Forum dyskusyjne

Ceny transportu w Gruzji

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 20:08 | 21.09.2013

Jakie są ceny w gruzji jeśli chodzi o transport. np. Ile kosztuje dostanie się z lotniska Tbilisi do centrum(marszrutki i taksówki), Tbilisi do Sioni, Kutaisi do Batumi, Tbilisi do Erewanu itp? Pytanie kieruję zwłaszcza do osób, które były w Gruzji w tym roku.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 14:23 | 22.09.2013

Solo, o które Sioni Ci chodzi, bo główna katedra Sioni jest w samym centrum Tbilisi (stara część). Generalnie przejazdy marszrutkami nie są strasznie drogie - za cztery-pięć godzin przejazdu po Gruzji musisz liczyć 8-10 lari, zawsze sprawdż ile biorą od miejscowych. Przykładowe ceny: Tbilisi - Mccheta (max pół godziny jazdy) - cena 1 Lari, Tbilisi - Gori: 3 lari (wszystko w jedna stronę). Taksówkami mogą próbować naciągać

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 21:59 | 22.09.2013

Dzięki za informacje - teraz mam już jakieś rozeznanie. Chodziło mi o Sioni u podnóży Kazbeka, niedaleko Stepantsminda. Do katedry, raczej dotrę bez marszrutki :)

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 00:43 | 23.09.2013

sierpień : ,Tbilisi-Erywań 30 lari,Ford Transit "Maxi",16 osób plus bagaże "na wcisk",6 godzin jazdy;
pociąg "Armenia" Erywań-Tbilisi-Batumi,16 godzin jazdy, miejsce w 2osobowym przedziale sypialnym 25090 DRAM

kay dołączył
03.11.2011

kay 21:33 | 23.09.2013

Do Kazbegu masz dwa typy marszrutek: jedna dla turystów która staje na tarasah widokowych i kosztuje 15 lari ale naprawdę sie opłaca bo widok z drogi wojennej jest świetny i można zrobić cudowne zdjęcia, druga o zwykła rejsówka za 8-9 lari, ale ta nie stanie ani przy sztucznym jeziorku ani na tarasach przy drodze wojennej. Sam Kościółek niczym nie porywa ale położony jest świetnie, tylko musisz iśc dłuższą drogą żeby mieć możliwość zrobienia dobrych zdjęć. Skrótami na przełaj z 18 kg plecakiem wejście zajeło mi 35 min a drogą główną zrobisz dużo serpentyn ale się nie zmęczysz.

aq5 dołączył
15.07.2012

aq5 00:47 | 23.09.2013

I jeszcze Kutaisi-Tbilisi,bus- marszrutka 10-12 osób,kierowca zażądał 10 USD,odległość ponad 200 km,4 godziny jazdy non-stop

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 11:47 | 13.07.2015

A gdzie szukać marszrutek dla turystów do Kazbegu?Stoją w innym miejscu jak te zwykłe rejsówki?Wolę zapłacić więcej i jechać dłużej ale mieć możliwość zobaczenia jeszcze czegoś po drodze.Jak ktoś wie to proszę o odp bo będę jechać do Kazbegu pod koniec lipca.Pozdrawiam

kay dołączył
03.11.2011

kay 21:25 | 23.09.2013

Fakt z Tbilisi do Kutaisi to bite 4 h jazdy ale cena marszrutką to 8 lari.
Po Tbilisi najłatwiej metrem się poruszać lub na piechotę.

Karte ma metro kupujesz w kasie, kobiety od razu wyłapią turystę i bez problemu dstaniesz to co chcesz. karta to 2 lari i tyle masz do wyjechania bo kurs metrem kosztuje 50 tetri ale kolejka na wzgórze już 1 lari. Poruszając się na piechotę też jest łatwo, a w muzeum narodowym jest punkt informaci i dostaniesz fajną mapkę.

z Tbilisi do Mcchety przez Jwarii jechaliśmy w sierpniu w 3 za 25 lari taksówką w obie strony, inni Polacy z Mcchety do Jwari w jedną str zaplacili 20, tak więc trzeba się targować i pytać o cenę na początek. Kiedy i gdzie sie wybierasz to może coś podpowiem?

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 22:23 | 23.09.2013

Dzięki Wam wszystkim, właśnie takich informacji szukałem. Jechać chcę w październiku, na samą Gruzję będę miał ok. tygodnia - jeśli wyjazd dojdzie do skutku, bo pojawiają się pewne problemy na horyzoncie - a bilety już kupione... Jeśli polecimy, to na pewno Tbilisi z wszystkimi atrakcjami - tam lądujemy. Chciałbym wyskoczyć na jeden dzień w okolice Kazbeka, żeby przyjrzeć się mu z bliska. Któreś ze skalnych miast, Gori, potem skok do Batumi z Batumi do Kutaisi - skąd powrót. Tak z grubsza to ma wyglądać, bo nie wiemy jaką pogodę zastaniemy na miejscu. To ma być rekonesans, jeśli się nam spodoba, to kiedyś wrócimy na dłużej. Pozdrawiam

kay dołączył
03.11.2011

kay 08:27 | 24.09.2013

W październiku mówisz! Wtedy lokalni odradzali mi już góry, bo chciałem wrócić na tydzień, ale jedź i napisz jak było. Skalne miasto które polecam to Dawid Gareja ale Tobie to nie po drodze. Choć widoki super. Gori też polecam jak ktoś lubi historię. Tylko jadąc do Gori jedziesz z drugiego dworca tzw zachodniego a nie z Didube.

Pozdr

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:30 | 24.09.2013

Jak Cię nie oszukają na transportach, to Ci się spodoba. Mając tydzień, ja bym na Twoim miejscu odpuścił Gori, no chyba że chcesz zobaczyć muzeum Stalina (drogo i nie warto), bo skalne miasto obok (Upliscyche), mimo wszystko mniej atrakcyjne od Wardzi. Gdzie chcesz nocowac w Tbilisi ?

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 21:53 | 24.09.2013

O Uplisciche też myślałem - wszystko zależy od pogody. Co do noclegu, to zależy czy pojadę z Dziewczyną, czy sam. Jeśli sam, to mogę nocować nawet u "chłopa pod gruszą" :) Ogólnie noclegi zostawiam na koniec.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:58 | 25.09.2013

Pytałem, bo zamiast noclegów w Tbilisi (drogo, a standard różny) możesz pomyśleć o Mcchecie (częste marszrutki z Didube), moim zdaniem fajniejsze miejsce na nocleg, a do Tbilisi blisko

kay dołączył
03.11.2011

kay 15:47 | 25.09.2013

Jak chcesz tani i ciekawy hostel- tylko dla obcokrajowców- za 10 lari plus obiadokolacja i swojskie wino w cenie to zajrzyj do hostelu Romantik

Spałem, jest wesoło i czasem głośno ale ludzi poznasz z całego świata i możesz popytać o wszystko co chcesz o Gruzji i krajach ościennych

Pełno tam backpackersów

arysto dołączył
09.07.2012

arysto 00:34 | 30.09.2013

Nocleg w TBS drogi? Smok-1 chyba Ci się miasta pomyliły! Najtańszy nocleg znajdziesz właśnie w Tbilisi - bez problemu za 15GEL, co jest praktycznie niemożliwe w Batumi, Kutaisi czy nawet w Mcchcecie.

Co do cen transportu to wszystko zależy ile masz czasu i gdzie chcesz pojechać, ogólnie krótkie trasy do 100km kosztują do 7GEL, dłuższe od 10-15GEL, np TBS-Batumi 15GEL, TBS-Zugdidi 15GEL, TBS-Kazbegi 10GEL(zwykła marszrutka) itp.
Osobiście polecam i zachęcam do jeżdżenia stopem, bo jest za free, jest najszybszy, można najwięcej zobaczyć a do tego poznasz ludzi, którzy w przytłaczającej większości będą chcieli się z Tobą napić i zaprosić Cię na obiad itp. Spędziłem w Gruzji ponad 2 mc w tym roku (wróciłem na początku września), więc jeśli masz jakieś pytania pisz!

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:51 | 30.09.2013

Arysto, w każdym z wymienionych przez Ciebie miast spałem właśnie za 15 GEL od osoby, w Tbilisi też, ale warunki były fatalne. Inne znajdywane hostele były droższe, widocznie miałem pecha, ale trochę tego posprawdzałem i w moim przypadku nie chcieli taniej. Co do stopa, rada super, ale musisz mieć dużo czasu - np. takie 2 miesiące - jak lecisz na określony czas (np. 2 tygodnie) to jesteś skazany na transport lokalny.

arysto dołączył
09.07.2012

arysto 21:51 | 30.09.2013

Smoku, wręcz przeciwnie! Byłem dwa miechy, ale podróżowałem niecałe 2 tygodnie, reszta to praca i zwiedzanie w weekendy na niewielkie 150km max odległości. I właśnie stop mi się sprawdził bo poruszałem się szybciej i skuteczniej niż lokalnym transportem, oczywiście nie licząc pewnych wyjątków na totalnych zadupiach. Złapanie stopa i dojazd do celu był zawsze krótszy niż jazda marszrutką, a co najważniejsze o niebo ciekawszy.
Co do noclegów to w Batumi i Kutaisi za nic nie mogłem znaleźć noclegu za 15Gel, może dlatego, że to był sezon, a ja starałem się brać dwójkę itp. Ale w TBS bez problemu w dobrych warunkach i mega wyborem mogłeś mieć nocleg za 15Gel dlatego jestem bardzo zdziwiony tym co napisałeś.

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 16:02 | 02.10.2013

Lecę z Dziewczyną, więc będę musiał poszukać bardziej ludzkich warunków. Zdam się chyba na booking.com czy coś w tym rodzaju. Lądujemy coś koło 3 w nocy i wolałbym mieć zabukowany hotel, żeby prosto z lotniska do pokoju i szybkiego odpoczynku :) Dzięki za wszystkie wskazówki

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 16:05 | 02.10.2013

a tak troszkę z innej beczki - doświadczeń z wynajęciem samochodu na lotnisku w Tbilisi lub samym Tbilisi nie mieliście przypadkiem? Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 17:12 | 02.10.2013

Taniej wypożyczalni nie znalazłem, zresztą pooglądaj tutaj fora, wątek był poruszany. Generalnie wynajmu nie polecam - jeżdżą jak wariaci (nawet gorzej niż w krajach arabskich), a na drogach jest mnóstwo zwierząt. A marszrutki masz w zasadzie wszędzie ...

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 20:06 | 02.10.2013

Przeglądałem fora, ale Was mam "na miejscu" stąd to pytanie nie związane z tematem. Auta raczej nie będziemy wypożyczać więc nie ma sensu zaczynać czy też wznawiać kolejnego posta.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:45 | 03.10.2013

Opłaca się również, przy dojazdach do miejsc gdzie nie jeżdżą oficjalne marszrutki (np. Dawid Geredża z Tbilisi), wynajęcie busika na całą podróż (najlepiej z jakąś grupą) - jak będziesz spał w hostelu to nie powinno być problemu ze znalezieniem grupy.

GrandTravel dołączył
01.10.2013

GrandTravel 15:06 | 04.10.2013

HI,
Where would you like to rent a car only in Tbilisi or in other regions ? maybe I could help you with renting car ?

Solo dołączył
08.09.2013

Solo 12:21 | 06.10.2013

Thanks for your offer, but we decided to use public transport

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl