unikniecie problemu wydostania się z lotniska co łatwe nie jest - a bynajmniej tanie, Opłaty za wyjechanie z tego kołchozu są zbójeckie-liczą sobie od 8 $ za np 5 km. Nie ma co się z nimi targować, należy wyjśc pieszo z lotniska, dalej są tuk tuki które same podjeżdzają z propozycją podwiezienia-należy zapłacić nie więcej niż 2-3$ za trase do 8 km.


Marti* dołączył
20.10.2015

Marti* 15:43 | 23.05.2017

A co do lotniska w Phnom Penh a samym centrum Phnon Penh - to jakieś 2 godziny drogi autobusem. PS. Bilet lotniczy to koło 50 $, autobus nocny ok 15$Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl