Forum dyskusyjne

Ho Chi Minch - Siem Rep

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

77Piotr1 dołączył
10.11.2011

77Piotr1 21:32 | 27.01.2015

Proszę o jakies wieści jak dostać się nie drogo z Ho Chi Minch do Siem Rep w dwie strony .

t-ae dołączył
14.03.2011

t-ae 01:47 | 15.02.2015

witam,
mozesz poprzez biuro podrozy the sinh tourist. tanie i sprawdzone.
www.thesinhtourist.vn/ 
korzystalem z niego bedac w wietnamie i polecam

rajmik1975 dołączył
16.02.2015

rajmik1975 15:31 | 16.02.2015

To bardzo prosta sprawa. Jest kilkanascie autobusow dziennie z Sajgonu do Phnom Penh czyli stolicy Kambodzy. Bilety kupujesz w biurze podrozy ktorych jest mnostwo na kazdym kroku w Sajgonie lub w autobusie, przewaznie z racji ilosci polaczen sa wolne miejsca na kazdy przejazd. Miejasce odjazdu autobusow jest w centrum miasta. Ze stolicy Kambodzy masz super polaczenie szybka łodzia rzeka Tonle Sap do Siem Rep, ja tak płynąłem, to przezycie samo w sobie, piekne widoki, mozna przebywac (lezec) na dachu łodzi w kabinie lub na zewnatrz. Start łodzi w centrum stolicy. Oczywiscie jest tez mozliwosc jazdy autobusem, jest sporo polaczen. Delikatnie taniej wychodzi autobus. Nie mam pojecia ale raczej jest polaczenie autobusowe miedzy Ho Chi Minch - Siem Rep ale warto nawet na kilka godzin zatrzumac sie w Phnom Penh. Slyszalem tez o polaczeniu droga rzeczna miedzy Ho Chi Minch - Siem Rep ale o tym nie mam pojecia. Jesli masz pytania pytaj. Trase przebylem w obie strony :)

frania dołączył
16.02.2013

frania 12:58 | 21.02.2015

Bilety kupuj bezpośrednio u przewoźnika, nie u pośredniczących biur jest taniej,
droga pomiędzy Khnom Phen a Siem Reap to atrakcja sam w sobie ( w połowie brak asfaltu remont drogi ) jak potrzebujesz info pytaj, byliśmy w styczniu

ski7 dołączył
13.10.2012

ski7 20:01 | 28.02.2015

Cześc
Możesz podrzucić więcej szczegółów na temat tego połączenia szybką łodzią z Phnom Penh do Siem Reap? Cena, czas płynięcia, konieczna rezerwacja? jak to załatwiałeś, przez jakieś biuro podróży? Bardzo ciekawa opcja, a nigdzie jej nie widziałem.

Mozesz polecić jakiś nocleg w Phnom Penh i Siem Reap?

Wybieram sie tam w połowie marca i każde info jest cenne.

Z góry dziękuję

JolkaL dołączył
28.02.2015

JolkaL 20:25 | 28.02.2015

Nie wydaje mi sie, zeby bylo drogo.

mm19_86 dołączył
14.10.2013

mm19_86 22:21 | 03.02.2016

Cześć,

W Siem Reap polecam Long Live Guesthouse.

Zapraszam do moje strony po więcej info: mmarcinek.wix.com/zwedrownegopunktu 

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu

Magda

rajmik1975 dołączył
16.02.2015

rajmik1975 22:26 | 01.03.2015

Odnosnie łodzi. Ceny nie pamietam. Oferta dostepna jest w kazdym miejscu zwiazanym z turystyka, czyli malutkich biurach turystycznych ktore sa co 20 metrow, wszedzie jest ta sama oferta i ceny prawie identyczne czyli nie sposob na to nie trafic , my zarezerowalismy sobie w hoteliku w recepcji z popołudnia na rano. Pod hotel podjezdza minibusik i zabiera do przystani wszystko w cenie biletu. Wydaje mi sie ze sam rejs mniej wiecej od 8 rano do 14 moze 15.

Co do noclegow do mielismy polecony www.yellow-hostel.com  w siem reap , zarezerwujesz mailowo. Po pytaniach wnioskuje jednak ze nie byles w tamtych rejonach :) Hotele sa w calym miescie co 100 metrow i sa bardzo tanie wiec to nie klopot. WI -Fi co jakis czas zlapiesz warto miec smartfona i wyszukiwac na booking.pl czy innych. Pewnie w tych ktore nie współpracują sa jeszcze tansze. W Phnom mieszkalismy w Angkor International Hotel ale sa sporo tansze tez w dobrej lokalizacji. Centrum miasta moim zdaniem to Central Market.

Pytaj. W Phnom Penh i Sajgonie bylem kilka razy.

ski7 dołączył
13.10.2012

ski7 21:21 | 09.03.2015

Dzięki wielkie za info.

Zainspirowany Twoim postem, poszukałem jeszcze trochę i znalazłem taką stronę
www.movetocambodia.com/phnom-penh/how-to-get-from-phnom-penh-to  -siem-reap-and-vice-versa/

Prowadzą ją ekspaci i, jak dla mnie, jest bomba. Pod wpływem lektury chyba więcej czasu przeznaczę na Kambodżę niż na Wietnam.

Na stronie jest też info o łódce aczkolwiek uważają że to trochę ryzykowne. Zdecyduję na miejscu.

Z tamtych rejonów to na razie zaliczyłem tylko Chiny, Tajlandię i Malezję więc rzeczywiście jeszcze reszta przede mną. Hotelowe portale znam, korzystam ale czasem z rekomendacji można trafić coś ciekawszego, stąd pytanie.

Pozdrowienia dla wszystkich.

rajmik1975 dołączył
16.02.2015

rajmik1975 11:36 | 11.03.2015

Fajna stronka. Co do ryzykowności łodki to chyba chodzi o to ze czasami stan wody nie pozwala na bardzo szybkie pokonanie trasy. Kambodża rewelacyjna cala, bylem tez w Sihanoukville super wspominam, wsiadalismy w tuk tuka i jechalismy na prawie bezludne plaże z palmami. Pytaj moze cos pomoge.

thaiwhy dołączył
11.08.2014

thaiwhy 11:04 | 24.11.2015

My trasę z Siem Reap do Sajgonu wykorzystaliśmy na zwierzanie. Jeśli się komuś nie spieszy to myślę, ze warto (nie sądzę by z pokonaniem jej w odwrotną stronę był jakiś problem)

Zapraszamy do naszej relacji, mamy nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą do zaplanowania swojej wymarzonej podróży :)
thaiwhy.wordpress.com/category/azja-2014/ 

alinak dołączył
22.10.2015

alinak 21:55 | 30.03.2016

>To bardzo prosta sprawa. Jest kilkanascie autobusow dziennie z Sajgonu do Phnom Penh
>czyli stolicy Kambodzy.

Jeśli przekroczę granicę autobusem, to czy muszę już mieć wizę, czy mogę ją nabyć na przejściu? Jak to u was było?

Tony_Montanta dołączył
26.11.2015

Tony_Montanta 16:36 | 28.01.2016

ciekawa opcja jest rowniez zwiedzanie delty mekongu (3 dniowa wycieczka) i ostatniego dnia zawoza Cie do stolicy Kambodzy.
osobiscie z wietnamu jechalem do siem reap busem/ausotbusem nocnym... i nasuwaja mi sie dwie sugestie. Jak masz kase lec samolotem, jak masz powyzej 180cm wzrostu to nie zaznasz komfortu w nocnym autobusie.
Aa i trzecia jest taka..ze drogi w kambodzy sa w strasznym stanie...wiec podroz jest dluuuga i meczaca.
Opcja z jeziorem jest interesujaca..ale nieco drozsza niz autobus na tej trasie (ktory z reszta jechal 4h dluzej niz w rozkladzie :P )

kamo dołączył
25.05.2013

kamo 13:04 | 02.02.2016

A czy 2 dni wystarczą na pokonanie trasy Deltą Mekongu z Siem Reap do Sajgonu? Nigdzie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.,...

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 00:20 | 03.02.2016

Nie wystarczą.
1 dzień Siem Reap-Phnom Penh
2 dzień Phnom Penh-Chau Doc (część drogi busem, reszta statkiem)
3 dzień Chau Doc - Sajgon
Ja zrobiłem to tak:
1 dzień j.w.
2 dzień j.w. (około 17 na miejscu)
3 dzień wschód słońca na łódce plus oglądanie kanałów
4 dzień przejazd z Chau Doc do Can Tho (około 14-15 na miejscu, wyjazd po śniadaniu)
5 dzień oglądanie floating market w Can Tho
6 dzień przejazd do Sajgonu (około 16 w Sajgonie)
Pozdrawiam
Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 00:21 | 03.02.2016

Robiłem to dawno, jakieś 7 lat temu, ale nie sądzę, aby coś się zmieniło.

kamo dołączył
25.05.2013

kamo 10:19 | 03.02.2016

Dzięki wielkie :-)
czyli jesli chce się zobaczyć małpie mosty i wodne targi to najlepiej przeznaczyć nawet 4 dni?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:40 | 03.02.2016

Możesz urwać jeden dzień oglądając rano kanały w Chau Doc i po tym wyjechać do Can Tho, Aczkolwiek Chau Doc bardziej mi się podobało, było mniej komercyjne.
Zbyszek

mm19_86 dołączył
14.10.2013

mm19_86 22:24 | 03.02.2016

Cześć,

W Siem Reap polecam Long Live Guesthouse.

[post moderowany przez GlobAdmina]

Pozdrawiam i życzę udanego wyjazdu

Magda

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 15:09 | 04.04.2016

W Siem Reap jest hotel na hotelu, po co odbierać użytkownikom forum znalezienia coś ciekawego na własną rękę?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl