Forum dyskusyjne

Wietnam Laos Kambodża w 3 tygodnie

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

melodynelson dołączył
10.01.2011

melodynelson 10:22 | 12.03.2015

Witam wszystkich serdecznie! Niedawno kupiłam bilety dla siebie i męża na 3 tygodnie do Wietnamu. Przylatujemy do Sajgonu, wylatujemy z Hanoi. Podczas podróży chcielibyśmy zwiedzić jeszcze Kambodżę i Laos. Myślicie, że to jest do zrobienia w 3 tygodnie?

Jedziemy na przełomie sierpnia i września, więc niestety w porze deszczowej. Czy ktoś z Was był w tamtych okolicach właśnie w trakcie pory deszczowej? Jak to tam wygląda, rzeczywiście pada non-stop?

Wszelkie rady odnoście planowania podróży będą bardzo mile widziane:)

Z góry dzięki za odpowiedź!

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:48 | 13.03.2015

Pewnie dlatego były tanie bilety, że to pora deszczowa. Nadzieja jest taka, że może coś się przesunie, ostatnio, pogoda sporo wariuje, jak nie to pozostanie jeżdżenie głównymi drogami. W 3 tygodnie, nawet przy pięknej pogodzie nie zobaczycie wszystkiego ....

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 09:49 | 13.03.2015

Jest do zrobienia, ale pytanie - po co ? Trzy tygodnie to akurat czas na dokładne poznanie Wietnamu , a i to bez szaleństwa. Moim zdanie lepiej poznać lepiej jeden kraj niż po łebkach trzy.
pozdr
bm
bigmarkk.wordpress.com/  Indonezja, Wietnam, Kambodża...w drodze

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:07 | 11.02.2017

Zgadzam się, 3 tygodnie to taki Wietnam w skrócie. Sam wyjazd w deltę Mekongu z Sajgonu to minimum 4 dni, aby to miało jakikolwiek sens, a tak naprawdę z Sajgonem, tunelami Vietkongu i okolicami to tydzień. Na resztę 2 tygodnie to też nie za długo, tak akurat, aby poznać trochę kraj. Każdy wyjazd do Kambodży lub Laosu to co najmniej 5 dni. Tylko po co, aby zaliczyć ?
Zbyszek

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 20:16 | 13.03.2015

>Witam wszystkich serdecznie! Niedawno kupiłam bilety dla siebie i męża na 3 tygodnie
>do Wietnamu. Przylatujemy do Sajgonu, wylatujemy z Hanoi. Podczas podróży
>chcielibyśmy zwiedzić jeszcze Kambodżę i Laos. Myślicie, że to jest do zrobienia w 3
>tygodnie?
>
>Jedziemy na przełomie sierpnia i września, więc niestety w porze deszczowej. Czy ktoś
>z Was był w tamtych okolicach właśnie w trakcie pory deszczowej? Jak to tam wygląda,
>rzeczywiście pada non-stop?
>
>Wszelkie rady odnoście planowania podróży będą bardzo mile widziane:)
>
>Z góry dzięki za odpowiedź!

Nam 3 tygodnie nie starczyło na Wietnam.

melodynelson dołączył
10.01.2011

melodynelson 20:06 | 12.08.2015

Dziękuję za wasze uwagi! Koniec końców zdecydowaliśmy się ograniczyć do Kambodży (Phnom Pheng, Siem Rap, Angkor) i Wietnamu. Co do pory deszczowej - do odważnych świat należy, nakupiliśmy sobie koszulek szybkoschnących i jazda. Pozdrawiam serdecznie!

[fb] Joanna Olszanowska dołączył
10.09.2015

[fb] Joanna Olszanowska 22:10 | 05.02.2017

Witam,
planuje wyprawę do Wietnamu i Kambodży w lipcu lub sierpniu tego roku na 3 tyg.

Proszę o informację czy ktoś był w tym okresie, jak było podczas pory deszczowej (wiem, że to się zmienia, ale chciałabym poznać faktyczne odczucia). Interesuje nas też pływanie po Mekongu i Tonle Sap). Zastanawiamy się jak wtedy z poziomem wody, czy pora deszczowa faktycznie jest tak męcząca i może nieźle popsuć plany przygody.

Z góry dziękuję za odp.

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 10:27 | 06.02.2017

Pora deszczowa może nieźle zdołować, bo pozalewane są też drogi i ulice, więc pozostaje siedzenie na miejscu. Nadzieja w tym , że klimat ostatnio mocno się zmienia , może cię mile zaskoczy.Z drugiej strony wysoki poziom wody umożliwi transport wodny, w porze suchej czasem są problemy z niskim poziomem wód.
pozdr
bm
..........................................
bigmarkk.wordpress.com/ 

[fb] Joanna Olszanowska dołączył
10.09.2015

[fb] Joanna Olszanowska 19:29 | 09.02.2017

Dzięki za odp. ale wyjazd chyba przesuniemy na inny termin. A destynacja uległa zmianie - chyba Chiny w tym roku.

Podróżujemy z kuzynką nauczycielką, dlatego głównie wakacje i ferie są odpowiednie na podróże.

Pozdrawiam :)

Aligru dołączył
17.01.2017

Aligru 15:16 | 10.02.2017

Ja, na twoim miejscu, poświęciłabym najwięcej czasu Wietnamowi, bo jest to niesamowity kraj! Kiedyś byłam tam (na podstawie tego poradnika: wyprawymarzen.pl/plany-podrozy/wietnam-w-10-dni-od-historyczneg  o-hanoi-po-modernistyczne-ho-chi-minh-city/ ) i polecam! Nawet te 10 dni to za mało, by chociaż szczątkowo go poznać!

www.intopassion.com dołączył
25.04.2015

www.intopassion.com 09:18 | 26.02.2017

widziałam że jednak zdecydowaliście się ograniczyć do wietnamu i kambodży
ja nie wiem czy nie odrzuciłabym phnom penh - i po prostu pojechała do siem reap - tu macie link do tego jak można tam spędzić dzień, na blogu wpisy też o angkorze, o phnom penh chyba nie mam intopassion.pl/dzien-w-siem-reap/ 
jeśli chodzi o wietnam to nie wiem co planujecie - ja i w kambodży i wietnamie byłam po dwa razy - hoian i tam polecam jednak halong bay
potem cudowne hoian i ciekawe hue - mnie nie zachwyciło nga trang na przykład
co do sajgonu to miasto to jedno ale fajne są okolice
my chcieliśmy też trochę tzw. tropików więc polecieliśmy tanimy liniami na phu quoc
także mam nadzieję że coś podpowiedziałam - możecie też skorzystać z lokalnych biur intopassion.pl/zycie-wietnamskiej-wioski/ 
miłej podróży

serpicco dołączył
01.11.2004

serpicco 17:46 | 03.03.2017

to o czym piszemy najczęściej dotyczy obszarów ,,dla oka " , a z obszarów ,,dla ciała" gorąco polecam masaż w Siem Reap. Jak byłem 2 lata temu to koszt za godzinę wynosił 5$.
gorąco polecam

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 13:39 | 27.02.2017

Cześć

To zależy od Waszego tempa, dla jednych miesiąc w Wietnamie to mało, dla innych dzień w Hanoi to za dużo.

W Wietnamie polecam:
- Ha Long Bay - zarówno zatoka jak i jaskinie są super, ja wzięłam opcję 2 dni jedna noc i było mi mało.
-Hanoi- to przede wszystkim świetna podróż kulinarna, starówka bardzo ciekawa, choć zabytków zaś jak na lekarstwo. Ciekawy był tradycyjny teatr lalek..
Polecam Wam resto: www.facebook.com/nhahang.mrcua/ 
-Hoi An piękne miasteczko, może być na 1 dzień choć jak ma ciągle padać to może się wam nudzić. Za to można sobie zamówić ubrania na wymiar, na to jednak lepiej poświecić co najmniej 2-3dni. Ja zostałam tam tydzień i było mi mało, pogoda była w kratkę, ale w grudniu. Morze wspaniałe.

Szkoda, ze odpuszczacie Laos- Luang Prabang to wspaniałe miejsce, nawet na parę dni. Laos to się tylko tak wydaje, że to jest takie nic, ubogi sąsiad. Ale to co się czuje w jego dawnej stolicy jest nie do opisania..

Kiedyś o Tajlandii czytałam, że nawet jeśli w monsunie na lądzie leje to na wyspach jest pogoda. Nie sprawdzałam jeszcze jak jest w w rzeczywistości, ale może akurat uda się wam wyrwać słoneczne dni na wyspach Kambodży i Wietnamu.

Jeżeli macie ochotę na więcej informacji to zapraszam:
mynameiswind.com/hanoi-moda-i-grilowane-psy/ 
mynameiswind.com/co-robic-w-hoi-an-i-da-naang-10-najwiekszych-a  trakcji/
mynameiswind.com/raj-odnaleziony-laos-luang-prabang-wientian/ 

Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl