Forum dyskusyjne


Azja - Wietnam Kambodża Singapur

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 18:15 | 06.10.2018

Lecę na objazdówkę po Azji. Kraje wyżej + Bangkok.
Proszę o informacje jak tanio i zdrowo spędzić czas w Sajgonie i Hanoi.
Jak tanio dojechać z lotniska do miasta itp.
Dziękuję.


nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 00:51 | 09.10.2018

>Lecę na objazdówkę po Azji. Kraje wyżej + Bangkok.
>Proszę o informacje jak tanio i zdrowo spędzić czas w Sajgonie i Hanoi.
>Jak tanio dojechać z lotniska do miasta itp.
>Dziękuję.

z lotniska w Sajgonie są na pewno jakieś autobusy. Spytaj Waszego pilota, na pewno wie. Reszta zależy od tego ile masz ta wolnego czasu i co Cię interesuje.
W Hanoi z lotniska masz autobus linii 86, koszt biletu to 30 000 dongów (na dziś to 4,83 złotego). W Hanoi to co jest polecane do zobacznie to: Pagoda Jednej Kolumny, pagoda Tran Quoc, Świątynia Literatury, jezioro Hoan Kiem i klimatyczna Dzielnica Francuska, przejazd rikszą po starej części Hanoi. Nie polecę osobiście niczego, będę ta w grudniu, ale na to miasto zostawiam sobie jedynie kilka godzin, pewnie będziemy miały czas jedynie coś zjeść przed powrotem do PL.

Polecam Ci kupić sobie w Polsce przed wylotem trochę dongów (chyba, że wiesz, że dadzą Wam czas i powiedzą gdzie wymienić kasę.).
Świetny kantor z którego zawsze korzystam to KANTOR TAVEX (Warszawa, ul. Świętokrzyska 32; tel: 22 114 00 20). Mają wszystkie waluty po świetnych cenach.
Na przyszłość polecam podróze na własną rękę. Potrafi być połowę taniej, a dopiero wtedy NAPRAWDĘ podróżujesz i zwiedzasz. Podpowiem conieco jakby co ;)
Pozdrawiam


Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 12:51 | 09.10.2018

Dzięki za informacje. Każda na "wagę złota" bo lecę indywidualnie.
Nie mam pilota itp. Za to mam czas i mogę być tam gdzie ja chcę :)


[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 06:55 | 09.10.2018

Z lotniska w Sajgonie możesz się wydostać do miasta autobusem 109. Ewentualnie Uber lub taksówki ale tutaj trzeba zachować czujność - jeśli taksa to tylko *Vinasun Taxi 08 38272727* lub *Mai Linh Taxi 08 38383838* - taksówka nie powinna kosztować więcej niż 5$. W mieście jeśli będziesz chciała się szybko przedostać z miejsca na miejsce przez całą dobę to najlepiej Grab - jest aplikacja na telefony, ale nic nie stoi na przeszkodzie łapać gdzieś na ulicy jeśli taki motocyklista będzie stał. To podwózka skuterem - łatwo rozpoznać takich motocyklistów bo mają charakterystyczne zielone bluzy i w Sajgonie są ich tysiące pewnie tysiące. Polecam zabrać ze sobą maseczkę do ochrony dróg oddechowych bo o ile w Sajgonie jeszcze może i się da złapać oddech to w Phnom Penh (jeśli będziesz) sytuacja jest dramatyczna pod tym względem - odetchnąć można jedynie przy Mekongu wędrując od kompleksu Pałacu Królewskiego i Srebrnej Pagody do Wat Phnom.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl