Forum dyskusyjne


Pozwolenie na pobyt w strefie przygranicznej

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Merseyman dołączył
28.02.2017

Merseyman 15:29 | 29.09.2019

W listopadzie wybieram się do Wietnamu. Planuję pokonać skuterem pętlę Hà Giang. Przeglądając internet trafiłem na informację o konieczności posiadania zezwolenia na przebywanie w strefie przygranicznej. Czy ktoś wie coś konkretnego w tym temacie


Ryben dołączył
30.09.2019

Ryben 09:42 | 30.09.2019

Witam.
Co do pętli to "pokonałem" ją w zaszłym roku. Po 100kroć POLECAM.
Jeżeli chodzi o pozwolenie, to trochę jak z prawem jazdy, czyli jest wymagane, ale nikt chyba tego nie sprawdza. Czytałem wcześniej, że będzie wymagane w "hotelach", ale tak nie było (przynajmniej w tych, w których ja spałem). Jako, że miałem czas będąc w Ha Giang pozwolenie wyrobiłem (koszt to coś koło 40zł, ale do końca nie pamiętam więc głowy nie daję). Co do miejsca wyrobienia, to jest to budynek Immigration Office w centrum (adres z tabliczki SO 296, DU'O'NG TRAN PHU, PHO'O'NG TRAN PHU, THAN PHO HA GIANG). Trochę czasu zajęło nam namierzenie tego punktu, bo najpierw z centrum (staliśmy max 50m od biura) wysłano nas do komendy policji (jakieś 1.5km) , a tam miła pani przy pomocy Goggle Translatora wytłumaczyła nam gdzie mamy iść .
Pozwolenie wydają od ręki, tylko trzeba mieć przy sobie paszport.
Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz na emaila (ruebenbauer@gmail.com), chętnie pomogę.

Pozdrawiam


Merseyman dołączył
28.02.2017

Merseyman 12:03 | 30.09.2019

Wielkie dzięki. 40 PLN nie majątek,dla świętego spokoju zrobię.W Ha Giang będę rano. W trasę planuję ruszyć następnego dnia,więc będę miał czas.Planuję trochę więcejniż sama pętla.Ha Giang,,Meo Vac,Ciao Bang,Ban Gioc i powrót do Ha Giang przez Ba Be Lake.Zastanawiam się czy tydzień wystarczy.Mam jednak opcję awaryjne i zmiany trasy w razie braku czasu.Nie mam doświadczenie na manualu ,a nie wiem czy 125 w automacie da radę.


Ryben dołączył
30.09.2019

Ryben 16:59 | 30.09.2019

My mięliśmy Hondę 125 manual i przy dwóch osobach ledwo dawała radę, ale mimo wszystko dawała (pod górkę max 20km/h). Wydaje mi się, że przy jednej osobie z automatem nie powinno być problemów, szczególnie, że mijali nas turyści na czymś takim. Co do trasy to trudno mi wyrokować ile potrzeba czasu, bo to zależy jak szybko będziesz jechał, ile godzin dziennie i najważniejsze jak często będziesz się zatrzymywał, a uwierz mi, że można co chwilę bo jest po co :).
Z rzeczy, które warto to: Lokalny targ w niedzielę – Dong Van. Jeżeli się tam wybierasz, to zaraz przy targu jest fajny tani hostelik BINH MINH HOSTEL i z niego wychodzisz prosto na stragany.
Polecam także długie spodnie, albo przynajmniej takie, które zasłaniają kolana bo ja po jednym dniu w krótkich spodenkach miałem całe kolana spalone i oczywiście, jeżeli nie jesteś doświadczonym motocyklistą (ja nie jestem) to coś miękkiego pod tyłem, bo po kilku godzinach na twardym siodełku przy nierównej drodze naprawdę d...... nieźle daję się we znaki.
Poza Dong Van nocowaliśmy (i także szczerze polecamy) w Du Gia w jedynym chyba hostelu w tej wiosce.


Merseyman dołączył
28.02.2017

Merseyman 17:33 | 30.09.2019

Podzieliłem trasę na odcinki po trzy,cztery, godziny jazdy dziennie,więc chyba dam radę. Będę sam i mam nadzieję,że manual da radę.Można też spróbować z półautomtem. Co do ubioru to maj w Tajlandii nauczył mnie jak się ubierać w drogę. W t-shircie o krótkich spodankach ruszyłem z Chiang Mai do Pai. Znana droga 700 zakrętów.Po powrocie o wychodzeniu na słońce nie było już mowy.Jechałem automatem 110 i dawał radę.Fakt,że drogi kręte i podjazdów sporo,ale wszędzie piękny asfalt.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl