Forum dyskusyjne

Mestia - porady

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Odzik dołączył
04.10.2018

Odzik 22:09 | 04.10.2018

Cześć, wybieram się do Gruzji pod koniec października.

Pokrótce plan na Mestię mam taki: Przylot około 14:30, zrzucenie bagażu i na wyciąg Hatsvali. Powrót, zwiedzanie miasta i jakaś knajpka na noc.
Następnego dnia z rana trekking na lodowiec, a po powrocie chciałbym się dostać na wieczór do Batumi.

Zatem mam parę pytań dot. Mestii.

1) Czy wyciąg krzesełkowy w Mestii działa? Wg Sygic Map jest taki niedaleko muzeum etnograficznego. Nie mogę go znaleźć na innych mapach. Jeżeli działa to jaki jest jego koszt?
2) Wyciąg Hatsvali w górę. Działa[w jakich godzinach]? Jeżeli tak to jaki koszt :)
3) Jaki orientacyjnie może być koszt transportu z centrum Mestii do mostku wiszącego w drodze na lodowiec
4) Czy jeżdżą jeszcze marszrutki do Batumi? Czy tylko do Zugdidi i stamtąd trzeba liczyć na transport do Batumi?
5) Macie jakiś godny polecenia nocleg?

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 09:56 | 05.10.2018

Ja byłem w Mestii w 2014. Wtedy wyciągiem Hatsvali był nazywany właśnie ten przy muzeum etnograficznym. Z tego co wiem działa normalnie, ale dużo tu zależy od pogody. Podobnie jest z lotem do Mestii, często są one odwoływane ze względu na pogodę. Dobrze jest mieć jakiś plan awaryjny. Z Mestii do mostku wiszącego dojedziesz za kilka lari, a jak zdecydujesz pójść piechotą, to jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś cię zabierze stopem za darmo. Gorzej z marszrutką do Batumi. Na pewno jest co najmniej jedna, być może dwie, ale odjeżdżają z Mestii najpóźniej o 9 rano. Więc średnio widzę plan trekingu rano na lodowiec, a potem jazdę do Batumi. Wg mnie to niewykonalne czasowo. Ja nocowałem w bardzo fajnym hostelu, ale za nic nie mogę przypomnieć sobie nazwy. Mogę tylko orientacyjnie napisać, że gdy stoi się na głównej drodze twarzą w kierunku parku, to trzeba się do niego kierować uliczką w lewo. Ale znaleźliśmy też bardzo fajny i tańszy hostel trochę wyżej za muzeum. Generalnie radzę szukać na miejscu, raczej wiele czasu to nie zajmie :). Ja bym zapytał tutaj www.forum.kaukaz.pl/  , to najlepsze znane mi polskie forum dedykowane krajom Kaukazu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl