Forum dyskusyjne

Podróż z Sihanoukville do Bangkoku- jak

kategoria podróże po świecie

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 16:20 | 13.10.2017

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w spr podróży powrotnej do Bangkoku z Sihanoukville. Robimy trasę Tajlandia- Laos- Kambodża i musimy wrócić do Bangkoku. I tu utknęłam. Po słodkim leniuchowaniu na Koh Rong pozostaje nam jeszcze dzień, noc i dzień, które chcemy przeznaczyć na podróż do BKK i na jego zwiedzanie. Bangkok już kiedyś zwiedziłam ale mimo to chcę jeden dzień przeznaczyć na BKK. Proszę o info jak najlepiej wrócić do Bangkoku. Z Sihanoukville do granicy autobusem? taxi? a za granicą do Bangkoku pociągiem? Jak to zorganizować aby nie ciągnęło się to w nieskończoność, jak to dobrze zgrać, kiedy zamawiać bilety? gdzie? w biurach podróży? Czy jak wyjedziemy wczesnym rankiem, to damy radę dotrzeć do północy? Proszę o informację, bo pogubiłam się i utknełam. Bardzo dziękuję

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 16:25 | 13.10.2017

Jeszcze jedno- czy na granicy Kambodża- Tajlandia mam się spodziewać jakiś problemów? Ile zapłacić, jak nie dać się naciągnąć? Pozdrawiam

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 19:53 | 15.10.2017

Z Sikhanukville kursują busy ( prawie) bezpośrednio do BKK , bilety do załatwienia w każdym biurze tur. w S. Pisze prawie bo na granicy z bagażami przechodzicie do innego busa , przesiadka jest także w Trat m na dworcu autobusowy. Wygląda to skomplikowanie ale takie nie jest . Jedziesz na jednym bilecie i wszędzie prowadzą cię za rękę.Na granicy nie było żadnych problemów, choć "pomocników" kręci się sporo.Nic się nie dzieje , jeśli im odmówisz, bo procedura nie jest skomplikowana.

pozdr
bm
.....................................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 08:20 | 16.10.2017

Bardzo dziękuję za pomoc. Może wie Pan jeszcze czy ten bilet będę mogła zakupić w biurze podróży w Siem Reap? i czy znajdę jakiś poranny bus? Pozdrawiam

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 21:54 | 16.10.2017

Raczej nie powinno być problemu , choć w S. będzie pewniej . Bilety nawet na następny dzień na pewno się znajdą. Są autobusy dzienne i nocne. Dzienne wyjeżdżają ok.7-8 rano , w BKK są ok.18 .
pozdr
bm
.......................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

marcur dołączył
09.07.2011

marcur 21:00 | 10.12.2017

Hej. Nie wiem czy już jesteś po podróży, czy jeszcze przed. Wracałem tą trasą dwa razy. Po raz pierwszy nie było problemów. Ale w zeszłym roku trafiliśmy na chiński nowy rok i na granicy był tłok. Spędziliśmy tam kilka godzin i cała podróż wyglądała koszmarnie. Bilety są łączone. Dowożą Cię do granicy i potem musisz przejść przez granice i po tajskiej stronie dotrzeć do autobusu. Kupiliśmy bilety na nocny autobus, co jest dosyć wygodne bo przesypiasz część podróży. Z tym, że teraz myślę, że chyba nie warto kupować tych łączonych biletów, bo okazało się, że po tajskiej stronie były problemy. Rozważ zakup czegoś do granicy i potem może jakoś to ogarniesz lepiej? Cała podróż trwała o jakieś 8h dłużej niż zakładaliśmy. Miejsca stojące od granicy. Nie planujcie niczego na styk z wylotem. Bezpieczniej mieć w zanadrzu nocleg w BKK. Myślę, że teraz kupiłbym bilet nocny do granicy i po przejściu raczej bym szukał busa. Po prostu mieliśmy grupką ok. 20 osób problem z wyegzekwowaniem tego aby wsiąść do autobusu bo niby "nasz" przewoźnik nie dogadał sie z tajskim. Nikt się nami nie zainteresował. Było mało ciekawie. Pierwszy raz mieliśmy bilet do granicy i potem złapaliśmy busa. Było bezproblemowo i nieco drożej. Pozdrawiam

mychaciu dołączył
18.07.2013

mychaciu 15:00 | 11.12.2017

Witam, serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Trochę się przestraszyłam, bo jutro wylatujemy na urlop a tam będziemy 2.01. Zarezerwowałam dodatkowy dzień w Bkk w razie w. Mam nadzieję, że nam pójdzie to sprawniej, a jak nie to może znajdziemy jakiegoś prywatnego kierowcę. Pozdrawiam serdecznie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl