/ / > Nie poelcam aparatu SONY ILCE 7 > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Nie poelcam aparatu SONY ILCE 7

kategoria sprzęt turystyczny

Atamanka dołączył
29.12.2007

Atamanka 00:07 | 26.02.2014

Nie polecam zakupu aparatu SONY ILCE 7 w Polsce!
Po tygodniu zaczął się psuć a 1/3 zdjęć była jak mydło. Wydawał ciągły dźwięk, który cichł po wyjęciu akumulatora. Po dwóch tygodniach migawka się zaczęła zacinać a po trzech padł zupełnie.
Serwis oczywiście nie uznał reklamacji... twierdząc, że aparat jest zalany! a ja mam dowody w postaci zdjęć, gdzie wiele z pierwszych zrobionych, ma w exif wartość ogniskowej 0 (zero) a za kilka chwil już prawidłowa, zaczynająca się od 28...
Aparat reklamowany jako wodoszczelny do używania w ekstremalnych warunkach- niestety wilgotne powietrze równikowe pokonało flagowe dziecko SONY!
Informację tę przekażę dalej, aby przestrzec innych potencjalnych amatorów nowego SONY ILCE 7!


loo dołączył
05.02.2013

loo 10:30 | 26.02.2014

Dzięki za informację, bo był to jeden z moich planów zakupowych pod kątem wyjazdów.
Doczepię się "wodoszczelności" - on jest co najwyżej "uszczelniony" i to w dodatku mowa jedynie o korpusie i jego przyciskach, przełącznikach i pokrętłach.
Natomiast odnośnie polityki reklamacyjnej Sony... Producent ten od jakiegoś czasu umieszcza w swoich urządzeniach czujniki, które zmieniają barwę pod wpływem działania wilgoci. Przerabiałem to niedawno podczas reklamacji telefonu nieuznanej właśnie z powodu "zalania". Dodam, że telefon nigdy nie widział wody. Podejrzewam, że czujniki te reagują już na ilość wilgoci, która mogła się wytworzyć chociażby w kieszeni spodni...


[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 11:33 | 26.02.2014

No cóż - mogę tylko współczuć. Najgorsze jest to, że nie ma żadnej alternatywy. Od kilku lat "wielka trójca" jedzie totalnie po bandzie, mając swoich klientów głęboko w czterech literach. I dotyczy to sprzętu z każdej półki cenowej. Spróbuj "wysmarować" jakieś pismo do centrali "na Europę", a jeśli nie będzie odzewu to pozostaje tylko droga sądowa.


turkus dołączył
02.07.2006

turkus 16:51 | 10.05.2016

Proponuję przygodę z Olympusem. Serwis działa nienagannie a sprzęt wart jest uwagi.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl