Forum dyskusyjne

Najciekawsze świątynie w Angkor Wat

kategoria podróże po świecie

rober91 dołączył
22.07.2018

rober91 17:56 | 22.07.2018

Hej,
Wrzucam jako ciekawostkę, przygotowuje się do wyjazdu do kamdodży we wrześniu (Siem Reap) i natrafiłem na takie dwa filmy ze świątyń nakręcone przez rodaków:
www.youtube.com/watch?v=Y_upDROCSNk 
www.youtube.com/watch?v=HIJ0KePPDJY 

Pozdro

towPawel dołączył
27.05.2005

towPawel 08:47 | 23.07.2018

We wrześniu może trochę padać :) ale bez przesady :) BTW aby dobrze zwiedzić Angkor Wat trzeba na to poświęcić 6 godzin intensywnego zasuwania z dobrym, lokalnym przewodnikiem, który wie jak sprawnie się poruszać i co pokazać. Byłem w Angkor lekko licząc ponad sto razy, nie polecam "januszowania" na własną rękę - to jest obiekt z odmiennego kręgu kulturowego i nawet z książką niewiele się zobaczy a jeszcze mniej zrozumie. Szkoda 37 usd na bilet aby go poprawnie nie wykorzystać i później mieć niedosyt. Transport: albo rowery górskie albo tuk tuki. Tak ze swojej strony mogę polecić wyśmienitego khmerskiego guide o imieniu Thai z którym zawsze pracuję: ( www.facebook.com/porkthai  ).

pozdrowienia z Takeo,

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 11:25 | 26.07.2018

Paweł ma rację. Januszowanie w Angkor nie ma zupełnie sensu.
Osobiście polecam także Beng Mealea, równie piękne a nie zatłoczone.

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 10:02 | 27.07.2018

Z tą koniecznością brania przewodnika, to bym tak bardzo nie przesadzał. Bardzo dużo zależy tu od indywidualnych preferencji, znajomości języka i ilości czasu jaki można poświęcić na zwiedzanie. Jeśli ma się tylko jeden dzień, to faktycznie bez środka transportu się nie obejdzie. Ale jeśli ktoś może poświęcić więcej czasu, to samemu też sobie spokojnie poradzi.

P.S, Baobab-ka - dzięki za cynk o Beng Mealea, bo własnie planuję wyprawę w tamte rejony :).

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:48 | 28.07.2018

Yakin, z przewodnikiem miałam na myśli nie przemieszczanie się jako takie,lecz pomoc w zrozumieniu miejsca.Mnie bez uwag miejscowego, jego historii, wyjaśnień, pokazania elementu wyrytego w kamieniu, byłoby po prostu trudno. A koło wielu rzeczy przeszłabym obojętnie, nawet ich nie zauważając. W Angkor byłam 3 dni.

Beng Mealea koniecznie :)

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 08:03 | 29.07.2018

>Yakin, z przewodnikiem miałam na myśli nie przemieszczanie się jako takie,lecz pomoc
>w zrozumieniu miejsca.Mnie bez uwag miejscowego, jego historii, wyjaśnień, pokazania
>elementu wyrytego w kamieniu, byłoby po prostu trudno. A koło wielu rzeczy
>przeszłabym obojętnie, nawet ich nie zauważając.

Z tym akurat jestem w stanie się zgodzić, choć i tak wydaje mi się, że dużo tu zależy od wcześniejszego przygotowania. Przeżywałem coś podobnego w Khajuraho, gdzie przewodnika też nie brałem, ale za to rozmawiałem trochę ze strażnikami. Byli w lekkim szoku, że biały jest w stanie odróżnić posągi Wisznu i Śiwy, wie czyim wcieleniem był Nandi, a już kompletnie nie mogli uwierzyć, że kojarzę takiego boga jak Surya i wiem gdzie jest jego główne sanktuarium w Indiach. Ja pewnie patrzę też trochę ze swojej perspektywy osoby jeżdżącej samotnie, do tego niezbyt dobrze znającej angielski dla której koszt wynajęcia przewodnika jest niewspółmierny do korzyści. Inaczej to wygląda już przy dwóch, trzech osobach w grupie.

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 10:57 | 30.07.2018

Cześć!

W kwestii przygotowania polecam obejrzeć film - "Angkor Wat odkryty na nowo" - wprawdzie w sporej części dotyczy Koh Ker ale i o Angkorze znajdziesz sporo informacji. Odnośnie Angkoru to nie wiem czy planujesz pełny karnet czy tylko jeden dzień. Dla relaksu można wybrać się do Kbal Spean (po drodze Banteay Srey i ewentualnie malutkie "muzeum" min lądowych) Jeśli coś na większym wypasie to Koh Ker, Prasat Pram i Beng Melea. Z tego co czytałem świetny też jest Sambor Prei Kuk ale tam nie dotarłem. Bardzo fajny też Preah Vihear ale bardzo daleko (chyba ponad 200 km od Siem Reap).

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:41 | 30.07.2018

>Cześć!
>
>W kwestii przygotowania polecam obejrzeć film - "Angkor Wat odkryty na nowo" -
>wprawdzie w sporej części dotyczy Koh Ker ale i o Angkorze znajdziesz sporo
>informacji. Odnośnie Angkoru to nie wiem czy planujesz pełny karnet czy tylko jeden
>dzień. Dla relaksu można wybrać się do Kbal Spean (po drodze Banteay Srey i
>ewentualnie malutkie "muzeum" min lądowych) Jeśli coś na większym wypasie to Koh Ker,
>Prasat Pram i Beng Melea. Z tego co czytałem świetny też jest Sambor Prei Kuk ale tam
>nie dotarłem. Bardzo fajny też Preah Vihear ale bardzo daleko (chyba ponad 200 km od
>Siem Reap).

Będziemy w Angkor dwa pełne dni plus dzień przybycia i powrotu do Sajgonu. Kombinujemy co zobaczyć, a co odpuścić. Macie jakieś sugestie?

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 08:07 | 31.07.2018

Cześć!

Jeśli będziesz chciała uniknąć tłoku to z dużym prawdopodobieństwem uda się to jeśli wybierzesz Ta Nei. Można to zrobić po odwiedzeniu Ta Keo. Jeśli chcesz wejść na górę Angkor Wat to pewnie najlepiej zrobić to z samego rana po obejrzeniu wschodu słońca bo od roku wejście na górę jest regulowane i w późniejszych godzinach jest dramat (kolejka podobna jak do paryskich katakumb). Przy dwudniowym pobycie karnet nie ma sensu więc po jednym dniu w Angkorze ze wschodem słońca wybrałbym w drugim dniu albo Kbal Spean (tańsza opcja da się tuk tukiem) albo Koh Ker (droższa opcja bo będzie potrzebny samochód) - obie te opcje to szansa na uniknięcie tłumów (zwłaszcza Koh Ker).

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 17:28 | 31.07.2018

>Cześć!
>
>W kwestii przygotowania polecam obejrzeć film - "Angkor Wat odkryty na nowo" -
>wprawdzie w sporej części dotyczy Koh Ker ale i o Angkorze znajdziesz sporo
>informacji. Odnośnie Angkoru to nie wiem czy planujesz pełny karnet czy tylko jeden
>dzień. Dla relaksu można wybrać się do Kbal Spean (po drodze Banteay Srey i
>ewentualnie malutkie "muzeum" min lądowych) Jeśli coś na większym wypasie to Koh Ker,
>Prasat Pram i Beng Melea. Z tego co czytałem świetny też jest Sambor Prei Kuk ale tam
>nie dotarłem. Bardzo fajny też Preah Vihear ale bardzo daleko (chyba ponad 200 km od
>Siem Reap).

Dzięki wielkie za informacje o filmie i wszystkich miejscach. Poza terminem ważności wizy czas mnie właściwie nie będzie ograniczał, więc powinienem zdążyć wszystkie odwiedzić :)

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 21:42 | 31.07.2018

>Cześć!
>
>Jeśli będziesz chciała uniknąć tłoku to z dużym prawdopodobieństwem uda się to jeśli
>wybierzesz Ta Nei. Można to zrobić po odwiedzeniu Ta Keo. Jeśli chcesz wejść na górę
>Angkor Wat to pewnie najlepiej zrobić to z samego rana po obejrzeniu wschodu słońca
>bo od roku wejście na górę jest regulowane i w późniejszych godzinach jest dramat
>(kolejka podobna jak do paryskich katakumb). Przy dwudniowym pobycie karnet nie ma
>sensu więc po jednym dniu w Angkorze ze wschodem słońca wybrałbym w drugim dniu albo
>Kbal Spean (tańsza opcja da się tuk tukiem) albo Koh Ker (droższa opcja bo będzie
>potrzebny samochód) - obie te opcje to szansa na uniknięcie tłumów (zwłaszcza Koh
>Ker).

Super, wielkie dzięki :)
Zrobię jak radzisz, zastanawiam się tylko czy nasz termin nie spowoduje zamieszania i tłumów w miejscach, gdzie ich zwykle nie ma - plan wskazuje na to, że będziemy tam w sylwestra :)
Teraz wystarczy rzucić monetą, czy wybrać Kbal Speen, czy Koh Ker :)

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 07:40 | 01.08.2018

Spędziliśmy w Siem Reap ostatnią wigilię - opuszczaliśmy miejsce bodajże 26 grudnia także Twój czas akcji będzie bardzo zbliżony - to już czas tłumów. Sugerowałbym Koh Ker bez rzucania monetą o ile tak doświadczonej podróżami osobie wypada w ogóle coś sugerować.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:35 | 02.08.2018

>Spędziliśmy w Siem Reap ostatnią wigilię - opuszczaliśmy miejsce bodajże 26 grudnia
>także Twój czas akcji będzie bardzo zbliżony - to już czas tłumów. Sugerowałbym Koh
>Ker bez rzucania monetą o ile tak doświadczonej podróżami osobie wypada w ogóle coś
>sugerować.

proszę, nie zawstydzaj mnie :)
Krzysztof, to że byłam w kilku miejscach wcale nie znaczy, że plan każdej z podróży miałam w głowie w momencie zakupu biletów :) To dla mnie ciężka praca, która jakoś na końcu składa się w całość dzięki wielu radom, sugestiom, czytaniu blogów i artykułów. Tak więc dzięki Twoim wskazówkom i Ty będziesz miał wkład w mój plan na Angkor Wat, a może i na Wietnam za co bardzo, bardzo dziękuję w imieniu mojej koleżanki i własnym :)
Zgodnie z Twoją radą obstawiam Koh Ker.
W Hanoi będziemy 22 XII i od razu planuję skok do Hue (jeszcze nie wiem, czy nocym autobusem, czy jakimś lotem). Niestety, odpuszczam to, co mnie w Wietnamie interesuje najbardziej, czyli Sa Pa i Ha Long, ponieważ wiem, że ta pora roku na północ Wietnamu jest najgorsza :( Trudno, trzeba tam będzie skoczyć jakoś naszym latem...
Tak więc w środkowym W. planujemy Hue, Hai An i to właściwie wszystko, potem skok do Angkor, powrót do Sajgonu i na końcu ze trzy dni na snorkeling.
Jaką mieliście pogodę w grudniu w Angkor?
A Wietna? Kiedy byłeś? I gdzie byłeś?

25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 07:35 | 03.08.2018

Cześć :)

Jeśli chodzi o Wietnam to tylko byłem tylko na południu Sajgon i delta. Przyczyna prozaiczna i podobna do Twojej - listopad i grudzień to niezbyt fortunny termin na północną część Wietnamu. W sumie trasę Tajlandia-Kambodża-Wietnam zrobiłem dwukrotnie (raz od strony Wietnamu i raz od strony Tajlandii).

Jeśli chodzi o pogodę w końcu grudnia w Kambodży jest przyjemnie - jedynym lepszym terminem wg mnie jest chyba tylko listopad bo wtedy i mniej ludzi, i niższe ceny, i dodatkowo można załapać się na fajny Water Festival - to rewelacyjnie prezentuje się w Phnom Penh bo wtedy na Mekongu można obserwować wyścigi tradycyjnych bardzo długich łodzi (osady grubo powyżej 40 osób) reprezentujących każdą z prowincji.

Pytanie dodatkowe - jak i czy musisz wracać z Siem Reap do Sajgonu bo jeśli to będzie autobus / bus to przejazd zajmie lekko licząc 12 godzin. Dodatkowo będzie to oznaczało droższą wietnamską wizę. I gdzie potem ten snorkeling? W Sajgonie jeśli nie będzie chciało Ci się chodzić polecam zainstalować aplikację Grab. Coś jak Uber ale na motocykle - bardzo się sprawdza. Jeśli chcesz pochodzić to polecam Here We Go i pobrać mapy dla Wietnamu. Wtedy masz dostęp do nawigacji offline - mapy prezentują się świetnie (zawierają nawet zarysy budynków).

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 12:36 | 04.08.2018

>Cześć :)
>
>Jeśli chodzi o Wietnam to tylko byłem tylko na południu Sajgon i delta. Przyczyna
>prozaiczna i podobna do Twojej - listopad i grudzień to niezbyt fortunny termin na
>północną część Wietnamu. W sumie trasę Tajlandia-Kambodża-Wietnam zrobiłem dwukrotnie
>(raz od strony Wietnamu i raz od strony Tajlandii).
>
>Jeśli chodzi o pogodę w końcu grudnia w Kambodży jest przyjemnie - jedynym lepszym
>terminem wg mnie jest chyba tylko listopad bo wtedy i mniej ludzi, i niższe ceny, i
>dodatkowo można załapać się na fajny Water Festival - to rewelacyjnie prezentuje się
>w Phnom Penh bo wtedy na Mekongu można obserwować wyścigi tradycyjnych bardzo długich
>łodzi (osady grubo powyżej 40 osób) reprezentujących każdą z prowincji.
>
>Pytanie dodatkowe - jak i czy musisz wracać z Siem Reap do Sajgonu bo jeśli to będzie
>autobus / bus to przejazd zajmie lekko licząc 12 godzin. Dodatkowo będzie to
>oznaczało droższą wietnamską wizę. I gdzie potem ten snorkeling? W Sajgonie jeśli nie
>będzie chciało Ci się chodzić polecam zainstalować aplikację Grab. Coś jak Uber ale
>na motocykle - bardzo się sprawdza. Jeśli chcesz pochodzić to polecam Here We Go i
>pobrać mapy dla Wietnamu. Wtedy masz dostęp do nawigacji offline - mapy prezentują
>się świetnie (zawierają nawet zarysy budynków).
>
>
>
>
No niestety, z Siem Reap musimy wrócić do Sajgonu, ponieważ i tak czeka nas Wietnam po Angkor. Do Pl wracamy z Hanoi.
Sugestia z GRAB super, skorzystam. Here mam, mapy wgram :)
Odpocząć planowałam może na Cua Dai (to pomiędzy Da Nang a Hoi An), albo na Lang Co (bliżej Hue). Ale mówiąc szczerze miejsca jeszcze nie wybrałam, musze poczytać i poszperać w necie co jest najmniej zatłoczone i gdzie będzie przyzwoity snorkeling.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl