Forum dyskusyjne
Pierwszy wyjazd do Japonii
kategoria podróże po świecie
kraj Japonia
Pocketwatch 11:43 | 03.07.2019
Witam,chciałbym po raz pierwszy wyjechać do Japonii. Będę jechać samemu. Wyjazd prawdopodobnie na okres około tygodnia no i najlepiej by było przyciąć koszta, szczególnie samych biletów jeśli to możliwe. Jak wygląda sprawa z bankomatami/kartą? Podobno są z tym jakieś problemy. Prosiłbym o garść porad dla samotnej wyprawy.
Planuję też spotkać się ze znajomym Japończykiem, którego poznałem w internecie. Ale to raczej jakieś pojedyncze dni. Zakładam, że będę w Tokyo (chyba, że są dobre powody aby na 1 raz zwiedzić inne miasto) a osoba mieszka w Sendai.
Prośba o porady co do zorganizowania podróży. Wizę z tego co czytałem wyrabia się na lotnisku na miejscu, ile gotówki mieć ze sobą na w miarę rozsądny tydzień bez wielkich szaleństw? Czy wynająć hotel jedynkę? Czy może jakaś inna forma noclegów jest bardziej opłacalna?
Edgarek 19:25 | 03.07.2019
Za mało danych podałeś jeśli chodzi o finanse. W Japonii można wydać niewiele albo bardzo dużo. Co chcesz robić 2 tygodnie w Tokio? Będziesz poruszał się metrem/kolejką/autobusami czy piechotą? Jesz w knajpach dla białasów czy raczej lokalnych?Od tego zależy ile powinieneś wziąć pieniędzy.
Za shinkansen do Sendai zapłacisz 11 400 jenów w jedną stronę (ca. 400 złotych). Sprawdź czy w tej sytuacji nie opłaci Ci się kupić JR Pass wcześniej.
T&J 11:44 | 04.07.2019
Hej :) podłączam się do pytania. Edgare kiedy byłeś w Japonii? Napisz kilka słów chyba, że jest tu Twój wątek tematyczny.Pozdrawiam
Edgarek 22:29 | 04.07.2019
Byliśmy w ubiegłym roku (przełom maja i czerwca). Opisałem wyjazd na swoim blogu ale jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to postaram się odpowiedzieć.
mercik 12:55 | 08.07.2019
Jeśli chcesz przyoszczędzić na noclegach to szukaj wśród hoteli kapsułowych - to popularna w Japonii forma nocowania - bez problemu oferty znajdziesz na popularnych wyszukiwarkach noclegów.Dobry obiad zjesz taniej niż nad Bałtykiem.
Zamiast martwić sie o kartę, kup jeny w Polsce, albo wymień $ na lotnisku -> kurs zdecydowanie lepszy niż w automatach do wymiany walut (to ich kantory) na mieście. Gotówka, to popularna w Japonii forma płatności.
Jeśli masz nikłe pojęcie co jest do zwiedzania w Japonii, to w okolice Sendai niewiele ci zaoferują. Przy tygodniowym pobycie lepiej skup się na Tokio i okolicach: masz Kamakurę, Nikko, ewent. Nagano.
Pociągi jeżdżą szybko i w zasadzie wszędzie nimi dojedziesz, ale są drogie. Są też tańsze lokalne, ale za to dużo wolniejsze. Wybór należy do ciebie.
Możesz za 1.000zł kupić sobie JRPass który uprawnia cię do bezlimitowego korzystania z pociągów przez tydzień. Wtedy jeździsz gdzie chcesz i zwiedzasz. I zamiast tydzień siedzieć w Tokio mozesz wyskoczyć np na 2 dni do Kioto. I Sendai też będzie wtedy w cenie biletu - tyle że to inny kierunek. Ale to sie musisz zdecydować, co tak naprawdę chcesz w Japonii robić.
żeglarz 22:57 | 11.07.2019
Kup JR Wide pass kosztuje ok. 350 zł , kupujesz na lotnisku bez wcześniejszego zamawiania. 3 dni jeździsz do woli pociągami (też shinkansenami) po okolicach Tokio (Nikko, Fuji itp). Na lotnisku kupisz też 72 godzinny bilet na metro za 1500 Y. Na lotnisku kupisz też kartę Sim do internetu, nigdzie nie rejestrujesz wkładasz instalujesz i masz internet.Hotele kapsułowe raczej droższe od normalnych, bardzo tanio i sympatycznie w hostelach. Zjedz sushi na Tsukiji i drugi raz w Kura sushi, nie pożałujesz.
Podobne wątki podróże po świecie JAPONIA
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.