e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Ceny i droga

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Gruhcik dołączył
18.01.2013

Gruhcik 11:31 | 18.01.2013

Witam serdecznie.
Wybieramy się do Wietnamu w dniach 25.02.2013r do 21.03.2013r. Lądujemy w Hanoi i przemieszczamy się do Sajgonu gdzie odlatujemy do Polski.
W związku z powyższym mam takie pytanie czy może ktoś był w takich datach w tym kraju jeśli tak to:
1) Jaka jest temperatura w tych miejsca i jakie ciuchy najlepiej zabrać ze sobą z Polski ?
2) Czy kupić plecak turystyczny w Polsce czy jak słyszałem lepiej kupić go w Wietnamie.
3) Wracając do pytania 1 jak drogie są ciuchy w Hanoi bo nie wiem ile tego zabrać z Polski
4) Czy ktoś mógłby podać aktualne ceny lokalnych i tylko takich ;p alkoholi oraz jedzenia w tanich knajpkach i powiedzieć czy da to się pić?, a jeśli tak to jakie są najlepsze ;p
5) Kolejne pytanie jak dostać się najlepiej z Hanoi do Stolicy Laosu i ile to kosztuje ?
6) Czy najlepiej podróżować po Wietnamie a konkretnie na trasach Hanoi do Da Nang oraz Da Nang Sajgon i chodzi mi tutaj czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy transportem samolotem pociągiem a sleeperem.
Na razie tyle jak coś sobie więcej przypomnę to będę pisać.
Z góry dziękuje za odpowiedz.

nefertari dołączył
23.08.2009

nefertari 12:45 | 18.01.2013

opodrozach.blogspot.com/ 
Tu znajdziesz moja relację z podróży do wietnamu.
1. Temperatura jest zróżnicowana. Na północy lało i było zimno. W Sapie chodziłam w polarze i kurtce przeciwdeszczowej. Na Ha Long było ciut lepiej. Dopiero w Hoi An zaświeciło słońce i moja skóra złapała trochę koloru.W Sajgonie było chwilami upalnie.
2. W Wietnamie dostaniesz plecek ale raczej podróbki np. deutera o słabej jakości. Polecam poszukać u nas czegoś. Sa teraz promocje.
3. Jedyne co kupowałam to skarpetki :-) para 1$ - i tak pewnie przepłaciłam.
4. Aktualnych cen nie znam. Moge tylko napisać że najtańszy hotelik za jaki płaciłam to 4$ za os w pokoju 2 os, a najdroższy to 15$ w Hoi An (tu cieżko było z wolnym pokojem).
5. Nie wiem :-)
6. Ja z Hanoi jechałam do Hue pociągiem. Potem do Hoi An busem i następnie do Nha Trang busem i tam przesiadka do kolejnego do Sajgonu. (zabrakło biletów na pociąg z Hoi An do Sajgonu).
Busy na nocnych trasach mają łóżka wiec jest dość wygodnie i można sie wyspać.
Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:26 | 18.01.2013

Jedzenie - zależy od tego co i gdzie kupujesz, kanapki - bagietki na ulicznych straganach (skład różny) od 5 do 10 tys. dongów, piwo (najtańsze Hoi An 3-5 tys dongów, normalnie około 10-15 tys.), obiad od 20-30 tys dongów - w listopadzie kurs był 20800 dongów za dolara.
Przez cały Wietnam z Sajgonu do Hanoi możesz podróżować tzw. Open-busem, cena od ok 40 usd za całość, możesz wysiadać i zwiedzać okolice na wybranych stacjach. Na podobnej trasie jedzie pociąg, ale już na normalnych zasadach (bilet z miejsca do miejsca). Pozdrawiam

yosuku dołączył
16.10.2010

yosuku 13:15 | 19.01.2013

Ja tylko dodam cene samolotu z Hanoi do Da Nang i z Da Nang do Sajgonu która wyniosiła 30 USD za osobę, w listopadzie w płn Wietnami było bardzo ciepło nawet jak wysiadalismy w Pho Lu o 4 nad ranem by pojechac do Bac Ha,plecaki tanie, nawet jak kupisz podróbe to jest 3-4 razy tansza nic w Polsce oryginał ( pewnie tez tam produkowany).

momo11 dołączył
15.07.2011

momo11 22:51 | 19.01.2013

Duze miasta w Wietnamie maja spore targowiska,wszystko co bedziesz potrzebowac kupisz i tanio :-)

ngocanh dołączył
11.02.2013

ngocanh 15:29 | 11.02.2013

1.w Wietnamie jest tanio tylko wolalabym miec wczesnej zeby nie tracic czas
Na połnoc jest trocho zimno 10-25 stopnia ale jest wilgocz odczuwal jak 5-10 st w Polce Polecam ubrania ja na jesien.Na południa gorace (25-35 st)Polecam stroj kąpielowe Tylko niezamnic cie o KREM PRZED I PO OPALENIA
Po wzduz Wietnam tanej i lepej autocar delux (z łozko)
Alkohol piwo 333 hanoi saigon...w sklep 1$/litr w barze od 2$/litr
Bimber miejcowe tansze ,ile pijesz tyle plcic
Bede w Wietnamie od 20/02 do 14/03/2013 Jak potrzebujesz to zazwon
Kup sim wietnamski (do polski 20cent/minut)
Polecam blog www.biurokontrahent.pl/uslugi-turystyczne/blog-wietnam-2013/ 
Wysli twoi mail na kontakt w tym blogem.21/02/2013 wysle kontakt ze mna w Wietnamie
Jak masz jescie jakis pytania to zazwon lub napis.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 01:33 | 12.02.2013

my bylismy poczatkiem lutego i na polnocy bylo zimno - nosilismy kurtki i nawet rekawiczki a jak juz przejedziec centralny Wietnam to sie robi upalnie... tropiki, wiec mysle ze musicie sie przygotowac na niska i wysoka temperature...

j jesli chodzi o autobusowy otwarty bilet to owszem jest to cenowo ok ale nie najtaniej bo lokalne autobusy sa znacznie tansze i poza tym te autobusy sa jedne z najbardziej niebezpiecznych na swiecie... wsiedlismy w dwa i nie wsiadla bym wiecej tak jezdzili....polecam pociagi sypialne bo jada z polnocy na poludnie i sa cenowo podobne i BEZPIEZCZNE!!!

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 07:20 | 13.02.2013

z Hanoi do dawnej stolicy Luangprabang- autobus sypialny ok 50$
i ca 21godz, samolot 1,5h i ok 150$

Amichol dołączył
17.02.2013

Amichol 22:47 | 17.02.2013

1. Im bliżej południa tym cieplej. Hanoi to jakieś 20 stopni więc dobrze jest mieć polar, poza tym lubi tam padać, szczególnie jeśli zamierzacie odwiedzić Ha long bay.
2. Weźcie stare plecaki i wymieńcie w Wietnamie.. Za około 40 złotych można kupić North Face 80 litrów z nocnej zmiany. Plecaki są dobrej jakości, szycie suwaki itp praktycznie jak w oryginałach.
3. Koszulki spodnie, bieliznę spokojnie można dokupić na miejscu, chyba że ktoś nosi niestandardowe rozmiary.
6. Polecam podróżowanie sypialnymi autobusami, są tanie i wygodne, dodatkowo oszczędzasz na noclegu, poza tym to świetna przygoda, warto przejechać się choćby jeden raz. Dobrze jest korzystać z Sinh Cafe.

Pozdrawiam
www.cosniecos.pl 

atagaja dołączył
27.02.2012

atagaja 19:18 | 19.02.2013

W Wietnamie co prawda byłam pod koniec 2011 roku, ale jeśli chodzi o szczegóły, to wszystko możesz kupić na miejscu. Im większe miasta, tym większy wybór, Piwo, to np. 10.000 dongów, a nocleg - 150.000-300.000. Plecak North Face w Sajgonie - jakieś 5$ :) Co do środków lokomocji w Wietnamie, to za dużo nie powiem, bo podróżowaliśmy motorkami - świetna sprawa - polecam!! Udanej wyprawy!

[konto usuniete] dołączył
25.01.2011

[konto usuniete] 19:46 | 19.02.2013

Co jak co ale plecak kup sobie porzadny w Polsce, chyba, że lubisz niespodzianki i chcesz co tydzień testować nowy bo "stary" się rozleciał.
Sinh Cafe to loteria, marka równie często podrabiana jak North Face, na jednej ulicy można znaleźć 3-4 biura z tym szyldem, jest duży wybór... :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 14:06 | 20.02.2013

Sobi ma rację, co jak co, ale plecak powinien być sprawdzony, taki co to wiele wytrzyma, a North Face oni tam szyją na miejscu, też nabyłem, na razie się sprawdza

atagaja dołączył
27.02.2012

atagaja 17:52 | 20.02.2013

Też miałam stary, sprawdzony, ale za tę cenę przywiozłam do Polski na bliższe podróże..

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl