Forum dyskusyjne

Armenia-Gruzja plan - może komuś się przyda

kategoria podróże po świecie

kraj Gruzja

Menhir dołączył
02.11.2015

Menhir 10:44 | 24.08.2020

Poniżej mój niezrealizowany, niestety, plan tegorocznej podróży, skonsultowany z Gruzinami; jest wypadkową także tego, co moje towarzyszki chciałyby zobaczyć, a ja niekoniecznie (Batumi). Armenia tylko "zahaczona" (uwaga pociągi z Tbilisi do Erywania i z powrotem kursują , przynajmniej w tym okresie, naprzemiennie), ale nie da się zobaczyć wszystkiego, co by się chciało... Życia nie starczy.

26.05 - godz. 22.05 wylot LOT do Erywania, lot 3godz. 35 min
27.05 - 03.50 przylot do Erywania, krótki! nocleg, przejazd marszrutką albo taksówką (ok.40min) do kompleksu katedralnego Eczymiadzyn (UNESCO), dawnej stolicy Armenii, jeżeli będzie czas -w drodze powrotnej Zwratnoc- piękne ruiny nietypowej świątyni. Dalej zwiedzanie Erywania -Kaskady (widok na miasto i Ararat), Plac Republiki etc.
28.05 klasztor Khor Virap na tle Araratu (najsławniejszy widoczek z Armenii), Novarank (klasztor na tle czerwonych skał), Areni- wytwórnia wina, ew. jaskinia z najstarszymi śladami człowieka, starożytna (odbudowana) świątynia słońca w Garni, ew. klasztor Geghard (obok Garni) lub dużo dalej Sevanawank nad jeziorem Sevan. Spacerek po Erywaniu i kolacja.
Wyjazd o 21.30 nocnym pociągiem (sypialnym) do Tbilisi.
29.05 - przyjazd do Tbilisi ok. 7,50, zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie Tbilisi (możliwa kąpiel w siarkowych źródłach), kolacja z gruzińską muzyką w tym albo następnym dniu
30.05 – wyjazd marszrutką do Mchceta (UNESCO), zwiedzanie Tbilisi
31.05 – Tbilisi, spotkanie z kierowcą - Kachetia: Bodbe – Sighnani - Velistsikhe - Kvareli – Nekresi – Telawi nocleg
01.06 - Telavi – Gruzińska Droga Wojenna (w tym m.in. jezioro Jinvali, twierdza Ananuri, przełęcz Krzyżowaczy, kurort Gaudari, klasztor Cminda Sameba- najbardziej znany gruziński landszafcik) – nocleg Stepantsminda
2.06 - Stepantsminda- Dolina Truso- Uplistsikche (miasto skalne) — Gori (Muzeum Stalina jeżeli taka wola ;),
3.06 – Gori -uzdrowisko Borjomi, -Wardzia (miasto skalne, UNESCO) -Czertwisi (twierdza)- Achalcyche (miasto i twierdza)
4.06 – Achalcyche- Zarzma -Khulo- Batumi (5 godz)
5.06 – Batumi – Zugididi – zapora Inguri-– Mestia (6-7godz)
6.06 - Mestia- Ushguli (UNESCO) – Mestia
7.06 Mestia, jez. Korduli - kanion Martvili, ew. kanion Okatse - Kutaisi, pożegnanie kierowcy
8.06 - 11.45 wylot do Krakowa Wizzair , 13.05 przylot
Cena wynajmu samochodu z kierowcą 75 eur/dzień + benzyna.

Menhir dołączył
02.11.2015

Menhir 13:59 | 24.08.2020

Gdyby to zależało tylko ode mnie, pominęłabym Batumi na rzecz dodatkowego czasu w Swanetii. Marzą mi się zwłaszcza jeziorka KORULDI (w tekście jest pomyłka w nazwie).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl