/ / JAPONIA > Zakup JRPass w Polsce > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Zakup JRPass w Polsce

kategoria podróże po świecie

kraj Japonia

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 18:02 | 01.01.2023

Do pandemii JRPass można było kupić w Polsce w HIS Poland, ale teraz to biuro jest chyba zamknięte (wycofali sie z POlski?). Znalazłam tylko Logos, ale bardzo dużo doliczają sobie do każdego wystawionego karnetu, no i nie sprzedają JRKyusiu. Czy ktos z Was kupował ostatnio JRPass? Wiem, że małe szanse, bo dopiero od października Japonia otwarła się dla indywidualnych turystów, ale może ktoś jednak już zdążył pojechać lub szykuje się na sakurę?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 01:14 | 02.01.2023

> Znalazłam tylko Logos, ale bardzo dużo doliczają sobie do każdego wystawionego karnetu,

Raczej LogosTour (by odróżnić od Logos Travel).

Lubię ryzyko, więc wpisałem:
https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=japan+railway+pass+poland

Drugi link prowadzi do oferty kolleo.pl:
https://sklep.koleo.pl/p/japan-rail-pass/

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 01:20 | 02.01.2023

Kolejny link prowadzi do oferty JRP z możliwością przesłania FedExem za 15 euro:

https://www.jrpass.com/delivery

Dlaczego ten świat jest tak skomplikowany?!

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 15:18 | 02.01.2023

Piotr, zapytanie było o Polskę, strony zagraniczne przepatrzyłam. Koleo - wysłałam mail z zapytaniem ponad tydzień temu i nie odpowiedzieli. Jako firma nie podają żadnego adresu, więc trudno komuś takiemu powierzyć ok.6 tys zł.
Piotr, jeśli chcesz pomoc, to rób to, ale może bez krytyki. Świat będzie łatwiejszy :)
PS. Napisałam samo Logos, aby nikt nie zarzucił, że piszę post tylko jako reklama tego biura

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 17:13 | 02.01.2023

Jak nie ma adresu?
https://koleo.pl/kontakt
Na stronie firmy są również dane rejestrowe:
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
KRS 0000416223 | NIP 1132854509 | REGON 146065035
Kapitał zakładowy: 760 000,00 PLN

Nadal uważasz, że to firma no name albo firma-krzak?

Nie widzę powodu, by nie poprawiać błędów, które mogą wprowadzać forumowiczów w błąd. Biuro oferujące bilety JRP nazywa się inaczej, niż podałaś. W tym wypadku uwaga o wysokich cenach usługi pośrednictwa w zakupie biletu JRP w LogosTour jest nie reklamą a antyreklamą biura.
HIS jest międzynarodową firmą mającą biura w kilkunastu krajach. Gdyby HIS miał czynne biuro w Polsce, to na jakiej podstawie byś mu ufała?

Firm oferujących JRP jest mnóstwo na świecie. Nie widzę powodu, by kupować od polskiego pośrednika. A namiary na te firmy są googlowalne. Jeśli szkoda ci 15 euro za przesyłkę bezpośrednio z jrpass.com, możesz skorzystać z darmowej dostawy od Szwajcara:
https://www.japanrailpass24.com/

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 20:25 | 02.01.2023

No cóż, jesteś dobry w googlowaniu, nie każdy taki jest.
HIS - miało od lat wiele opinii kupujących, Koleo nie znalazłam ani jednej (pewnie Ty znajdziesz), a skoro nie odpowiadają na maile, to dlaczego mam mieć zaufanie?
Samo KRS nic nie znaczy, do tej pory walczę u komornika z 1 firma co miała KRS. - z samego KRS nic nie wynika.
Pisząc samo Logos, nikogo nie wprowadziłam w błąd - inni też potrafią googlować
Nie bardzo rozumiem Twoją walkę ze mną ...

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 20:53 | 02.01.2023

>No cóż, jesteś dobry w googlowaniu, nie każdy taki jest.

Ale na czym polega moja wyjątkowa (?!) umiejętność? Że wpisałem szukaną frazę i otworzyłem pierwsze trzy linki?

Litości!

>HIS - miało od lat wiele opinii kupujących, Koleo nie znalazłam ani jednej

Opinie są na pierwszej, głównej stronie (poniżej "Zaufali nam"): Wystarczy sprawdzić. https://koleo.pl/
Linkalinka ich nie widzi, może ktoś pomoże?

>Samo KRS nic nie znaczy, do tej pory walczę u komornika z 1 firma co miała KRS. - z samego KRS nic nie wynika.

Każda firma ma KRS. Dane rejestrowe, które zacytowałem, pozwalają na sprawdzenie, czy firma jest zarejestrowana w Polsce, czy ma aktualny wpis do rejestru i jaki ma kapitał założycielski.

>Pisząc samo Logos, nikogo nie wprowadziłam w błąd - inni też potrafią googlować

Jak widać - nie wszyscy.
LogosTour i Logos Travel dwa różne podmioty. Podobnie Korea Północna i Korea Południowa :)

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 22:07 | 02.01.2023

Poddaję się , nie ma sensu, zawsze będziesz punktował. Nie rozumiem tylko, dlaczego ...

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 22:21 | 02.01.2023

>Poddaję się , nie ma sensu, zawsze będziesz punktował. Nie rozumiem tylko, dlaczego

Nie poddawaj się:
dostałaś komplet linków pozwalających na zakup JRP:
1) bezpośrednio (dostawa 15 EUR)
2) u polskiego pośrednika
3) u szwajcarskiego pośrednika (dostawa gratis)

Powodzenia.

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 22:42 | 02.01.2023

>Poddaję się , nie ma sensu, zawsze będziesz punktował. Nie rozumiem tylko, dlaczego
>...

To ja Tobie wyjaśnię. Jesteś ostatnią osobą, której się jeszcze chce poświęcać swój cenny czas, żeby zamieścić cokolwiek wartościowego, innego niż relacje z wyprawy do Lądku Zdroju czy "samodzielnej ekspedycji" z Rainbow'em czy innym "biurkiem" podróży. Czyli jesteś potencjalną konkurencją dla naszej gwiazdy ciętej riposty w świeceniu na tym nieboskłonie. Bo przecież nie będzie się wdawał w dysputy z pomniejszymi gwiazdeczkami tego portalu.
Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
My to czytamy.
L. i A.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 09:29 | 03.01.2023

>To ja Tobie wyjaśnię. Jesteś ostatnią osobą, której się jeszcze chce poświęcać swój cenny czas, żeby zamieścić cokolwiek wartościowego, [...]
>Czyli jesteś potencjalną konkurencją dla naszej gwiazdy ciętej riposty w świeceniu na tym nieboskłonie. Bo przecież nie będzie się wdawał w dysputy z pomniejszymi gwiazdeczkami tego portalu.

Złudzenie.
Po pierwsze nie zamieszczam swoich relacji na globtroter.pl, więc nie jestem dla nikogo konkurencją ani nikt nie jest dla mnie konkurencją :).
Po drugie na forum odpowiadam na posty zamieszczane przez różne osoby: zarówno mniej, jak i bardziej doświadczone, nowicjuszy i weteranów.
Z chęcią pomagam tym, którzy nie potrafią samodzielnie:
- sprawdzić połączenia z lotniska do miasta,
- znaleźć połączenia między dwoma miastami,
- znaleźć info o przewodniku górskim lub touroperatorze,
- otworzyć błędnego odnośnika do strony
- znaleźć tani lot
itp.
Także odpowiadam na posty zawierające błędne lub niepoprawne informacje:
- osób, które jeżdżą NA Dominikanę lub NA Sri Lankę
- osób, które nie rozumieją pozycjonowania stron w wyszukiwarce
itp.

Dyskusje z Linkalinką nie stanową, Sherlocku, dla mnie specjalnej kategorii.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl