Forum dyskusyjne

plan podróży 23 dni

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

[fb] Karolina Popiało dołączył
24.09.2017

[fb] Karolina Popiało 20:34 | 24.09.2017

Witajcie,

może podpowiecie jak rozplanować czasowo następującą trasę:
23 dni, 8.12-01.01.2018
sama :) to nie jest moja pierwsza podróż po Azji, ale pierwsza jednoosobowa:)
3 loty wewnętrzne, reszta autobusami:

Pół Wietnamu i Kambodżę już zwiedziłam, w Tajlandii też byłam. I nie, to nie jest zbyt napięty plan, nie piszcie że powinnam się skupić na 1-2 krajach. Uwielbiam gapić się przez autobusowe okno i chłonąć. Zdaję sobie sprawę z tego że moja trasa oznacza tydzień na przemieszczanie się jeśli nie lepiej ;)

SGN-Hanoi lot 132 zł/Vietjetair zaraz po przylocie tj. 10.12
tu 3-4 dni na Ha Long, i Sapa
Sapa ->do Laosu Luang Prabang połączenie autobus/bus
Luang Prabang ok 3 dni
Stamtąd autobus do Chiang Rai (2 dni?)
potem autobus (nocny?) do Chiang Mai (2 dni?)
lot do Birmy z Chiang Mai (322 zł) do Mandalay
zwiedzanie Mandalay i Bagan (ile czasu na to poświęcić?) 4-5 dni?
przejazd do Yangon (noc?) bo stamtąd lot z powrotem:
Birma = ok. tydzień - 10 dni?
Yangon-SGN lot 198 zł/vietjetair powrót

czasowo trzebaby to ogarnąć teraz, żeby załatwić loty i spanie przed/po lotach
reszta na bieżąco, prócz Birmy chyba

proszę o podpowiedzi, ile czasu na co rezerwować? Coś zahaczyć po drodze?
dziękuję :)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:10 | 09.10.2017

jak dla mnie na Birmę 10 dni to mało :( Ja byłam 18 i w zwiedzanej części eż nie udało mi się zobaczyć kilku miejsc na których mi zależało, a zostało mi jeszcze okolice Mrauk U i Sitwe :(
Gdybyś chciała skorzystać z mojego planu to jest tu (gdybyś miała jakieś pytania, pisz na priva):
takemytrip.pl/plan-podrozy-2-birma-azja 

a tu masz plan mojego kolegi:
takemytrip.pl/plan-podrozy-19-birma-azja 

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:38 | 10.10.2017

Po kolei,
Ha Long to impreza na minimum 2 dni, 1 dzień jest kompletnie bez sensu, nocleg na statku, oglądanie gwiazd w nocy bezcenne. Można wracając z Ha Long pojechać od razu nocnym pociągiem do Sapy, ale bilet lepiej wcześniej kupić. Można się w sypialnym wyspać. Sapa minimum 2 dni, warto zrobić jakiś trekking po okolicy, dobrze jest zobaczyć koński targ.
Nie wiem, co można robić w Luang Prabang przez 3 dni, moim zdaniem 2 dni wystarczą. Jaskinia bez rewelacji, whisky village również, samo miasteczko fajne. Dla mnie najlepszy i tak był nocny market, pochód mnichów rano żenada, zero autentyczności, a było to parę lat temu. Teraz pewnie jeszcze gorzej.
Do Chang Rai z Luang Prabang to raczej Mekongiem chyba, że o czymś nie wiem. Speed boatem da się zrobić w 1 dzień. Lepiej chyba normalnym z noclegiem w Pakbengu, ale ja płynąłem w drugą stronę, więc nie wiem na 100%. Mandalay to tak naprawdę tylko okolice Mingun i most Amarapura, samo miasto jest beznadziejne. Przejazd Mandalay-Bagan to 1 dzień. Można statkiem, ale to parę dni. Rangun jak dla mnie Schwedagon i nocny market. Może dlatego, że byłem tam 2 razy.
Przykro mi, ale plan jest NAPIĘTY, ale owszem wykonalny.
Które pół Wietnamu zwiedziłaś? Jeżeli z Kambodżą to pewnie deltę Mekongu.
Rozumiem, że Hanoi odpuszczasz ? Nie widzę na to miasto czasu.
W Chang Mai zostałbym dłużej. Świetne miejsce. Kiedyś jeszcze raz tam pojadę.
Do Mrauk U nie zdążysz, masz za mało czasu. Natomiast Inle Lake też już nie jest tym co dawniej, teraz to turystyczny przemysł. Tam jadąc w szybkim tempie mogłabyś dojechać. Powoli cała Birma taka się robi.
Nie wiem, co tak naprawdę podnieca Cię w podróżach poza jazdą autobusem i patrzeniem przez okno, abym mógł coś więcej Ci doradzić.
Nie wiem czy widziałaś Hoi An i Hue w Wietnamie. Moim zdaniem warto.
Pozdrawiam
Zbyszek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl
js/custom.js"> ?>