Forum dyskusyjne

wróciłam z Gruzji

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 17:19 | 17.08.2012

Witam. Przy planowani wyjazdu do Gruzji korzystałam z informacji z tego forum z chęcią się odwdzięczę.
Byliśmy przez 15 dni w lipcu. Nasza trasa to Tbilisi-Zugdid-Mestia-Batumi-Achalciche-Wardzia-Tbilisi-Kazbegi-Sighna ghi-Davit Geredża ;)

Generalnie ceny wyższe niż się spodziewaliśmy. Niestety Gruzja robi się zagłębiem,turystycznym coraz więcej ludzie, szczególnie Polaków i Czechów. Ceny więc też idą w góre i generalnie Gruzja chyba zaczyna tracić swój dziki urok. Chcą kasować turyste jak w Turcji nie mając przy tym do zaoferowania nawet 1/4 tego co ma właśnie Turcja.

pozdrawiam

osiemzero dołączył
21.02.2011

osiemzero 07:34 | 16.09.2012

Cześć, możesz napisać czym się poruszałaś po trasie?

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 07:52 | 16.09.2012

między miastami-marszrutkami,a w Tbilisi metrem, autobusami i miejskimi marszrutkami ;)

hotpatriot dołączył
18.09.2012

hotpatriot 14:20 | 18.09.2012

Witam,

a jak odbywałaś podróż? Udało Ci się zaoszczędzić na środkach transportu i noclegu? Jeśli masz jakieś ciekawe smaczki z tej podróży polecam ten konkurs podróżniczy (sama biorę udział:)) - jury jest imponujące, naprawdę spore wyzwanie: www.wlajazwlajaz.pl/konkurs 
www.facebook.com/TanieLoty/app_447010952008747 

piotrmas dołączył
26.03.2007

piotrmas 21:38 | 18.09.2012

widze ze nie tylko ja to zauwazylem :)

hilary dołączył
06.01.2012

hilary 17:58 | 28.10.2012

witam. W połowie grudnia wybieram się do Armenii , a następnie chcę pojechać do Gruzji , będe miał na to około 5-iu dni , trasy na razie jeszcze planowałem ,ale na pewno odwiedzę znajomego w Tbilisi , Gori,no i może jakaś mała podpowiedź ,przede wszystkim noclegi. Z góry dziękuje i pozdrawiam

kerim69 dołączył
16.10.2012

kerim69 13:50 | 05.11.2012

W stolicy możesz spróbować w "polskich" hostelach: Liberty i Opera. W Liberty są dwie łazienki, więc mniejsze kolejki:). Felerem jest właściciel, który ciągle gada niekoniecznie z sensem.

towPawel dołączył
27.05.2005

towPawel 16:01 | 29.10.2012

Dlatego warto rozciągnąć wyjazd o Abchazję lub (a najlepiej i) Armenię. Nie byłem w Nagórnym Karabachu - ale też o nim słyszałem same dobre rzeczy.

Swierszcz dołączył
26.10.2012

Swierszcz 17:23 | 29.10.2012

Witam wszystkich. Na przełomie kwietnia/maja odwiedziłam ten uroczy kraj jakim jest Gruzja. Zachwyciła nas ona przepięknymi krajobrazami, miastami, ale przede wszystkim ludźmi. Nigdy wcześniej nie doznałam takich wspaniałych przeżyć jak podczas wizyty w Gruzji. Otwartość i pozytywne nastawienie Gruzinów do innych ludzi są czymś naprawdę wyjątkowym. Podróżowaliśmy autostopem( w większości,,,i nie było z tym problemu) oraz 2 razy jechaliśmy marszrutami (co stanowiło dla nas dodatkowa atrakcję- busik wypchany po brzegi miejscową ludnością).
Mogę śmiało wyznać: I love Georgia!!!

adamus.hoh dołączył
14.08.2007

adamus.hoh 17:03 | 08.11.2012

Moje wrażenia z Gruzji sa rowniez na plus oprocz jednego miejsca-Kazbegi. Niestety dziala tam "kazbecka mafia", ktora 100 % wzrost cen w porownaniu z Tblisi, Kutaisi czy Batumi tlumaczy tym ze trzeba dowieźć z daleka towary. Ciekawe z jakiego daleka - z Wladykaukazu do ktorego jest 70 km czy z tblisi do ktorego marszrutka jedzie sie 2,5h. Mimio to Kazbegi polecam,ale zabierajcie jak najwiecej swojego jedzenia bo na mkiejscu jest drogo, malo i nie po gruzinsku.
We wrzesniu bylem w Gruzji po 2 latach od ostatniej wyprawy. Ludzie wciaz sa super,ale zeby poznan gruzinska goscinnosc trzeba jezdzsic na stopa bo czasy kiedy Gruzini stawiali w knajpie flache tylko dlatego ze mowilismy po polsku.
Gruzja jest cudowna i pamietajcie ze Kazbegi to nie typowa Gruzja.

hilary dołączył
06.01.2012

hilary 10:05 | 26.01.2013

witam. Okres świąteczny spędziłem w Kazbegi (zasypało drogę) i z konieczności musieliśmy czas spędzić w tej miejscowości i nie mogę się zgodzić z opiniami o mafii. Ceny umiarkowane (czacza tania i dobra) pierożki smaczne ,i tak spędzaliśmy czas w oczekiwaniu na otwarcie drogi co nastąpiło 26.12 . Część czasu spędziłem na zwiedzanie Gruzji i Armenii . Ludzie mili i uczynni. Polecam z całego serca i jak będę miał okazję to jeszcze raz tam pojadę.Podróżowanie po Armenii i Gruzji nie nastręcza większych problemów ogólnodostępne są marszutki (chociaż czasami w nich tłok- to w stolicach tych państw)

fryta dołączył
13.02.2013

fryta 14:50 | 13.02.2013

mam pytanie ja wybieram sie do Gruzji pod koniec Lutego. Mysle aby otworzyc bizness w tym rejonie. czy mozesz mi poradzic z twoego punktu widzenia czego brakuje w Gruzji, na co jest zapotrzebowanie/ zbyt? Co mozna by otworzyc??? Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 15:04 | 13.02.2013

cóż... smutniej niż w naszych latach 90! w sklepach pusto( w porównaniu z naszymi sklepami),ale w kieszeniach puściej...ciężko tam raczej coś ukręcić jak nie jest się regionalnym oligarchą. No chyba, ze chcesz zarobić na turystach to widzę tam potencjał. A tak to raczej słabo, chyba że otworzysz tam jakąś sensowną fabrykę czy inny biznes który da tym ludziom pracę, bo to jest główny problem. Z reszta przejedź się po małych wiochach i zobacz jak w tych sennych wioskach życie kręci się wokół plastikowego stolika z krzesłami pod monopolem. dużo ludzi, mało pracy...
Oczywiście nie zmienia to faktu, że kraj jest piękny i mam nadzieje, że Gruzja jeszcze wyjdzie na swoje...

paukurz dołączył
09.02.2013

paukurz 16:18 | 13.02.2013

A jak tam z bezpieczeństwem? Zwaszcza w Abchazji i okolicach?

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 16:20 | 13.02.2013

My bez rosyjskiego postanowiliśmy nie jechać do Abchazji, więc nie powiem. Spotkałam osoby które były i wracały zadowolone,ale jednak rosyjski bardzo się przydaje.

fryta dołączył
13.02.2013

fryta 07:49 | 14.02.2013

Dzieki Farah za szczera opinie. Wiesz troche mam mieszane uczucia bo czytalam duzo na temat jak ten kraj sie rozwija, gospodarka idzie do przodu i ma duzy potencjal. A z drugiej strony opinie ludzi sa inne. Najlepszym rozwiazaniem bedzie jak sama odwiedze kraj i zobacze co i jak... :)

Farah dołączył
08.05.2010

Farah 08:50 | 14.02.2013

Jasne, że kraj się rozwija, w dużych miastach - jeden wielki plac budowy. Ale co z tego, jak pracy nie ma, a ceny takie a nie inne. Na trasach marszrutek widać uśpione wioski, a w tel co jakiś czas wielkie opuszczone fabryki pamiętające swoją świetność za czasów Związku Radzieckiego. U nas 20 lat od zmiany systemu, wielkie reformy, kasa z Unii, a ile osób z wykształceniem nie ma pracy, nawet byle jakiej- społeczeństwo się kształci i rozwija szybciej niż następują zmiany w gospodarce.
No,ale dość smęcenia. pojedziesz, zobaczysz. Ja raczej inwestowałabym w Turcji, tam jest większy potencjał :)

piotrmas dołączył
26.03.2007

piotrmas 00:00 | 26.04.2013

zgadzam sie :)nie podejmuje polemiki bo zaraz mnie blotem obrzucą ale powiedzmy ze tez swoje wiem szczegolnie ze lubie na wszystko spojrzec z odrobine innej perespektywy niz oczarowanie kaukazem a ten to ma potencjal jak i ludzie Ci z dala od znanych miejsc. Niestety mierzi mnie ich lenistwo i mniemanie ze sa pepkiem swiata.. oczywiscie jak zawsze i wszedzie regul nie ma!!! dla mnie Gruzja to mala kraina z duza iloscia kontrastow.teraz sa w takim okresie przejsciowym jak my nascie lat temu tyle ze w polsce wiadomo bylo co to kanalizacja i gdzie sie ma konczyc a tam nadal wszystko bez wyjatku plynie od gorskich strumykow do rzek a rzeki do biednego morza "brudnego" ktore nie jest w stanie strawic wszystkich niechlubnych swoich sasiadów :) Polecam jednak Gruzje byle szybciej niz za pozno :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:40 | 26.04.2013

W sumie smutne te konstatacje ... Jestem świeżo po Gaumadżos Mellera, ciekaw jestem jak się to skonfrontuje z rzeczywistością ....

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl