Forum dyskusyjne
stanek66666 16:13 | 03.08.2006
prosze was o pomoc, jaki sprzet musze wziasc ze soba na podroz ok 3 miesiecy,co bedzie mi niezbedne,piszcie co bylo wam naprawde potrzebne w podrozach.chodzi mi o jakies ndetale,a nie typu wez plecak,mape...itp. dzieki i pozdrawiam
Konkwistador 12:58 | 04.08.2006
dokladne mapy:) podstawowe leki typu aspirynka,plastry,opatrunki,ciuchy(w rozsadnej ilosci:lepiej wyprac i rzucic na plecak,akurat zanim zlapiesz stopa zdaza wyschnac,takze wystarczy po dwie pary wszystkiego i proszek do prania) dobrze znac kilka słow np. po wlosku ,zeby pozniej nie lapac stopa ze srodka autostrady:).Przydala sie mala kuchenka.Detali jako takich niema,wazne by nie wziasc za duzo bo czasem kawalek trzeba przejsc.Musisz sam wybrac co jest niezbedne.Powodzenia
k2komar 13:42 | 12.08.2006
Musisz wziąć bardzo dużo jedzenia chyba że masz kase
kakamber 14:09 | 13.08.2006
Ja na podróże zabieram dużo rzeczy w małych porcjach, np. nie biorę całego szamponu, ino troszeczkę w buteleczce, tak samo robię z mydłem, proszkiem (dobry jest zamiast tego persil gel), pastą. Tabletki, np. apap, wit. C, wkładam do pudełek po kliszach.- Biorę także kilka przypraw w małych ilościach, np. pieprz, tymianek, oregano, bazylia, sól, cynamon :)
- Co do detali, to zabieram jeszcze przylegający portfel na pasek, gdzie chowam dokumenty i np. adresy do znajomych, by wysłać kartki (tego najczęściej zapominam).
- Przydatne są także worki foliowe (takie na śmieci), sznurek, marker, taśma klejąca, kropelka, itd.
- Termos!
- aparat + dodatkowe baterie
- mały, szybko schnący ręcznik
- koc termiczny
- off
.....
kiedyś spisałam całą listę niezbędnych rzeczy, ale tego jest tyle, że trudno teraz wymienić :)
mareth 21:13 | 17.08.2006
Wez tekturki, na ktorych bedziesz zapisywal nazwy miast/ miejscowosci docelowych. Bez tego kieowcy niechtenie sie zatrzymuja. To bardzo przydatne jak znajdziej sie np na drodze wyjazdowej. Powodzenia
anna d. 16:52 | 24.08.2006
Czesc,niedawno wrocilam z 3-tygodniowej autostopowej wyprawy,plan byl bardzo ambitny,niestety przecenilismy troche nasze mozliwosci. Niemniej jednak zobaczylismy kawalek Niemiec i Francji. Lapanie stopa w Niemczech polega glownie na przesiadywaniu na stacjach benzynowych i wypytywaniu kierowcow,dokad jada i czy nas wezma. Niekiedy trwalo to dosyc dlugo...We Francji najlepiej poruszac sie po drogach narodowych,ktore biegna wzdluz autostrad. Tam mozna znalezc dogodne miejsce,z tym ze najczesciej uda sie zlapac cos,co nie jedzie zbyt daleko.Z przydatnych rzeczy zabierz spiwor i namiot,my rozbijalismy sie glownie na dziko,spalismy tez u znajomych. Z pogoda bywalo roznie,tak wiec przyda sie tez plaszcz przeciwdeszczowy,taki za 5 zl z kiosku....Zycze powodzenia i odwagi. Pozdrawiam.
Podobne wątki sprzęt turystyczny
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.