Forum dyskusyjne


Promy z Gruzji

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

adamus.hoh dołączył
14.08.2007

adamus.hoh 21:53 | 09.06.2010

hej!
Orientuje się ktoś czy pływają promy z Gruzji na Ukrainę.Wiecie może ile płyną i czy są tańsze niż samoloty?


stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 23:05 | 09.06.2010

zobacz na www.ukrferry.com 


czarteros dołączył
07.04.2010

czarteros 22:52 | 06.08.2010

Podbijam temat, uzupełniając o informacje praktyczne. Może ktoś będzie kiedyś szukał informacji. Płynąłem takim promem tydzień temu.
1. Promy wypływają z Batumi. Kiedyś wypływały z Poti, ale obecnie już nie.
2. W porcie w Batumi jest miejsce na jeden prom, skutkiem czego nie ma wyraźnego rozkładu jazdy, tzn., nie sposób z wyprzedzeniem kilkudniowym dowiedzieć się dokładnie, kiedy będzie odpływał prom. Po prostu jeden się załaduje, odpływa, po czym ten, który czeka na redzie podpływa i się załadowuje.
3. Jest możliwość płynąć albo promem pasażerskim albo towarowym. Tę ostatnią możliwość polecam osobom, którym zależy na czasie a w najkliższym czasie nie będzie promu osobowego. Ja właśnie z tej możliwości skorzystałem. Są tam kajuty przeznaczone dla kierowców transportowanych ciężarówek, ale bywa, że nie wszystkie kajuty są zajęte, więc można się zabrać.
4. Sprzedażą biletów na oba rodzaje promów zajmują się dwie różne firmy. Znajdują się one w centrum Batumi, ok. 100 metrów od siebie. Wskaże każdy zapytany taksówkarz.
5. Informacje o terminach promów, udzielane przez te firmy należy traktować z dużym dystansem i potwierdzać do samego końca. Nam udzielono takich:
dzień 1 (chyba 29 lipca): najbliższy prom 5tego
dzień 2: najbliższy prom 7go
dzień 2 (nieco później); dzisiaj wieczorem towarowy
dzień 2 (jeszcze później): jutro
dzień 2 (jeszcze nieco później): najwcześniej pojutrze
dzień 3: dzisiaj wieczorem
W końcu się okazało, że prom odpłynął dnia czwartego o dziesiątej rano
6. Na promie ciężarowym jest niepowtarzalna okazja porozmawiać z marynarzami (bułgarskimi), natomiast warunki są kiepskie: duszno w kojach no i słabe i bardzo skromne jedzenie. Polecam wziąć ze sobą zapas żywności mimo zapewnień, że jest całodzienne wyżywienie. Szczególnie chodzi o ostatni dzień. Po skromnym śniadaniu trzeba jeszcze wytrzymać wiele godzin odpraw i kontroli.
7. Na tych, którzy podróżują z pojazdami (ja miałem motocykl) czeka jeszcze w Ilitchewsku niespodzianka: należy uiścić opłatę w wysokości ok 40USD za motor, ok 50USD za samochód osobowy.
8. Przed wejściem do portu w Batumi otrzymuje się przepustkę uprawniającą do przekroczenia bramy. Warto z tym (przekroczeniem bramy) poczekać jak najdłużej, bo po przekroczeniu bramy już przepadło. W porcie nic nie ma (np. nie ma sklepu, żeby kupić coś do picia), a niektórzy czekają kilka a nawet kilkanaście godzin. Lepiej na bramie dowiadywać się, ile to jeszcze może potrwać i co jakiś czas sprawdzać.

Ewentualnym podróżnikom życzę miłych wrażeń z GruzjiStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl