Forum dyskusyjne

Wodną trasą z Siem Reap do Phnom Penh

kategoria podróże po świecie

dagmara23 dołączył
17.11.2014

dagmara23 20:45 | 30.11.2018

Cześć.

Poszukuję namiaru na łódź między Siem Reap - Phnom Penh . Z tego co czytałam trzeba zarezerwować bilet przez internet (ograniczona ilość miejsc). Czy korzystaliście i macie namiary na sprawdzoną firmę?

repa dołączył
10.06.2014

repa 10:25 | 01.12.2018

www.capitoltourscambodia.com 

dagmara23 dołączył
17.11.2014

dagmara23 23:12 | 01.12.2018

Dziękuję za informację.

repa dołączył
10.06.2014

repa 18:53 | 06.12.2018

Byłem w wrześniu w Kambodży jakieś pytania wal śmiało pozdrawiam

dagmara23 dołączył
17.11.2014

dagmara23 23:27 | 06.12.2018

Walczę z tymi łódkami. Pisałam z hotelem, odpisał że nie zawsze odpływają. Do tego dopływają do Battambang a nie do Phnom Penh. Więc nie wiem czy można jednak kupić bilet z dnia na dzień. Czy będę musiała jechać autobusem. Była woda we wrześniu? Płynąłeś może?

repa dołączył
10.06.2014

repa 23:54 | 06.12.2018

Ja wybrałem autobus ok 7 $ speed boat coś około 25 $ z tego co czytałem prze

repa dołączył
10.06.2014

repa 00:01 | 07.12.2018

d wyjazdem to łódki do Phnom Penh pływają jeżeli poziom wody na to pozwala ja byłem na koniec pory deszczowej więc pływały normalnie

Ela30 dołączył
12.05.2011

Ela30 11:28 | 07.12.2018

nie wiem czy pomogę, ale płynęłam w lutym 2016 do Battambang. Bilet kupiony dzień wcześniej. Mimo zapewnień, że dopłyniemy do celu (poziom wody ponoć był odpowiedni), w połowie drogi nas wysadzili z łodzi (a było ich też kilka) i kazali się przesiąść na samochody (coś jak nasz stary żuk tylko z odkrytą paką). Problem w tym, że tych samochodów było za mało i my prawie trzy godziny (jeszcze zepsuł nam się ten samochód) tłukliśmy się po wertepach w 18 osób na tej pace. Na początku były śmichy-chichy, ale szybko wszyscy mieli dość. Jechaliśmy przez krzaczory, które poraniły tych co siedzieli na obrzeżach. Ja całą podróż spędziłam w kuckach pomiędzy nogami innych, potem nawet wstać nie mogłam ;)

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 21:47 | 14.12.2018

W Siem Reap jest dużo biur sprzedających bilety na łodzie płynące do Phnom Penh. Ja kupowałam dwa dni wcześniej na miejscu bez problemu, byłam w listopadzie dwa lata temu .Ania

dagmara23 dołączył
17.11.2014

dagmara23 00:21 | 15.12.2018

Dziękuję wszystkim za info. Chyba będę musiała podjąć decyzję na miejscu.

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 10:01 | 15.12.2018

>Walczę z tymi łódkami. Pisałam z hotelem, odpisał że nie zawsze odpływają. Do tego dopływają do Battambang a nie do Phnom Penh.>

Dagmara, coś Ci się poplątało. Battambang i Phnom Penh to dwa różne kierunki. Do Phnom Penh (na południowy wschód) płynie się łodzią przez całej jezioro Tonle i solidną rzekę łącząca to jezioro z Mekongiem (łączą się właśnie w stolicy Kambodży. Natomiast do Battambang (na zachód od Siem Reap w stronę granicy z Tajlandią) płynie się niedużą, płytką rzeką i częściowo kanałami, w których w porze suchej jest niski poziom wody czasami ogranicza żeglugę.

Tak nawiasem mówiąc rejs łodzią z Phnom Penh jest nudny jak flaki z olejem - po obu stronach rzeki płaski brzeg i nic więcej - natomiast rejs łódką do Battambang jest ciekawy i malowniczy.

dagmara23 dołączył
17.11.2014

dagmara23 23:41 | 15.12.2018

Cześć.

Mam świadomość że to dwa różne kierunki :) Wracam do Bangkoku samolotem z Phnom Penh. I chciałam przebyć tą drogę inaczej niż autobusem. Stąd narodził się pomysł łodzi. Jeszcze rok temu jak wzięłam się za przygotowania planu wycieczki :) można było kupić bilet przez internet na łódź w styczniu z Siem Reap do Phnom Penh. Teraz już nie można kupić biletu na lódź do Phnom Penh tylko autobus ale do Battambang owszem sprzedają bilety na łodzie. Tylko łódka do Battambang mnie nie urządza to strata jednego dnia + jeszcze stamtąd trzeba autobusem jechać do Phnom Penh.

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 11:21 | 16.12.2018

>można kupić biletu na lódź do Phnom Penh tylko autobus ale do Battambang owszem
>sprzedają bilety na łodzie. Tylko łódka do Battambang mnie nie urządza to strata
>jednego dnia + jeszcze stamtąd trzeba autobusem jechać do Phnom Penh.

To wszystko jest jakoś pokręcone. Wracać busem z Battambang do Phnom Penh by potem lecieć samolotem do BKK to wariactwo. Szybciej przejedziesz busem z Battambang do Bangkoku niż do Phnom Penh (a tu jeszcze czeka Cię lot samolotem). Zresztą przejazd busem z Siem Reap do Bangkoku także w sumie jest szybszy, nawet znacznie, niż przejazd busem do Phnom Penh, a potem lot samolotem do BKK. Nie mówiąc o tym, że taniej. Po co ten samolot?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl