Forum dyskusyjne

Planowanie wyjazdu - Gruzja

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Preciosa28 dołączył
24.07.2016

Preciosa28 18:51 | 24.07.2016

Witam,

wybieramy się we Wrześniu pierwszy raz do Gruzji, proszę o informację czy plan wycieczki, który sobie wymyśliliśmy jest do zrealizowania oraz o dodatkowe porady.

Lądujemy w Kutaisi ok. godz. 24. Chcemy przenocować gdzies w Kutaisi jak dojechać do centrum? Kursują o tej godzinie marszrutki?

Dzien 2 Zwiedzanie Kutaisi -> Gori->Upliscyche->Tbilisi (nocleg). Jaką dogodna forme transportu wybrać aby zobaczyć Gori i Upliscyche?

Dzień 3 Zwiedzanie Tbilisi

Dzien 4 Mtschetta->Stepancminda i tu pytanie czy nocować w stepancminda czy wrócić do Tbilisi.

Dzień 5 wyjazd z Tbilisi do Sighnaghi zwiedzanie miasta + wine road nocleg w Sighnaghi

Dzien 6 wyjazd z Sighnaghi do achalciche (nocleg w achalciche)

Dzień 6 wyjazd z achalciche do Vardzia zwiedzanie + wyjazd do Batumi

Kolejne dni odpoczynek w Batumi.

Jak wyglądają możliwości transportowe z poszczególnych miast. CZy takie rozplanowanie wycieczki ma sens? Czy macie jakieś miejsca do nocowania godne polecenia?

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 20:58 | 24.07.2016

Trochę dużo do zwiedzania w tak krótkim czasie:)Chyba że wynajmiesz kierowcę z samochodem bo inaczej może być trudno. Dzień 2-W Kutaisi jest co zwiedzać więc można zaplanować cały dzień albo pominąć całkiem bo sam przejazd marszrutką z Kutaisi do Gori zajmie Ci kilka godzin. W Gori jest twierdza do zobaczenie i muzeum Stalina i o ile na twierdzę poświęciłam może z pół godziny to w muzeum już dłużej(jeśli kogoś to interesuje to może nawet dwie trzy godziny tam spędzić)Pod muzeum stoją prywatni kierowcy i za 20-30 lari zawiozą Cię do Upliscychę i jeszcze w kilka innych bardzo ciekawych miejsc ale to też na Gori jak się dobrze zorganizuje to trzeba cały dzień(z Upliscyche)Dzień 4 też mocno napięty bo z Tbilisi do Mtschetty dojedziesz szybko ale już na miejscu jest tyle do zobaczenia że cały dzień dobrze jest poświęcić w całości. Z Tbilisi do Stepancmindy jadą marszrutki 10-15 lari ale też jedzie się kilka godzin ,nie pamiętam już dokładnie ile bo po drodze stawałam przy twierdzy Ananuri .Jak już na miejscu w Kazbegach będziesz to do samej świątyni na piechotę jest podejście koło godziny ale droga masakra (kurzy się okropnie jak tylko przejedzie auto a jadą cały czas) i potem powrót .Ale można podjechać autem do świątyni ,stoją zaraz obok miejsca gdzie zatrzymują się marszrutki z Tbilisi(koło 40 lari koszt za kurs)Tak więc trudno będzie Ci zrobić plan z 4 dnia .Nocowałabym zdecydowanie w Kazbegach bo widok wieczorny na góry i na sam Kazbek jest bezcenny.To tak w skrócie ,Batumi fantastyczne na odpoczynek po zwiedzaniu ,sama też tak zrobiłam i ostatnie 5 dni w Gruzji spędziłam w Batumi.W Vardzi nie byłam ale ze słyszenia wiem że jest fajniejsza do zobaczenia jak Upliscyche więc jak nie interesuje Cię towarzysz Stalin to może to Gori odpuścić ?Pozdrawiam Ania

kozula dołączył
27.07.2015

kozula 22:45 | 31.07.2016

Calkowicie sie zgadzam z Ania. Abo bedzie tanio marszrutkami i dlugo w oczekiwaniu na odjazd, albo szybko i drogo z wlasnym kierowca.
Kazbegi koniecznie!!!!u mnie sie nie kurzylo bo poszlam stromo na skroty. Warto wyjsc rano bo mozna dojsc za jednym zamachem do 3 tys.czyli do samego gleczera i wrocic (jak nie spadnie grad). Nocleg nie jest trudno znalezc na miejscu lub u kierowcy marszrutki w drodze.Powodzenia, Dolores

Preciosa28 dołączył
24.07.2016

Preciosa28 12:56 | 06.08.2016

Ja obawiam się o dzień siódmy. Ile trwa przemieszczenie się z achalciche do Wardzi i z wardzi do batumi? Czym można się tam dostać? Może lepiej z sighnaghi jechac bezpośrednio do Wardzi i tam przenocować? Słyszałam, że w Wardzi jest cieżko z noclegami? Planujemy przemieszczać się marszrutkami, jeżeli jest to nie możliwe to może jest inny sposób dostania sie w te miejsca?

dorotam dołączył
25.03.2008

dorotam 20:20 | 01.08.2016

W Kutaisi polecam ci tanie spanie w Old Lviv Hostel, na lotnisku wsiadasz do busa lini georgianbus, za 5 lari zawozi cie pod same drzwi hostelu, na miejscu gospodarz pomoze ci wszystko zorganizowac :)

[fb] Mikołaj Cichomski dołączył
21.12.2016

[fb] Mikołaj Cichomski 13:22 | 03.01.2017

Ja miałem trochę mniej czasu bo tylko 5 dni i w związku z tym było intensywnie, ale bardzo ciekawie. Batumi zupełnie sobie odpuściłem.

Popełniłem nawet taką relacje z tego wyjazdu, gdzie znajdziecie pełne koszty i informacje o odwiedzonych przeze mnie miejscach, m.in. Kutaisi, Tbilisi, Zabbegi, Sighnaghi, Mestia.

Relacja z podróży do Gruzji

Zapraszam :)

aleksandr dołączył
28.12.2019

aleksandr 09:04 | 11.02.2020

Oferuję usługi kierowcy w Armenii i Gruzji. Mój numer to +37477585802
Viber, WhatsApp.
E-mail alextourism@bk.ru
Jestem gotów odpowiedzieć na każde pytanie o każdej porze dnia ․
Z poważaniem, ALEX TOURISM

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl