Forum dyskusyjne

Z Battambang do Koh Chang

kategoria podróże po świecie

miron11 dołączył
28.07.2017

miron11 22:35 | 10.01.2019

Czy ktoś może podróżował na tej trasie. Możecie mi podpowiedzieć jak spędzić parę dni w Kambodży by potem dostać się na Koh Chang.

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 02:05 | 14.01.2019

Nie byłem w Battambang, jednak jeśli jest to turystyczna miejscowość to bez problemu ogarniesz busika z przesiadką na granicy.

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 13:03 | 14.01.2019

Byłem w Battambang. Ile konkretnie dni masz do zagospodarowania?

miron11 dołączył
28.07.2017

miron11 19:00 | 14.01.2019

Ze zwiedzaniem Angor, myślę jakieś pięć dni spędzić w Kambodży.

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 20:48 | 14.01.2019

Dużo to nie jest. Zakładam, że lądujesz w Siem Reap. Trzy dni na najważniejsze świątynie i to tak w biegu, dzień na przejazd do Battambang albo stateczkiem (zależy od poziomu wody) albo autobusem - czas ten sam i dzień na objazd tuk-tukiem okolic Battambang (resztki autentycznej prowincji), wieczorem samo miasto. Rano autobusem do granicy. To tak w wielkim skrócie. W Angkor (czyli Siem Reap) mieli standardowe ceny na tzw. małą petlę, dużą petlę i obiekty "peryferyjne", ale moim zdaniem to bez sensu. Lepiej skupić się na kilku charakterystycznych obiektach.

miron11 dołączył
28.07.2017

miron11 16:33 | 15.01.2019

Na Siem Reap, chcę poświęcić dwa dni, a potem do Battambang. Jeżeli będzie fajnie, to może przedłużymy pobyt. Piszesz autobusem do granicy, ale możesz podać co to za autobus i w którym miejscu przekroczę granicę? Interesuje mnie połączenie z Battambang do Koh Czang, lub w tym kierunku.

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 22:51 | 15.01.2019

Na kompleks Angkor Wat bilety były 1,3 i 7-dniowe, ale sprawdź sobie jak jest obecnie. Z Battambangu były regularne połączenia "dużym" autobusem do Paôypêt tj. to samo przejście graniczne co z Siem Reap, odjazd z głównego dworca (tego poza miastem), bezposredni z tego co pamiętam ok.4 godz, można też z przesiadką (ten sam kierunek co Siem Reap). Jeździły też mikrobusy z miasta (drożej i rzadziej). Generalnie podróż lepiej zakupić w agencji/hotelu - od razu na całą drogę do Koh Czang. Trochę drożej, ale bez nerwów - przejście graniczne to typowy azjatycki bajzel. Z tym, że "infrastruktura" turystyczna w Battambangu to była 1/20 tego co w Siem Reap, więc może rozważyć zakup biletów w tym drugim i wsiąść (dojezdzjąc z Battambangu) tam gdzie drogi się łączą. Ale tego dowiesz się na miejscu. Bilety oczywiscie kupisz bez problemu z dnia na dzień.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl