Forum dyskusyjne

Delta Mekongu

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 12:08 | 17.01.2014

W czasie wyprawy do Wietnamu spędzę 3 dni w Sajgonie. Chciałbym przy tej okazji koniecznie zobaczyć Deltę Mekongu. Mam pytanko o jakieś rady, jak to najlepiej zrobić? Do Sajgonu będę jechał z Phnom Penh - może popłynąć deltą (mam przy tym wątpliwość, czy nie zajęłoby mi to zbyt wiele czasu - patrząc na czas, który mam do dyspozycji)?

EweeLiina dołączył
18.01.2014

EweeLiina 20:20 | 18.01.2014

Wróciłam z wyprawy po Azji 2 tygodnie temu i spędziłam w Sajgonie dokładnie 3 dni. Miasto rewelacyjne i ceny dużo niższe w porównaniu z Tajlandią, czy Kambodżą. Jeżeli nie przeszkadza Ci tłum i lubisz poznawać nowych ludzi to koniecznie szukaj noclegu w District1.
Co do Delta Mekongu to skorzystaliśmy z wycieczki zorganizowanej- koszt 11 $. Niestety samo przepłynięcie łódką trwało stanowczo za krótko, ale i tak robi wrażenie. Z tego co orientowaliśmy się przed wyprawą to nie opłaca się robić tego na własną ręke.
Do Phnom Penh jechaliśmy 7h autokarem.

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 10:08 | 20.01.2014

Zastanawiałem się nad opcją 2 dniowej wycieczki z "home stay". Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 22:18 | 20.01.2014

Byliśmy 1 noc w tzw. "home stay" - wrażenia takie sobie; taki niby pseudohotelik - rodzina gdzieś tam w cieniu - tylko dwóch młodziaków (syn i jego kumpel -sąsiad) coś po angielsku i starali sie jakiś kontakt nawiązać. Jeśli nastawiasz się na zobaczenie życia typowej rodziny wietnamskiej to nie tędy droga - to już jest przemysł turystyczny. Mimo wszystko można wybrać taką opcję jak sie ma na tyle czasu.

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 21:11 | 21.01.2014

To rzeczywiście chyba nie ma to sensu!
A do jakiej miejscowości w delcie warto się wybrać? (zakładając, że byłaby to 1 dniowa wycieczka)

kasiaka dołączył
01.08.2017

kasiaka 17:32 | 01.08.2017

My byliśmy w Delcie Mekong około tydzień i zorganizowaliśmy wszystko na własną rękę. Jedną noc byliśmy w homestay, resztę spędziliśmy w hostelach. Czasami było trudno, pamiętam ze jednego dnia chodziliśmy kilka godzin żeby znaleźć jakikolwiek nocleg. Wiele miejsc jest tam jeszcze zupełnie nierozwiniętych, co z jednej strony jest dobre jeśli chcecie przeżyć przygodę i zobaczyć jak żyją ludzie z dala od miasteczek turystycznych, ale też do takiego wyjazdu potrzeba dużo cierpliwości. Tutaj pisałam o naszej wyprawie, co zwiedziliśmy i czy warto ze szczegółami: www.travelbloggia.pl/wietnam/delta-mekongu-na-wlasna-reke-czy-w  arto/

Lukbart dołączył
16.12.2010

Lukbart 23:48 | 22.01.2014

Nawet jak masz tylko 3 dni na Deltę warto pojechać samemu. Dzięki temu nie musisz zaliczać wszystkich, w większości przypadków niezbyt ciekawy, komercyjnych "atrakcji". Fajną opcją jest wypożyczenie na miejscu motoru, ja niestety nie miałem takiej możliwości...
Na wyspach Delty Mekongu masz też możliwość spania u jednej z rodzin, ale jadąc samemu sam decydujesz czy to Ci pasuje czy nie. Nikt Ci niczego nie narzuca, a z transportem na miejscu nie ma żadnego problemu, wbrew temu co oczywiście wmawia się turystom w hotelach i info. turystycznej w Sajgonie.

Piątek Antek dołączył
15.12.2016

Piątek Antek 11:09 | 04.08.2017

My z kolei byliśmy tam tylko na jeden dzień jeśli nie macie za dużo czasu to w zupełności wystarczy. Bardzo fajna wycieczka, szczególnie jeśli zaczynacie w Sajgonie - pierwsze spotkanie z prawdziwym Wietnamem. Jeśli chcecie więcej szczegółów to zapraszam na bloga: wywczas.com/wietnam/wietnam-odkrywamy-sajgon-delte-mekongu/  w innym poście znaleźć można również film ;)

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 12:00 | 23.01.2014

To bardzo mi bliska opinia!
Z racji krótkiego czasu nie będę mógł jednak odwiedzić tych wielu ciekawych miejsc w deliberować tylko np. jedną - proszę o radę jakie miejsce wybrać?

emka57 dołączył
15.08.2012

emka57 12:03 | 23.01.2014

Przepraszam za literówkę - chodziło mi o deltę a nie "deliberować"

big_mark dołączył
28.07.2007

big_mark 13:55 | 23.01.2014

Bylismy grupą rok temu w Wietnamie.,ja na twoim miejscu uderzyłbym do ludzi z PolVietTravel polviettravel.com/  . Pomogą kupić bilety, załatwić wizy, doradzą , a pobyt w delcie z noclegiem u teścia - niezapomniany .

Gorąco polecam.

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 17:53 | 23.01.2014

Przy cenach oferowanych na stronie www, pewnie trudno zapomnieć.

4escik dołączył
30.06.2017

4escik 09:09 | 16.08.2017

3 dni w Delcie Mekongu - lepiej samemu pojechac czy wziasc wycieczke 2-3dniowa?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl