Forum dyskusyjne

Japonia ankieta osoby 50

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

zazu14 dołączył
13.10.2015

zazu14 15:11 | 16.05.2020

Witam was
Jesli jest Pan, Pani osoba powyzej 50 roku zycia i odwiedzil/a Japonie to bylabym wdzieczna za uzupelnienie ankiety!
Jest prosta i szybka
docs.google.com/forms/d/1xQx8wyBPSc7GpdUZ5C7Oq6X-kSAqj2jvcPZkb  X1ViCY/edit?usp=drivesdk

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 18:41 | 16.05.2020

>Jest prosta i szybka

...i mało sensowna.

W szczególności odpowiedzi do pytań 10, 12 i 13 o cel/motyw podróży są chaotyczne, nieusystematyzowane, powtarzające się. Przykładowo, pyt. 12: architektura/kuchnia/religia to składniki kultury, brak oczywistego (możliwego) celu "przyroda/natura" a odp. "ucieczka od cywilizacji" w pyt. 13 jest kuriozalna...

Drugi aspekt ankiety - pytania o zdrowie odwiedzających Japonię (14-15) jest również niedopracowany. Odpowiedzi na pytanie o wpływ wieku na wybór atrakcji nie przynoszą wiedzy, czy chodzi o zmianę preferencji/zainteresowań czy o ograniczenie fizyczne. Z odpowiedzi na pyt. 15 trudno wyciągnąć wnioski, czy dolegliwości były związane z samą Japonią, czy z wyjazdem jako takim, czy są stale obecne w życiu.

Rażą liczne literówki i usterki (np. w pyt. 12).

Brak odpowiedzi "0 krajów azjatyckich" w ciągu 5 lat (pyt. 4). Dla mnie merytorycznym błędem jest ponadto zaprezentowany podział wg miejsca zamieszkania.

zazu14 dołączył
13.10.2015

zazu14 21:52 | 16.05.2020

Dziękuję za odpowiedź.
Poprawiłam literówki i dodałam kilka Pana sugestii, pytanie 10 jest poprawne, dlaczego ucieczka od cywilizacji jest kuriozalna?
Faktycznie z 15 miałam problem jak je ułożyć, żeby to miało sens.

zazu14 dołączył
13.10.2015

zazu14 21:45 | 16.05.2020

Trochę poprawiona ankieta docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMFlSQfmzFE0UteW9Aojg1CAYhor  UEqbwxFNCRCkh8p2Awdg/viewform

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 22:28 | 16.05.2020

>Poprawiłam literówki i dodałam kilka Pana sugestii, pytanie 10 jest poprawne,
>dlaczego ucieczka od cywilizacji jest kuriozalna?

Cywilizacja, od której "uciekamy" to miasta, samochody, technika, infrastruktura, internet, komórka. I ludzie.
"Uciekamy" od cywilizacji do "natury": na wieś, do lasu, na pustkowie.

Japonia to symbol cywilizacji, zatłoczenia, techniki.
Symbolem natury, "anty-cywilizacji" może być Mongolia, Niger, Somalia.

Dla mnie Japonia symbolizuje inność, odmienność kulturową, jednak w cywilizacyjnie jesteśmy blisko a w każdym razie bliżej niż w stosunku do wymienionych wyżej trzech krajów.

Oczywiście, Japonia ma resztki niezniszczonej przyrody. To może być jakiś motyw...

DMW45 dołączył
12.12.2013

DMW45 23:49 | 16.05.2020

W zupełności się z Tobą zgadzam co do postrzegania Japonii. Te resztki natury to m.in. wyspy Riukiu (byłem tylko na Okinawie).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl