Forum dyskusyjne

Preah Vihear Sambor Prei Kuk Koh Ker

kategoria podróże po świecie

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 11:20 | 27.11.2017

Witam!

Wybieram się do Azji na troszkę dłużej niż miesiąc. W dniach 18-25 grudnia będziemy z przyjaciółką z Tajlandii w Siem Reap. Mam kontakt z przyzwoitym kierowcą tuk tuka - w zeszłym roku podczas pierwszego pobytu w Kambodży i standardowych Big and Small Circle nie zawiodłem się ani razu na tej osobie - bez większych obaw mogłem zostawić część nieporęcznych klamotów podczas eksploracji. Dodatkowe atuty: umiejętność posługiwania się językiem angielskim przez tą osobę, elastyczność (Kim "na trasie" od rana oceniał w jaką stronę "pójdzie" ruch wielkich autobusów z turystami przez co na kolanie mogliśmy modyfikować plan zmieniając kolejność odwiedzanych miejsc).

W tym roku mój khmerski przyjaciel zaproponował mi miejsca, które wypisałem w tytule: Preah Vihear, Sambor Prei Kuk i Koh Ker.Z tego co się zdążyłem zorientować Phreah Vihear i tak raczej mi odpadnie z tego powodu, że Tajowie nie mają tam wstępu (może i lepiej bo masakrycznie daleko biorąc pod uwagę stan większości dróg w Kambodży).

Chciałbym zaczerpnąć opinii osób, które miały możliwość odwiedzić wymienione miejsca. Najbardziej interesuje mnie Sambor Prei Kuk, bo informacje w sieci na temat tego miejsca są raczej lakoniczne w przeciwieństwie do materiałów podkreślających znaczenie Koh Ker. Ewentualnie jeśli ktoś wybiera się w tym samym terminie do Kambodży i będzie to konkretnie Siem Reap to myślę, że jest opcja przyjęcia "na pokład" tuk tuka i zbicie kosztów. Poza wymienionymi miejscami Big i Small Circle także w tym roku z racji tego, że znajoma z Tajlandii nie miała jeszcze okazji być w Kambodży.

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 15:55 | 13.12.2017

Sambor Prei Kuk i okolica najbardziej mi się podobały z całej Kambodży. Bardzo dobrze zachowane ruiny, wręcz szokująco dobrze. Póki co mało turystów tam dociera.
Zdecydowanie polecam. Cena biletu 3 USD, przewodnik 6. Dojedziesz tam każdym autobusem na linii Siem Reap - Phnom Pnemh, przystanek Kampong Thom. Stamtąd jest z 30km, które można pokonać tuk tukiem, za 15 USD. Najlepiej zacząć z samego rana, otwierają bodajże o 8h. Tajowie mają na pewno wstęp, bo widziałam tajską wycieczkę:) A czemu do Preah Visar nie? Przez walkę o ten teren?

W Koh Ker nie byłam, ale widziałam, że są wycieczki z Siem Reap za 40 USD, wynajęcie auta z 90USD. + 10 USD za wstęp.

Taksiarz z Kampong Thom za Koh Ker, Prasat Preah Vihear i Bang Malea chciał ode mnie 150 USD. To jest trasa na 2 dni.
Z Kampong Town jeżdzi też rano autobus do Preah Vihear(prowincji) za 6USD, stamtąd jest jeszcze 90 km do kompleksu.

Polecam artykuł: mynameiswind.com/sambor-prei-kuk-kambodzy-skarb-prawiekow/ 

Pozdrawiam
Monsoon

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 07:58 | 16.01.2018

Dzięki za odpowiedź!

Finalnie udało mi się w tym roku odwiedzić tylko Koh Ker i Beng Melea - z tych miejsc poza Angkorem. Ogólnie bardzo się w tym roku na Kambodży zawiodłem - po pierwsze ceny wzrosły względem ostatniego roku okropnie (Angkor , Srebrna Pagoda i Pałac Królewski), po drugie mieliśmy niezbyt udany dzień na jeziorze Tonle Sap.

pozdrawiam
Chris

cccq dołączył
07.12.2017

cccq 14:08 | 30.12.2017

>Witam!
>
>Wybieram się do Azji na troszkę dłużej niż miesiąc. W dniach 18-25 grudnia będziemy z
>przyjaciółką z Tajlandii w Siem Reap. Mam kontakt z przyzwoitym kierowcą tuk tuka - w
>zeszłym roku podczas pierwszego pobytu w Kambodży i standardowych Big and Small
>Circle nie zawiodłem się ani razu na tej osobie - bez większych obaw mogłem zostawić
>część nieporęcznych klamotów podczas eksploracji. Dodatkowe atuty: umiejętność
>posługiwania się językiem angielskim przez tą osobę, elastyczność (Kim "na trasie" od
>rana oceniał w jaką stronę "pójdzie" ruch wielkich autobusów z turystami przez co na
>kolanie mogliśmy modyfikować plan zmieniając kolejność odwiedzanych miejsc).
>
>W tym roku mój khmerski przyjaciel zaproponował mi miejsca, które wypisałem w tytule:
>Preah Vihear, Sambor Prei Kuk i Koh Ker.Z tego co się zdążyłem zorientować Phreah
>Vihear i tak raczej mi odpadnie z tego powodu, że Tajowie nie mają tam wstępu (może i
>lepiej bo masakrycznie daleko biorąc pod uwagę stan większości dróg w Kambodży).
>
>Chciałbym zaczerpnąć opinii osób, które miały możliwość odwiedzić wymienione miejsca.
>Najbardziej interesuje mnie Sambor Prei Kuk, bo informacje w sieci na temat tego
>miejsca są raczej lakoniczne w przeciwieństwie do materiałów podkreślających
>znaczenie Koh Ker. Ewentualnie jeśli ktoś wybiera się w tym samym terminie do
>Kambodży i będzie to konkretnie Siem Reap to myślę, że jest opcja przyjęcia "na
>pokład" tuk tuka i zbicie kosztów. Poza wymienionymi miejscami Big i Small Circle
>także w tym roku z racji tego, że znajoma z Tajlandii nie miała jeszcze okazji być w
>Kambodży.

HEj hej,

Chétnie wezmé namiar na Twojego Kima :) Bede w Kambodzy od 7 Stycznia :)

Monsoon dołączył
16.01.2017

Monsoon 13:00 | 17.01.2018

Powariowali z tymi dolarami :/

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl