Forum dyskusyjne

wysyłka garnituru

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 14:09 | 20.06.2013

wróciłem z Tajlandii i mają mi wysłać garnitur, właściwie chyba już wysłali. Teraz się zastanawiam czy i ile zapłacę cła i VATu. Nie mogę się porozumieć z tym krawcem, bo zna język jak zna i piszę mi, że wysłał mi to jako prezent. Aczkolwiek wydaje mi się że wartość towaru musiał chyba jakąś określić. Mniejsza z tym. Pytanie czy ktoś kiedyś już miał wysyłany garnitur z Tajlandii bądź innego kraju w tamtym rejonie. Płaciliście jakieś cła czy inne opłaty?

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 01:01 | 21.06.2013

Jak Ci wysłał to jako prezent tzw. gift to nie zapłacisz nic.
Wysyłają tez tak, że niby jest cena, ale zaniżona wartość do kilkudziesięciu dolarów więc nie ma opłat.
No chyba, że to prezent dla całej rodziny 10 sztuk wtedy może o wyglądać podejrzanie.

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 10:35 | 21.06.2013

no tak, ale prezent też swoją wartość ma. Jak dzwoniłem do informacji celnej to mi tak powiedzieli. Poniżej 45 euro jest towar zwolniony. Inaczej płaci się 23% Vatu i 12 cła w tym wypadku. Jestem ciekawy jak to potraktują. Mam tylko nadzieję, że nie ubrudzą paluchami. Zaniżoną wartość też mogą podważyć.

[konto usuniete] dołączył
25.01.2011

[konto usuniete] 12:01 | 21.06.2013

Ściągałem różne rzeczy z Azji, głównie z Japonii i zawsze to była loteria. Zwykle to co było wysyłane przez firmy/sklepy było clone, przez osoby prywatne nie. Jeżeli "zdroworozsądkowa" wartość jest niska i jest to jedna sztuka to zwykle nie było problemu. Zależy też czym wysyłasz, czy Poczta czy jakimś DHL-em etc. Nie ma co gdybać, jak przyjdzie to się dowiesz :) Większy problem miałem z zagubionymi lub okradzionymi przesyłkami ale jak nosisz europejskie rozmiary to może garnitur nie bedzie atrakcyjnym łupem... ;)

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 12:12 | 21.06.2013

dzięki za wiadomość. Paczka poszła chyba zwyczajną pocztą. Krawiec nie wiem czy podpisał się jako firma czy osoba prywatna. Zobaczymy.

Jumptravel_pl dołączył
01.06.2013

Jumptravel_pl 13:33 | 24.06.2013

Aż mnie ciekawi czy przesyłka dotrze do Ciebie,koniecznie daj znać jak potoczyły się jej losy i czy ostatecznie wylądowała u Ciebie.

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 14:19 | 24.06.2013

no mam nadzieję. Pocztówki jak wysłałem to doszły w 2 tygodnie. Dla porównania z Izraela ok. 2 miesięcy. Krawiec twierdzi, że wysłał przesyłką 7-dniową za 1100 batów (ok. 110zł). Ty też miałaś wysyłany bądź planujesz?

lincoln dołączył
30.04.2011

lincoln 16:52 | 27.06.2013

więc garnitur doszedł tak jak krawiec mi powiedział, czyli po 7 dniach. Pogratulować terminowości poczcie. Cło nie zostało nałożone. Paczka była otwierana. Jedyne co mnie zaskoczyło to rozmiar pakunku-niewielki. Garnitur był złożony.

Maxi41 dołączył
14.08.2013

Maxi41 10:01 | 22.03.2015

A gdyby wysłać jako prezent coś takiego www.sklep-muzyczny.com.pl/zoom_h4nsp.html 

Jak to wtedy jest liczone? Bo to już większa wartość niż garnitur...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl