Forum dyskusyjne

Wiza do Wietnamu a promesa o wizę dokładne ceny

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Danchos dołączył
01.01.2017

Danchos 17:38 | 01.01.2017

Witam. Mam problem bo z tego co widzę to każdy mówi że w inny sposób załatwiał sobie wizę do Wietnamu i jedni piszą tu jest taniej a drudzy że tu a jeszcze inni że w Ambasadzie jest taniej a inni że właśnie w ambasadzie drożej.

Więc tak do Wietnamu prócz biletu na samolot :) potrzebujemy promesy o wizę "on arrival" i na lotnisku tą właśnie wizę "on arrival"

jaka jest tego cena?

obok mnie w Warszawie jest ambasada Wietnamu. na ich stronie widzę cenę za wizę 25$

na stronie www.aina.pl/wizy/wiza-do-wietnamu.html 
są dwie możliwości :

promesa o wizę "on arrival" cena 98zł w tym pośrednictwo 53zł czyli cena za promesę wizową jest 45zł

rozumiem że na miejscu w ambasadzie zapłacę 45zł tak?

i co do tego dojdzie jeszcze kwota 25$ za wizę? czyli mniej więcej 150zł i mam i promesę i wizę na 30 dni tak?

bo widzę że na stronie aina jest jeszcze druga opcja :

promesa plus wiza wklejana w konsulacie i cena 389zł

z czego prowizja Aina to : 139zł

a opłata konsularna to 250zł

to ile w końcu zapłacę w Ambasadzie za całość?

dodam że chciałbym na spokojnie przez 3 tygodnie w lutym i marcu przekraczać granicę Wietnamu i na pewno Kambodży a może i Tajlandii oraz Laosu jeśli się uda.

czy zapłacę tylko 25$ w ambasadzie i to wszystko już mam załatwione i za kilka dni mogę odebrać paszport czy 250zł bo dla 2 osób to już jest różnica czy płacisz za wizy 200zl czy 500 a jak z Aina.pl to prawie 800.

nigdy nie załatwiałem wizy do innego kraju więc dla mnie to nowość ale na żadnej stronie nie ma jasno napisane czego potrzebujesz i za ile.

dziękuje za pomoc.

i Szczęśliwego Nowego Roku Wszystkim :)

Danchos dołączył
01.01.2017

Danchos 17:49 | 01.01.2017

tu znalazłem jeszcze inne info:

www.transazja.pl/wiza/Wietnam 

DOKUMENTY WYMAGANE DO UZYSKANIA WIZY:

paszport (ważny min. 6 miesięcy dłużej niż okres ważności wizy)
wypełniony i podpisany wniosek wizowy
1 fotografia kolorowa
potwierdzenie rezerwacji biletu lotniczego
opłata konsularna

co to jest opłata konsularna? to jest to 25$ czy 300zł np. za właściwą wizę?

cena wizy w Wawie w konsulacie 300 PLN - jednokrotna do 30 dni pobytu

to wychodzi 300zł plus opłata konsularna

CENY WIZ ON ARRIVAL - NA WYBRANYCH LOTNISKACH (POD WARUNKIEM POSIADANIA PROMESY)

wiza jednokrotna - 45 USD (189zł ) plus promesa to 45zł lub przez pośrednika 100zł

to wychodzi taniej jeśli da radę promesę załatwić bez pośrednika i dostać wize on arrival na lotnisku za 45$

zgadza się? :)

Danchos dołączył
01.01.2017

Danchos 17:51 | 01.01.2017

i jeszcze tu niby 9$ na miesiac vietnamvisapro.com/ 

ech nie czaję tego

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:05 | 01.01.2017

Strona ambasady wietnamskiej to jeden wielki bałagan.

Jeśli masz ambasadę niedaleko, to wejdź, weź wniosek, wypełnij, złóż i za parę dni odbierz paszport z wizą. To najprostsza i najbezpieczniejsza droga.

Kama86 dołączył
14.11.2016

Kama86 13:42 | 02.01.2017

Z wiza do Wietnamu jest tak, że jak przylatujesz na lotniska w Hanoi, HCMC albo Danang możesz mieć ze sobą wyłącznie promese wizowa, na jej podstawie otrzymujesz visa on arrival. W przypadku przyjazdu do Wietnamu droga lądowa musisz posiadać już wizę wbita do paszportu.

W przypadku promesy koszt zależny jest od biura posredniczacego, które załatwia Ci taką wizę, w 2016r ja płaciłam 11usd i korzystałam z zagranicznego pośrednictwa, bo polskie firmy załatwiają promese nieco drożej. Po 2-3dniach roboczych dostajesz na maila invitation letter, czyli promese wizowa. Oprócz tego kosztu na lotnisku płacisz 50usd za wizę.

W przypadku wyrabiania wizy bezpośrednio w Ambasadzie jest nieco drożej bo płacisz opłatę konsularna +koszt wizy.

Danchos dołączył
01.01.2017

Danchos 19:19 | 01.01.2017

>Strona ambasady wietnamskiej to jeden wielki bałagan.
>
>Jeśli masz ambasadę niedaleko, to wejdź, weź wniosek, wypełnij, złóż i za parę dni
>odbierz paszport z wizą. To najprostsza i najbezpieczniejsza droga.

tak zrobię jutro lub pojutrze tylko teraz pytanie czy w takim razie już promesy nie będe potrzebował jak wszystko wyrobię jutro w ambasadzie?

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:03 | 01.01.2017

Nic więcej nie będziesz potrzebował. Wklejaja wizę i z tym wjezdzasz. Tylko kup odpowiednia wize (długość i ilość wjazdow). Wszystkiego można się dowiedzieć na miejscu w ambasadzie.

Danchos dołączył
01.01.2017

Danchos 21:18 | 01.01.2017

>Nic więcej nie będziesz potrzebował. Wklejaja wizę i z tym wjezdzasz. Tylko kup
>odpowiednia wize (długość i ilość wjazdow). Wszystkiego można się dowiedzieć na
>miejscu w ambasadzie.

Dziękuje :)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:03 | 01.01.2017

Nic więcej nie będziesz potrzebował. Wklejaja wizę i z tym wjezdzasz. Tylko kup odpowiednia wize (długość i ilość wjazdow). Wszystkiego można się dowiedzieć na miejscu w ambasadzie.

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 11:46 | 08.02.2017

Promesa - nie wypowiem się.

Wiza w ambasadzie w Warszawie, ul. Resorowa 4.

Dokumenty: paszport (ważność co najmniej 6 m-cy od daty powrotu), formularz wizowy, 1 zdjęcie 4x6cm (ale podobno nie czepiają się rozmiaru i inne też przejdzie), potwierdzenie zakupu biletu, gotówka na opłatę za wizę.

Koszt 250 zł za wizę 1-krotnego wjazdu ważną 1 miesiąc, czas oczekiwania na wydanie to tydzień (drożej wiza wielokrotnego wjazdu, wydanie w trybie ekspresowym itp.).

Uwaga: przy ubieganiu się o wizę w ambasadzie nie jest konieczne wcześniejsze uzyskiwanie żadnych zaproszeń - miejsce na formularzu o osobach / instytucji zapraszającej pozostawiamy niewypełnione (to załatwia ambasada w cenie wizy). Nie jest konieczne także przedstawianie rezerwacji noclegów itp. Jedyne co chcieli z dodatkowych dokumentów, to potwierdzenie rezerwacji biletu.

[fb] Joanna Zdebska dołączył
21.06.2017

[fb] Joanna Zdebska 12:56 | 21.06.2017

Cześć! Chciałam zapytać, czy udało Ci się ogarnąć wizę, jaką drogą i ile to w końcu kosztowało. Ja szukam opcji najtańszej, nie full wypas w ambasadzie ;) Razem z koleżanką lecimy do Wietnamu pod koniec lipca na 3 tygodnie i też zaczęłam się tym interesować i nic nie rozumiem ;) Z góry dzięki za jakies rady :)

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 21:46 | 22.06.2017

Czesc.
O e-wizę można wnioskować bezpośrenio na stronie wietnamskiego urzędu imigracyjnego: xuatnhapcanh.gov.vn/.  25$. Najwygodniej i najtaniej.
Pozdrawiam.

dzikus12 dołączył
23.12.2013

dzikus12 10:36 | 23.07.2017

i jak w koncu to ogarnoles bo jestem na tym samym etapie !??
kozystales z posrednika czy bezposrednio na stronie ???
pozdrawiam dzikus

Aligru dołączył
17.01.2017

Aligru 17:07 | 25.07.2017

Zobacz tutaj, moze znajdziesz coś o wizach do WIetnamu: bissole.pl/uslugi/wizy/ 

4escik dołączył
30.06.2017

4escik 09:20 | 31.07.2017

strona do promesy: www.vietnamvisapro.net/ 

oglonie: jak to juz mam, to na lotnisku udajemy sie odrazu do odprawy paszportowej czy jeszcze jakies inne okienko?

serbio dołączył
10.05.2004

serbio 11:11 | 13.08.2017

>strona do promesy: www.vietnamvisapro.net/ 
>
>oglonie: jak to juz mam, to na lotnisku udajemy sie odrazu do odprawy paszportowej
>czy jeszcze jakies inne okienko?

Witam
Pytanie odnośnie VISA ONLINE z w/w strony czy tylko całość kosztuje 6$ tak jak to jest napisane dwa dni robocze -1 miesiąc-turystyczna ?
Przy wypełnianiu kwestionariusz co to jest " 1-20 PAX ?

Pozdrawiam

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 20:36 | 13.08.2017

Witam.
6$ plus VISA STAMP FEE AT THE AIRPORT 25$. Czyli biora 6$ za nic tak naprawde, a jeszcze musisz gdzies lazic i placic.
Mozesz sobie bez wychodzenia z domu z tej strony rzadowej xuatnhapcanh.gov.vn za 25$ wyrobic wize. Wypelniasz wniosek, zalaczasz skan foty, placisz 25$. Po 2-3 dniach dostajesz wize na maila. Drukujesz i koniec.. Juz nie idziesz do zadnego okienka, nic nie wypelniasz, nie placisz, nie potrzebujesz fot. Ladujesz i idziesz do odprawy paszportowej. Nie ma taniej i wygodniej.
Pozdrawiam.

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 20:39 | 13.08.2017

>Witam.
>6$ plus VISA STAMP FEE AT THE AIRPORT 25$. Czyli biora 6$ za nic tak naprawde, a
>jeszcze musisz gdzies lazic i placic.
>Mozesz sobie bez wychodzenia z domu z tej strony rzadowej xuatnhapcanh.gov.vn za 25$
>wyrobic wize. Wypelniasz wniosek, zalaczasz skan foty, placisz 25$. Po 2-3 dniach
>dostajesz wize na maila. Drukujesz i koniec.. Juz nie idziesz do zadnego okienka, nic
>nie wypelniasz, nie placisz, nie potrzebujesz fot. Ladujesz i idziesz do odprawy
>paszportowej. Nie ma taniej i wygodniej.
>Pozdrawiam.

Przepraszam. Wize sciagasz ze strony po 2-3 dniach.

kayuss dołączył
06.08.2005

kayuss 20:45 | 13.08.2017

>>Witam.
>>6$ plus VISA STAMP FEE AT THE AIRPORT 25$. Czyli biora 6$ za nic tak naprawde, a
>>jeszcze musisz gdzies lazic i placic.
>>Mozesz sobie bez wychodzenia z domu z tej strony rzadowej xuatnhapcanh.gov.vn za
>25$
>>wyrobic wize. Wypelniasz wniosek, zalaczasz skan foty, placisz 25$. Po 2-3 dniach
>>dostajesz wize na maila. Drukujesz i koniec.. Juz nie idziesz do zadnego okienka,
>nic
>>nie wypelniasz, nie placisz, nie potrzebujesz fot. Ladujesz i idziesz do odprawy
>>paszportowej. Nie ma taniej i wygodniej.
>>Pozdrawiam.
>
>Przepraszam. Wize sciagasz ze strony po 2-3 dniach.
>

Kurde :) musi byc https:// przed adresem

serbio dołączył
10.05.2004

serbio 06:34 | 14.08.2017

Witam
Dziękuję za odpowiedź ,właśnie znalazłem tę stronkę.Świetna sprawa z tą wizą on-line bez załatwiania promesy czy też wizyty w ambasadzie.
Pozdrawiam

4escik dołączył
30.06.2017

4escik 09:05 | 16.08.2017

kiedy lecisz do wietnamu? mozesz potwierdzic czy z ta wiza bylo wszystko OK?

serbio dołączył
10.05.2004

serbio 01:09 | 25.08.2017

Dopiero co zbieram informację a lecę pod koniec października.

Danchos dołączył
01.01.2017

Danchos 03:39 | 28.08.2017

Tam w poprzednim poście wkleił się zły link.

tu jest link ze zdjęciami z Ambasady:

imgur.com/a/GLNC2 

pozdrawiam

olkawitek dołączył
05.02.2018

olkawitek 22:09 | 05.02.2018

Polecam skorzystać z usług wizowanie.com. Zajmują się wszystkimi formalnościami dotyczącymi otrzymania wizy, nie musisz przejmować się "papierkową robotą". Wszystko jest pewne, bezpieczne i bezproblemowe. Polecam bo przed taką wyprawą życia warto mieć te formalne rzeczy załatwiane przez profesjonalistów

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 11:31 | 08.02.2018

załatwiałem przez aina.pl(nie jestem w żaden sposób związany z tą firmą)
można też odebrać na lotnisku,jak się wcześniej coś tam uzyska,ja miałem wizy z konsulatu,więc tylko przechodziłem i spoko

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl