Forum dyskusyjne

Sajgon Ho Chi Minh

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

lucyna17 dołączył
18.08.2014

lucyna17 18:51 | 19.12.2015

Witam! mam pytanie gdzie? w jakiej dzielnicy (ulicy?) zatrzymać się w Ho Chi Minh? chodzi mi o klimat taki jak w Bangkoku przy Koh San Road aby było blisko do wszystkich atrakcji

artuś dołączył
20.03.2013

artuś 20:19 | 19.12.2015

Polecam okolice ulicy Phạm Ngũ Lão. Fajne klimaty, tanie żarcie i full noclegów.
To takie sajgońskie centrum backpackerskie:)
bananyicytrusy.blogspot.no/search/label/Sajgon,  Tu znajdziesz być może kilka potrzebnych informacji. Pozdrawiam życząc miłego pobytu:) A.

lucyna17 dołączył
18.08.2014

lucyna17 20:49 | 19.12.2015

Dziękuje za informację... a jak najlepiej się tam dostać z lotniska? leci nas 5 osób... chcielibyśmy zostać tam 3 dni i zrobić sobie prywatną wycieczkę do delty Mekongu... czy może Pan wie jak się tam możemy dostać? w grę na pewno nie wchodzą skutery bo leci z nami 1 dość leciwa osoba... dziękuje za link - już jestem w trakcie czytania

artuś dołączył
20.03.2013

artuś 21:31 | 19.12.2015

Proszę spisać sobie nazwę ulicy na kartce i dać taksówkarzowi. Nie jest drogo. Na każdym kroku są agencje turystyczne, w których można zakupić wycieczkę busem do delty. Tanio, wygodnie, acz trochę komercyjnie. Piszę o tym na blogu.:)

lucyna17 dołączył
18.08.2014

lucyna17 12:32 | 20.12.2015

Dziękuję... pytałam ponieważ np. w Bangkoku kolega który tam mieszka powiedział mi ile mniej więcej kosztuje taxi i mając taką wskazówkę nie dałam się nabrać na 5 razy droższą taksę (na początku) i, że tam się jeździ tylko taxi z włączonym taksometrem ;-), a deltę Mekongu chciałabym zrobić bez biura np. jadąc busem do jakieś miejscowości i tam przesiąść się na wynajętą łódkę i zwiedzić z tubylcami a nie z biurem podróży. Umiem się poruszać po Azji ponieważ tam mieszkałam kilka lat i stale tam wracam ale w Wietnamie jakoś nie miałam szczęścia do tej pory być ;-(

Tony_Montanta dołączył
26.11.2015

Tony_Montanta 16:31 | 28.01.2016

hej, z lotniska do centrum jest autobus miejski ktory zawiezie Cie za cwierc dolara :) chyba ze ladujesz pozno w nocy to taksa. Ale polecam busik. Okolice Pham Ngu Lao sa najlepsze. Na bookingu znajdziesz mnustwo tanich noclegow, a jedznie na ulicy wyborne:)

Jolenka dołączył
13.08.2013

Jolenka 19:33 | 08.06.2016

Polecam Dystrykt 1
Dojedziesz tam z lotniska komunikację miejską. Wsiadasz w autobus 152, który jedzie do Ben Than Market, od tego przystanku jest ok 10 min do ulicy Bui Vien.

Bui Vien to ulica typowo turystyczna dla backpackersów. Znajduje się w Dystrykcie 1, czyli tej części miasta, w której znajduje się większość atrakcji turystycznych oraz dobra infrastruktura turystyczna. Jest tam wiele hosteli i restauracyjek. W okolicy jest sporo biur turystycznych, w których można kupić wycieczki. Kupowanie wycieczek przez biura bywa dość korzystne, czasami cena jest nawet niższa, niż gdybyśmy organizowali to samodzielnie, poza tym oszczędza wiele czasu.

Powodzenia :)

podroze-rohulko.blogspot.com/2016/04/3-4-iii-2016-sajgon.html 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl