Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:ISLANDIA

Liczba wyszukanych artykułów: 20

ISLANDIA / Islandia Południowa / Okolice Reynisfjara  / Zielone wzgórza i białe lodowce
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 330

LidiaR Geologicznie Islandia to najmłodszy kraj Europy. Jest to też kraj o najniższym wskaźniku zaludnienia w Europie, nie licząc Grenlandii. Nieduża, choć jak na Europę całkiem spora, Islandia jest krajem bogatym – nie tylko, jeśli chodzi o PKB. Na krajobrazowy kapitał zimnej wyspy składa się ponad sto wulkanów i lodowców, mnóstwo wzgórz, majestatycznych fiordów, skał wulkanicznych, gorących źródeł i gejzerów, kamiennych i żwirowych pustyn i około dziesięciu tysięcy wodospadów. Jeśli dodamy do tego najczystsze z możliwych powietrze (dzięki położeniu blisko arktycznego kręgu i wykorzystaniu czystych energii), przyjaznych mieszkańców, brak biurokracji, bezpieczeństwo, wysoki standard życia , najnowsze technologie, fascynującą i wielowiekową kulturę, zorzę polarną, wieloryby... to nasz wybór celu podróży jest w pełni uzasadniony.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

ISLANDIA / Vatnajokull / Jökulsárlón / Laguna Jökulsárlón
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1978

macciej Opis tygodniowego wyjazdu na Islandię w maju 2019. Objazd wyspy turystyczną drogą nr 1 i kilka ciekawostek w Islandii Zachodniej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ISLANDIA / Highlands  /   / Fjallabak
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2629

Globtroter.pl Z czym kojarzy Ci się Islandia? Z nieograniczoną przestrzenią wypełnioną potężnymi lodowcami, aktywnymi wulkanami, bulgoczącymi gorącymi źródłami? Z biegającymi samopas owcami, maskonurami gniazdującymi na stromych klifach i fiordami, które w swoich głębinach skrywają pozostałości po Wikingach? Tak, nam też:) Dodatkowo dodalibyśmy do tej listy aktywności dostępne jedynie na wyspie, które wywindują Twoje wczasy na Islandii na kompletnie inny poziom

inf.praktczne, zdjęcia

ISLANDIA / Keflavik / Keflavik / Zorza Polarna w Kevlaviku
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3286

macciej Tygodniowy wyjazd na Islandię. Celem głównym była obserwacja zorzy polarnej. Celem dodatkowym było maksymalne poznanie tego kraju, zachowując niezbyt wysoki koszt wyjazdu

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ISLANDIA / Park Narodowy Þingvellir /  Þingvellir / Jezioro Þingvallavatn
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2689

igebski Weekendowy wyjazd na Islandię. Zwiedzanie Reykjaviku, Keflaviku oraz wycieczka Golden Circle Classic. Ponadto łowienie i smażenie fląder i dorsza :)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ISLANDIA / Islandia / Islandia / Seljalandsfoss i nasze przenośne domki
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3325

Superfemka 15 szalonych kobiet przejechało połowę Islandii. Zajrzyj do naszej relacji, zobacz jak podróżujemy - my Superfemki :)

ISLANDIA / Islandia / Islandia / Islandia- w poszukiwaniu zorzy polarnej
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3075

JoinTheTrip Lapończycy wierzą, że obserwować ją należy w ciszy, z szacunkiem, dla Finów była światłem wystrzelonym z lisich ogonów, w Rosji natomiast to ognisty smok, który uwodzi kobiety ... Koniecznie poznajcie bliżej to wspaniałe zjawisko!

inf.praktczne, zdjęcia

ISLANDIA / --- / --- / Vatnajökull - trekking po największym lodowcu Europy- Łukasz Czubak
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3600

GlobAdmin Wyobraźcie sobie górę śniegu bliską powierzchni Korsyki. Górę, której pokrywa lodowa osiąga nawet kilometr grubości. Którą przy dobrej pogodzie widać - bagatela - z odległości 550 kilometrów. Która ma w sobie tyle wody, że największa rzeka kraju musiałaby ją nieść do oceanu przez 200 lat...

ISLANDIA / --- / --- / Esja - góry na przedmieściach Reykjaviku, Łukasz Czubak
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6321

GlobAdmin Cztery pory roku w przeciągu 15 minut? To możliwe, a przekona Was o tym Łukasz Czubak w swojej relacji z wędrówki na Esję- górę na przedmieściach Reykjaviku. Pora szykować się na islandzki outdoor!

ISLANDIA / Dolina Haukadalur / Park Gejzerów /  Strokkur
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3813

Agnieszka123 Zapraszamy na IV część relacji z podróży po Islandii. Tym razem odwiedzamy gejzery, Wodospad Gullfoss i jedziemy przez Interior na północ, gdzie zupełnie niespodziewanie bierzemy udział w Święcie Ryby.

ISLANDIA / Park Narodowy Fjallabaki / Landmannalaugar / Brennisteinsalda - góra tęczowa
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 17004

Agnieszka123 Zafascynowanych Islandią zapraszamy do lektury III część relacji,, tym razem z całodziennej wycieczki szlakiem dookoła Landmannalaugar.

ISLANDIA / - / Islandia / Isandzkie mchy
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3837

Agnieszka123 Polecamy II część relacji z podróży po Islandii. Tym razem pora na lodowiec Vatnajökull, laguny lodowe Jökulsarlon i Fjallsarlon, wodospad Svartifoss, kratery Lakagígar i kaniony Skafta oraz Eldgja.

ISLANDIA / - / Reykjavik /  Harpa Concert Hall.
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6142

Agnieszka123 Islandia przyciąga globtroterów :-) Polecamy więc relację z wyprawy, zwiedzania Reykjaviku, wodospadów Seljandsfoss i Skogafoss oraz wieczoru na klifach Dyrholaey.

ISLANDIA / polnocny wschod / interior / burza piaskowa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3003

piotrmas ...w tym roku juz jej mialo nie byc bo ile razy mozna...a jednak..mozna :)

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Iceland Adventure 2012 Iceland Adventure 2012 sponsored by Wyższa Szkoła Europejska im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Tak od dziś brzmi pełna nazwa pierwszej wyprawy w ramach Adventure: Globe.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Iceland Adventure 2012 Pierwsza odsłona projektu Adventure: Globe. Iceland Adventure to jedno z najdłuższych indywidualnych przejść przez Islandię. Ponad miesiąc samotnego trekkingu, ponad 500km marszu przez najbardziej fotogeniczne miejsce na ziemi. Ponad miesięczny indywidualny trekking przez Islandię. Zielone wyżyny, gorące źródła, gejzery, wodospady, lodowce i lodowcowe rzeki. Wulkaniczne pustynie i nieprzewidywalna pogoda. Doskonale! ;]

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

ISLANDIA / interior / nie wiem..gdzies wewnatrz wyspy / KONKURS-przestrzenie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7118

piotrmas Kolejna partnerska wyprawa samochodami terenowymi na te intrygującą wyspe dodatkowo z 3-dniowym pobytem na Wyspach Owczych

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

ISLANDIA / poludnie / Landmannalaugar / bajkowa dolina
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4106

piotrmas .......i spełniło się..Powrót na Islandię się ziścił..

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

ISLANDIA / poludnie / zatoka lodowa / gorki lodowe
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 7506

piotrmas marzenie ktore sie spełniło :)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

ISLANDIA / Landmannalaugar / Islandia / konie na lawie
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7151

Łysy Wyjazd ten był spełnieniem moich marzeń, które rozbłysły, gdy żegnałem się z Islandią w 2003 roku. Dotrzymałem danej sobie obietnicy i wróciłem tu, by samotnie przejść szlak, który zacząłem od wulkanu Ljotipollur w strefie Landmannalaugar, aż do wodospadu Skogafoss, tuż przy wybrzeżu Atlantyku. Nie jestem w stanie wyrazić emocji, które towarzyszyły mi przy pokonywaniu szalenie zróżnicowanych i bogatych krajobrazowo terytoriów. Dane mi było przebywać w miejscach skrajnie różnych- jednego dnia doświadczałem wrażeń wprost z raju, innego zaś otoczenie i związane z nim doznania przypominały piekielną atmosferę... W ciągu 12 dni doświadczyłem czterech pór roku w totalnie odmiennych sceneriach. Bywało, że wspaniałe dzieła natury pozostać musiały pod osłoną deszczu, śniegu, mgły... Starałem się jak najlepiej zżyć z otoczeniem, w którym przebywałem. Nie śpieszyłem się więc. Wykorzystywałem każdą okazję aby znaleźć się z dala od ludzi, a jak najbliżej islandzkich cudów natury. Majestat i bezkompromisowość tej niezwykłej krainy czuje się wtedy najmocniej. Będąc tu sięgam myślą w kierunku kolejnych terytoriów, które czekają na następnych śmiałków... Może i ja będę znów jednym z nich?

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2734, Łączna liczba odwiedzin: 14641015Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl