Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:TANZANIA

Liczba wyszukanych artykułów: 21

TANZANIA / - / Kilimadżaro / Autor tekstu na wierzchołku Uhuru.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1072

Petro Dziennik wyprawy na Kilimandżaro czyli jak ujrzałem kres moich możliwości oraz moją sześćdziesiątkę. Tekst był pisany na bieżąco, w trakcie trekkingu we wrześniu 2019 roku, w różnych sytuacjach i warunkach. Postanowiłem zostawić go w formie w jakiej powstał, bez poprawek i wygładzeń, z oryginalną pisownią i skrótami.

TANZANIA / Kilimandżaro /   / W drodze do Barafu Camp
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1340

Globtroter.pl Kilimandżaro, najbardziej rozpoznawalna góra na Ziemi na równi z Mount Everestem, od dwóch dekad przyciąga uwagę zdobywców szczytów i miłośników wędrówek górskich z całego świata. Kili nie należy do gór szczególnie trudnych technicznie. Można nawet rzec śmiało, że każdy człowiek sprawny fizycznie jest w stanie ją zdobyć. Wystarczy odpowiednio zagospodarowany czas na trening ok. 3 miesiące wcześniej oraz właściwe nastawienie psychiczne. Od czego zacząć?

inf.praktczne, zdjęcia

RPA / - / Cape Town / fajna chata
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1231

EDI Wyprawa DOOKOŁA AFRYKI - 2 ekipy: EXTREK z Wrocławia i SALUTEM z Kielc relacja z części wyprawy KAPSZTAD - DAR ES SALAAM

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1349

nitkaska Pamiętacie książkę naszego globowego kolegi ARTUSIA, czyli Artura Malka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji"? Mam nadzieję, że czytaliście, jeśli nie - musicie to błyskiem nadrobić, ponieważ kolejna książka z serii "Banany i cytrusy" już w księgarniach. Tym razem Artur zaprasza na wspólną podróż do Arfyki.

NIEMCY / Lipsk / ZOO / Zebry
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5924

AliceL Kiedy już oswoimy się z kosmiczną ceną safari zastanawiamy się : - Który park wybrać?! Sama zadawałam sobie to pytanie do samego końca – nie będąc pewna, czy już po wydaniu takiej fortuny dostanę za nią to o czym marzę w siódmej warstwie mojej podświadomości?! Żeby się nie rozdrabniać - to wrzucam mega skrót, CZYLI TO CZEGO WSZYSCY SZUKAJĄ ;) Jak się tam dostać, krótkie opisy parków, linki do fotograficznych podróży po 4 parkach i 16 najważniejszych informacji, które KAŻDY początkujący safarowicz posiąść powinien. Zapraszam!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

TANZANIA / Tanzania / Tanzania / Kili1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1978

rudiman Kilimandżaro - w porównaniu do innych kontynentalnych rekordzistów - góra stosunkowo łatwa. Niemniej jednak nie należy jej lekceważyć. Do najniższych nie należy, bo ma aż 5895 m n.p.m., zatem wymaga dobrej aklimatyzacji. Artykuł relacjonuje moją wyprawę na Kilimandżaro i udowadnia, że nawet osoba niemająca do czynienia z górami na co dzień, dzięki dobrej kondycji i wytrwałości może zdobyć Dach Afryki.

2016-01-18

piotr2121 Taxi

TANZANIA / Dar Salam / Dar / Taxi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1011

piotr2121 Obecnie jestem w Tanzanii i wracam z Dar Salam.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ZAMBIA / droga z Lusaki do Dar es Salaam / Tazara train / Tazara train-podróż pełna wrażeń
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 3521

IzabelaB. Afryka rządzi :-) Tym razem polecamy relację IzabeliB. z 4- dniowej podróży pociagiem Tazar train z Zambii do Dar es Salaam w Tanzanii.

TANZANIA / Zanzibar / Zanzibar / Hakuna Matata na Plazach Zanzibaru
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1856

marylka80 Kilka tygodni temu wróciliśmy z 2 tygodniowej podrózy Tanzania - Zanzibar. Podzielimy się z Wami wrażeniami!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

SzczytyAfryki W drodze na najwyższe szczyty Afryki to projekt, który ma na celu zdobycie najwyższych szczytów/miejsc w każdym afrykańskim kraju.

BOLIWIA / Boliwia / Boliwia / Michal Frackowiak
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3596

Ekspedycja Afryka 2013 Prezentacja tworu jakim jest Ekspedycja Michal i Ekspedycja Afryka 2013, naszych celów, planów i marzeń, czyli jak było jest i będzie...

inf.praktczne, zdjęcia

TANZANIA / brak / P.N. Serengeti / afrykańskie portrety 6
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 5707

jedrzej Jest to krótki opis safari, które odbyłem w styczniu 2006 roku na terenie P.N. Serengetii i obszaru chronionego Ngorongoro w Tanzanii.

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / - / Safari / Safari
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5148

lisek1978 Afryka od zawsze była moim marzeniem i w końcu nadarzyła się okazja, by je spełnić. W artykule znajdziecie porady, gdzie? za ile? i jak w miarę tanio podróżować po Afryce a dokładnie po Kenii i Tanzani. Artykuł jest swoistym dziennikiem z podróży, który na bieżąco starałem się pisać. Poza praktycznymi uwagami zawarte są liczne przygody bez których ta wyprawa nie miała by tyle kolorów... Zapraszam do lektury (całość można również znaleźć na mojej stronie internetowej) www.globtroterskiewyprawy.strefa.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / - / Żywiec / Przygotowania do wyprawy już trwają
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3643

zywcemwafryce Niecodzienny projekt podróżniczo-filmowy młodych górali żywieckich. Wyprawa do Afryki w strojach ludowych, z tańcem i śpiewem, spotkać się z kulturą plemion Kenii, Tanzanii i Ugandy.

zrozumieć Afrykę 26 czerwca br. ruszamy z pod gdańskiego Neptuna w podróż dookoła Afryki pod hasłem „Zrozumieć Afrykę”. Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie wszystkich, którzy będą trzymać za nas i powodzenie naszej wyprawy kciuki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

TANZANIA / Serengeti Park / Serengeti Park / Lepianki budują kobiety
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3115

Aggie77 Wojownicy w Tanzanii piją krew krowy, by nabrać sił przed polowaniem. Ze zużytych opon robią sobie klapki, a wszelkie sprawy załatwiają przez komórkę. Oto jak wygląda życie w masajskiej wiosce.

TANZANIA / Kilimanjaro / Kilimanjaro / Kilimanjaro Expedition 2006
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2308

batibak Opis wyprawy na Kilimanjaro w 2006r.Energiczne szarpnięcie budzi mnie ze snu, wokoło ciemno, tylko snop światła z czołówki każe mi się zorientować że to jeden z naszych przewodników budzi nas na atak szczytowy. Zegarek wskazuje 1 w nocy, wszystko według planu - pomyślałem zrezygnowany. Wyjątkowo dokuczające nam niewyspanie, wysokość co niejednego przyprawiła o ból głowy nie dodaje nam skrzydeł i tylko ambicja i wola walki podrywa nas ze śpiworów i karze wyjść z namiotów. W mroku rozświetlanym tylko gwiazdami spoglądam na „Dach Afryki - Kilimanjaro, jedną z najwyższych wolnostojących gór na świecie, czeka na nas cierpliwie...

inf.praktczne, zdjęcia

TANZANIA / Zanzibar / Jambiani / a wszystko te czarne oczy
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 22481

maskot Informacje, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji o podróży na Zanzibar.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

TANZANIA / brak / Zanzibar / raj na ziemi
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 13772

gregoriod Od dawna marzyłem o czarnym lądzie, fascynowała mnie Afryka pelna tajemnic, nieznanych zapachów, smaków, obrazów. Pewnego dnia to marzenie sie spełniło.....

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2621, Łączna liczba odwiedzin: 11589501Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl