e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Ushguli - warto

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 21:25 | 10.07.2014

Witam
20 lipca lecę do Gruzji na parę dni. Układam plan i zastanawiam się nad Ushguli. I tu moje pytanie. Warto? czy może jednak pominąć tą miejscowość.
Pozdrawiam

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 07:38 | 11.07.2014

nie tylko warto ale koniecznie trzeba

ka_rolca dołączył
26.04.2013

ka_rolca 11:36 | 11.07.2014

Czy warto? Myślę, że tak - wioska sama w sobie jest pięknie położona, tereny wokół są super i warto spędzić tam co najmniej chwilę.
Poza tym remontuje się powoli droga do Ushguli i dojazd niedługo straci cały obecny urok - więc czym prędzej tym więcej wrażeń :)

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 11:39 | 11.07.2014

To drugie pytanie. Wpaść tam na jeden dzień czy warto zanocować?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 15:58 | 11.07.2014

Nocować!!! Ka_rolca - a w którym miejscu remontują te drogę ?

robert.p dołączył
09.11.2012

robert.p 21:19 | 11.07.2014

Budują drogę od wyjazdu z Mesti , parę kilometrów jest już zrobione

alek--- dołączył
01.05.2007

alek--- 11:07 | 12.07.2014

Dzięki za odpowiedź.
Chociaż miałam nadzieję, że odpowiecie, że nie warto. Wtedy miałabym łatwiej ;)

ka_rolca dołączył
26.04.2013

ka_rolca 15:42 | 13.07.2014

Niestety nie sposó zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca. Trzeba podejmować wybory i z pewnych rzeczy rezygnować. Ale Ushguli warto - ja sama prawie zrezygnowałam, ponieważ nie tak ławo było znaleźć kogoś, kto nas tam zawiezie. Ale mimo tego, że akurat pogoda była nie najlepsza - uważam ten dzień za bardzo udany.

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 06:55 | 14.07.2014

kiedy już będziesz w MESTIA poszukaj kierowcy DIDO (lub DITO), jadąc z nim do USHGULI będziesz miała niezły ubaw. Kurs do Ushguli (7 osobowy samochód) kosztował u niego 200GE

senia dołączył
20.06.2008

senia 12:14 | 14.07.2014

Drogi do Ushguli jeszcze długo nie będzie, spokjnie :-) Swanom na niej nie zależy. Ceny dochodzą już do 300 Lari za kurs...Poza tym zapoznajcie się z cenami jakie w ogóle są w Gruzji, bo w Swanetii próbują już naciągać turystów na maxa... Ale i tak warto. Miłej podróży.

ka_rolca dołączył
26.04.2013

ka_rolca 10:03 | 15.07.2014

Pewnie, że każdy chce zarobić. Mnie też straszyli cenami w Mestii; o dojeździe do Ushguli nie wspominając.
Trochę są to mity - oczywiście pierwszy kierowcą z brzegu pewnie da cenę zaporową, ale można się tak zorganizować, aby podróż nie była szczególnie droga - ja płaciłam chyba 20 lari jeśli dobrze pamiętam.
Prawdą jest, że z Mestii robi się powoli "kurort" - taka Szklarska Poręba czy Karpacz, tym bardziej warto wybrać się do Ushguli :)

kalessin4 dołączył
24.07.2007

kalessin4 13:00 | 08.04.2015

Trzy pytanka. Bedę wdzięczna za pomoc.

1. jaka jest najbardziej prawdopodobna kwota za dojechanie z Mestii do Ushguli (żeby nie przepłacić)? czym to się jedzie i ile to trwa?

2. chciałabym w okolicy Mestii i Ushguli zostać ze dwie-trzy noce, żeby trochę pochodzić po okolicy. Są tam, jakieś trasy wytyczone? jak to wygląda..?

3. mój wyjazd do Gruzji będzie trwał zaledwie 11 dni, rezygnujemy z morza i chyba z Vardzi, jedziemy w czerwcu więc obawiamy się deszczu, dlatego chcemy się skupić na mniejszej ilości miejsc, żeby w razie złej pogody miec więcej czasu. I tu moje pytanie. Lubimy chodzić po górach i podziwiać przyrodę - czy więcej czasu przeznaczyć na Svaneti czy na Kazbegi?

masada dołączył
25.06.2011

masada 23:23 | 11.06.2015

Myślicie, że da się przejechać ta trasę Mestii-Ushguli po prostu autostopem? Jest tam jako-taki normalny ruch na tej drodze? Bo prawdę powiedziawszy to planowałem tam przejechać do Ushguli i potem tym kółeczkiem przy granicy do Lentekhi i potem już dalej na południe. Chociaż w sumie to nie wiem, czy to dobrze, że pytam, bo jak się NIE WIE, że się NIE DA, to potem się zazwyczaj okazuje, że się DA ;D

quad2008 dołączył
04.04.2016

quad2008 21:15 | 04.04.2016

Mozna tam zrobic jednodniowy trekking pod Szchare .Piekne miejsce;-)Mozna tam zostac albo po trekkingu wrócic do Mesti;-)Dla mnie i tak najladniejszym miejscem w okolicy Mesti byla miejscowosc Mazeri;-)Polecam

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 12:35 | 05.04.2016

raczej sie nie da nie ma tam normalnego ruchu drogowego, jezdza z mestii do ushguli z zaopatrzeniem no i busy dla turystow wiec zlapanie tam stopa jest prawie nie mozliwe, a z usghuli do lentekhi do juz wogule nie ma szans tam jezdza tylko busy albo raczej jeepy jak sie zbierze grupa turystow na przejazd albo sami turysci w ramach jakis wypraw i wycieczwk i wlasnie robia czasem ta petle przez kaukaz

Maniek6 dołączył
29.03.2015

Maniek6 12:17 | 18.05.2016

Swanetia jest super i to chyba najpiękniejszy region Gruzji. Ja byłem tam 3 lata temu w sierpniu. Pięknie, zielono. A Uszguli z widokiem na Uszbę to coś wspaniałego. Natomiast zimą Swanetia jest bardzo niedoceniona. Moja koleżanka była tam na sylwestra w tym roku. Stoły uginają się tam pod pysznym jedzeniem. Jak kogoś to interesuje to polecam fotorelację: czajkapodroze.pl/blog/kraje/gruzja/swanetia-zima-fotorelacja 

[fb] Rafał Dembowski dołączył
21.05.2016

[fb] Rafał Dembowski 13:20 | 06.06.2016

Byliśmy w Ushguli w maju co prawda na miejscu nie trafilimśy idealnej pogody bo zaczęło delikatnie padać i rzucać w nas gradem, ale mimo to miejsce jak i droga do niego jest bardzo klimatyczna na miejscu jakby czas się zatrzymał, zresztą drogę do Ushguli i Mestie z naszej majówki macie tutaj -

www.facebook.com/gruzjamojamilosc/videos/772420839524712/ 

Jakby ktoś chciał odwiedzić ten region we wrześniu to jest wyjazd właśnie Mestia/Batumi/Kutaisi i okolice w tym Ushguli ogólnie bardzo bogaty program. Kontakt na priv to dam namiar na Asię, chyba, ze przez fanpage co jest filmik się skontaktujecie w sumie najlepije.

EnjoySvaneti dołączył
27.08.2016

EnjoySvaneti 09:58 | 27.08.2016

wanetia jest przepięknym regionem, otwartym na zwiedzających, trekkerów mniej i bardziej doświadczonych czy profesjonalnych alpinistów.Większość turystów skupia się na Mestii czy Ushguli - i tu popełnia gromny błąd. Fakt że te miejscwości są najbardziej znane, ale zatem idzie i to że najbardziej są oblegane przez turystów i zdążyły już zostać ostatecznie skomercjolizowane :( Mowa o "naciąganiu" na form jest jak najbardziej uzasadniona. Prawdą też jest to, że poruszanie się samochodem po samej Swanetii jest niesamowicie drogie, i cena 300 lari za kurs to zeczywiście standard :( A do tego, wszystkie mniejsze posielenia na trasie między Mestią a Ushguli są znacznie bardziej ciekawe, autentyczne, nie ma tam często nawet zasięgu komórki :)

Warto zostawać tam na noc, poznawać ludzi i kulturę. Zrobienie tego na własną rekę jest jak najbardziej możliwe, polecam jednak makymalnie dokładnie się zapoznać z regionem.

Prowadzę wycieczki pieszę w tym regionie, jednak tym postem nie chcę wyłącznie się reklamować. Zapraszam z jakimikolwiek pytaniami na stronkę Enjoy Svaneti na Facebooku. Bardzo chcemy zachęcać udzi do zwiedzania Swanetii, ale poznawania jej nie turystycznej, lecz prawdziwej części :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl