Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:RPA

Liczba wyszukanych artykułów: 12

RPA / Cape Town / Cape Town / Widok z Góry Stołowej
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 807

mario-mil Dopiero co wróciłem z RPA. Jestem pod niesamowitym wrażeniem tego cudownego i zróżnicowanego kraju. Zachwyciły mnie piękne piaszczyste plaże, strome skaliste klify, piękne winnice z możliwością degustacji szlachetnych win, równiny oraz majestatyczne góry z malowniczymi przełęczami z zatykającymi oddech widokami. Skoki z najwyższego na świecie mostu na bungee oraz przejazd najdłuższą tyrolką nad oceanem.

inf.praktczne, zdjęcia

RPA / - / Cape Town / fajna chata
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1714

EDI Wyprawa DOOKOŁA AFRYKI - 2 ekipy: EXTREK z Wrocławia i SALUTEM z Kielc relacja z części wyprawy KAPSZTAD - DAR ES SALAAM

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

RPA / - / Dinokeng Game Reserve / Zebry stepowe
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2889

ArturG Są miejsca na świecie, gdzie główną atrakcję stanowią zabytkowe budowle, ale są też takie, gdzie największą atrakcją jest przyroda. Bez wątpienia do tych drugich należy Republika Południowej Afryki.

inf.praktczne, zdjęcia

BOLIWIA / Boliwia / Boliwia / Michal Frackowiak
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3959

Ekspedycja Afryka 2013 Prezentacja tworu jakim jest Ekspedycja Michal i Ekspedycja Afryka 2013, naszych celów, planów i marzeń, czyli jak było jest i będzie...

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / - / Nairobi / Centrum Żyraf Rotschilda
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 7557

vetnolimits Kierując się wyborem życiowej drogi, miałam i nadal mam wielką potrzebę samorealizacji, intensywnej pracy umysłowej oraz społecznej przydatności. Niektórzy nazywają to misją. Przecież praca weterynarza to nie tylko zwykła profesja, to też pasja na całe życie i zajęcie, któremu oddaję się już teraz bez reszty – bez względu na porę dnia. To wybór pewnego stylu życia i określonej drogi. Pasję poznawczą we mnie rozbudziła już we wczesnych latach dzieciństwa moja mama. Dzięki wspólnym wycieczkom, wyprawom do zoo i w ukochane góry a także oglądaniu programów i czytaniu książek o podróżach i zwierzętach sprawiła, że poczułam głód wiedzy i świata, który pozostanie mi już na zawsze. Obecnie niezliczone podróże po Europie a także podjęte przeze mnie studia weterynaryjne stały się życiową szansą na realizację moich dwóch największych pasji – podróżowania i poznawania zwierząt.

zrozumieć Afrykę 26 czerwca br. ruszamy z pod gdańskiego Neptuna w podróż dookoła Afryki pod hasłem „Zrozumieć Afrykę”. Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie wszystkich, którzy będą trzymać za nas i powodzenie naszej wyprawy kciuki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

RPA / brak / Kapsztad / widok na Górę Stołową
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 6170

dleszcz@hotmail.com 13 kwietnia 2009r. Wyruszamy na naszą coroczną wyprawę. Tym razem naszym celem jest południowa Afryka. W ciągu 50 dni chcemy zwiedzić RPA wędrując wzdłuż południowego wybrzeża aż po estuarium St Lucia, zahaczyć o Lesotho, następnie skierować się na północ przez Swaziland do parku Krugera. Po kilkudniowym pobycie w Parku Krugera zamierzamy lecieć samolotem do Livingston zobaczyć wodospady Wiktorii, stamtąd przelot do Namibii, chcemy w niej spędzić tydzień czasu i powrót do RPA. Nasze plany będziemy korygować na bieżąco.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

LESOTHO / zachodnie Lesotho / w drodze do Semonkong / wypas
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16169

mkguru Myśląc o najwyższym kraju świata większość z nas wskaże Nepal, nazywany dachem świata. Mało kto jednak wie, że Nepal to nie tylko dziewięciotysięczny Mount Everest, ale i Nizina Hindustańska z wysokością 70m npm. Jest jednak taki kraj, gdzie najniższy punkt leży na 1400 m npm, a stolica na wysokości ponad 1600m. Jedyny na świecie leżący w całości na wysokości powyżej 1000 m npm. To Królestwo Gór. Lesotho.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

2008-12-30

beatrixbk RPA 2008

liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4028

beatrixbk Opis dwutygodniowej podróży po Afryce Południowej oraz najważniejsze przemyślenia i uwagi, które się mi nasuneły w trakcie podróży.

zdjęcia, linki

RPA / południowe RPA / Cedar Rouge 6c+ / Jacek Kudlaty na Cedar Rouge 6c+ w Rockland
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5548

campus Po dwóch tygodniach od wylądowania w Kapsztadzie wyprawa CampuS Explorers wkracza w decydującą fazę. Sponsorowana przez markę CampuS ekipa, poszukująca dziewiczej linii wspinaczkowej o ekstremalnym stopniu trudności, znalazła już chyba kandydatkę.

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2672, Łączna liczba odwiedzin: 12815098Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl