Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:WĘGRY

Liczba wyszukanych artykułów: 28

macciej Samochodowa trasa objazdowa przez polskie góry, Słowację, Węgry i ciekawe miejsca w Czechach blisko polskiej granicy. Podróż po sąsiednich krajach w czasie pandemii koronawirusa.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

POLSKA / --- / --- / Turystyka kulinarna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1165

Globtroter.pl Podróże i kulinaria – to jedno z najlepszych połączeń dla osób żądnych nowych wrażeń. Coraz chętniej właśnie w ten sposób – tj. „od kuchni” – odkrywamy nowe miejsca i zaznaczamy swoją obecność na kulinarnej mapie świata, próbując nowych specjałów. To dobry pomysł zarówno na długi urlop, jak i na nieco krótszy weekendowy wypad. Kuchnie jakich krajów są idealne na dobry początek?

WĘGRY / --- / --- / Budapeszt
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 615

Globtroter.pl Budapeszt to doskonała destynacja na krótki weekendowy wypad niezależnie od pory roku. W czasie weekendowej jesiennej lub zimowej wycieczki warto pójść do term, natomiast cieplejsze miesiące będą idealne na eksplorację miasta - oglądanie mostów i pięknych punktów widokowych.

WĘGRY / Tokaj / Tokaj / Fontanna Bachusa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1898

igebski Jednodniowy wypad na Węgry: Tokaj, Miszkolc i Herceghut. Wino, gorące kąpiele i golonka w chlebie...

inf.praktczne, zdjęcia

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WĘGRY / Budapeszt / Széchenyi Lánchíd / Most Łańcuchowy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1238

FarbaEmulsyjna Krótka relacja wideo z ekspresowego zwiedzania Budapesztu.

zdjęcia, linki

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

RUMUNIA / - / - / przez rumunie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3510

meru1981 Relacja z wyjazdu dwoma fiatami 126p nad morze Czarne w Bułgari

zdjęcia, mapy, linki

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4551

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Całość relacji z podróży jak i mnóstwo zdjęć, filmów i przydatnych informacji znajdziecie na moim blogu: http://kolemsietoczy.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

ROSJA / - / plany / Logo wyprawy
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2622

Archeolodzy_i_Sztuka Jak zorganizować wyprawę przez pół świata? Można tworzyć miliony planów i projektów, a ostatecznie i tak wyjdzie inaczej. Ale chyba nie najgorzej. Oto krótka relacja o naszych przygotowaniach.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

WĘGRY / Węgry / Węgry / Węgry
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1317

WĘGRY / Eger / Eger / Okolice Eger
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1350

WĘGRY / Węgry / Węgry / Węgry
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1210

WĘGRY / Miszkolc / Tapolca / Termy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 23865

igebski Podczas pobytu w sanatorium "Nauczyciel" w Szczawnicy miałem okazję odbyć wiele wycieczek, zarówno po malowniczych Pieninach, jak i dalej połozonych terenach, np. na Węgrzech czy Słowacji.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

SkuBany Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Muszę w pełnić zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo po zeszłorocznych wojażach starym golfem teraz przyszła pora na podróż motorowerem na Bałkany.

zdjęcia, linki

SZARPANINA_2012 Spółka-córka wyprawy SZARPANINA 2012 prezentuje najnowszą multimedialną grę komputerową w czasie rzeczywistym (a przestrzeni nieco nierzeczywistej) pt. ZMARZNĄĆ W CHORWACJI Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Geneza pomysłu, czyli motocyklem po Bałkanach (2009). Ilość graczy: 3 (Borsuk, Glaca, Sowizdrzał) Czas trwania: 6 dni (wrzesień 2009) Wymagania sprzętowe: Honda Deauville 700, Yamaha TDM 850, Yamaha FZS 600 Urządzenia peryferyjne: jeden GPS, jeden aparat 12 Mpx, dwie mapy (w tym jedna Krakowa), trzy mózgi (poziom wykorzystania ok. 10-40%), dużo chęci i wiary, głównie w siebie nawzajem. Urządzenia pamięci masowej: torby i plecaki przywiązane do siodeł, gdzieniegdzie kufry i torby na zbiorniki. Gadżety: namioty, śpiwory, palniki i butle z gazem, żywność zabrana z Polski.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

GRECJA / Tesalia / Kalambaka / Meteory
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5976

igebski Objazdowa wycieczka po Grecji: Meteory, Ateny, Korynt, Mykeny, Epidauros, Nafplion, Tolo, Olimpia, Termopile, Delfy, Saloniki

inf.praktczne, zdjęcia

WĘGRY / brak / Budapeszt / Widok na Budapeszt
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 8175

tkos Węgry to kraj kontrastów. Są tu miejsca ciekawe i warte odwiedzenia jak Budapeszt. Tihany i Keszthely nad Balatonem oraz takie jak Hajduszoboszlo, które są raczej przereklamowane i nudnawe. Można to spotkać ludzi radosnych iżyczliwych, ale też takich którzy są obojętni lub wręcz wrogo nastawieni...

inf.praktczne, zdjęcia

WĘGRY / Północne Węgry / PN Hortobagy - zoo z lokalnymi rasami / Były sobie świnki 3
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 16553

kozirad Jak na pierwszy wyjazd do tego kraju, odnosiłem bardzo pozytywne wrażenia już od samego początku wyprawy. Począwszy od Tokaju a na płw. Tihany nad Balatonem kończąc. Wyjazd krótki z napiętym harmonogramem. W treści znajdziesz info o drodze, wydatkach i opowiadane moimi słowami wrażenia.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 9635

m83mariusz Był maj, kiedy do głowy wpadł mi pomysł na kolejną wyprawę rowerową. Celem głównym okazała się Bułgaria a tak właściwie to dwa najwyższe szczyty gór Riła i Pirin. Jeśli starczyłoby pieniędzy to miałbym dojechać do Stambułu. Zaczęło się szukanie towarzyszy podróży, sponsorów, przygotowywanie sprzętu a przede wszystkim formy fizycznej. Tygodniowo przejeżdżałem około 250km 3 razy w tygodniu. Tereny dookoła świetnie nadają się na treningi wytrzymałościowe i siłowe. Dwa tygodnie przed wyjazdem zachorowałem na anginę. Na szczęście wystarczył tydzień abym z tego wyszedł, ale niestety byłem osłabiony. Tydzień przed wyjazdem nie miałem ekipy, więc rozważałem samotną podróż. Zdecydowałem jednak, że zamieszczę ogłoszenie na serwisie internetowym globtroter.pl ogłoszenie o poszukiwaniu współtowarzysza podróży. I otrzymałem wiadomość od Joli, która była doświadczoną podróżniczką jednak nigdy nie wyruszyła na rowerze w dalsze rejony niż okolice miasta Świecie czy Toruń. Po wymianie maili umówiliśmy się na starcie wyprawy, czyli 23 lipca na Rynku Głównym w Krakowie o godzinie 7 rano.

Cyprian Opis I części wyprawy na Bliski Wschód. Więcej na www.cypis.pl

grzewor prezentujemy dalszy ciąg relacji Grzegorza Worony z podróży po Europie Środkowo-Wschodniej

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

grzewor Będąc dzieckiem wymyśliłem niesamowitą podróż. Nie znając problemów z wizami, zamkniętymi granicami i przede wszystkim kosztami chciałem przejechać autostopem przez Europę do Maroka, dalej brzegiem morza Śródziemnego przez Egipt do Turcji i z powrotem do domu, do Polski. Trasą, przez kraje wtedy dla mnie dzikie i tajemnicze, z innymi kulturami, religiami czy nawet kolorem skóry mieszkańców. Miałem atlas i mapy więc plan był gotowy. Wiedziałem ile kilometrów mam do przejechania w każdym z państw. Miałem też namiot i karimatę a przede wszystkim dużo wolnego czasu w okresie wakacji.
Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Nie wszystkie granice były otwarte, do wielu potrzeba kosztownych wiz i raczej autostopem trudno by było je przejechać a na pociągi czy autobusy nie było mnie stać. Plan został odroczony.
Wyprawa którą odbyłem latem 2004 roku jest drugą częścią (pierwsza część to kawałek Afryki - Egipt) realizacji trasy z młodzieńczych lat, kolejne etapy czekają .........
........marzenia o ile są silne wcześniej czy później się spełniają ............

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TURCJA / brak / Płn.-wsch. Turcja / Asia i wielkość Turcji
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12987

Transalp Przeczytaj drugą część artykułu o wyprawie motorem do Turcji. Pomysł, jak pomysł. Dopóki nie zrealizowany, wydawał się ani dobry, ani zły. Ogólnie Turcja wschodnia to kraina raczej niezbyt często odwiedzana ze względu na tzw. "bezpieczeństwo" (bo Arabowie, bo muzułmanie, bo Kurdowie, bo wojna, etc.). Jednak wszystkie te głosy z zewnątrz utwierdzały nas tylko w podjęciu jedynie słusznej decyzji. Jedziemy tam! Wygospodarowane z trudem 25 wolnych dni postanowiliśmy w pełni poświęcić na tę wyprawę. Jak się okazało, była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu. Ale, po kolei...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

TURCJA / brak / Płn.-wsch. Turcja / Asia i wielkość Turcji
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 10634

Transalp Pomysł, jak pomysł. Dopóki nie zrealizowany, wydawał się ani dobry, ani zły. Ogólnie Turcja wschodnia to kraina raczej niezbyt często odwiedzana ze względu na tzw. "bezpieczeństwo" (bo Arabowie, bo muzułmanie, bo Kurdowie, bo wojna, etc.). Jednak wszystkie te głosy z zewnątrz utwierdzały nas tylko w podjęciu jedynie słusznej decyzji. Jedziemy tam! Wygospodarowane z trudem 25 wolnych dni postanowiliśmy w pełni poświęcić na tę wyprawę. Jak się okazało, była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu. Ale, po kolei...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2643, Łączna liczba odwiedzin: 12252044Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl