Forum dyskusyjne
tyfus albo dur brzuszny
kategoria podróże po świecie
kraj Sri Lanka
makak 13:39 | 16.05.2016
Witamczy szczepicie się na dur brzuszny jadąc na Sri Lankę?
Jest w zalecanych szczepieniach. Czy ktoś szczepił 7 latka ?
Smok-1 21:40 | 16.05.2016
Ze szczepieniami, jak to ze szczepieniami. Jedni poradzą, że trzeba, inni że nie warto, decyzję (i ryzyko) podejmujesz sam
makak 09:16 | 17.05.2016
Rozumiem- jedni o kalendarzu szczepień i wartościach epidemiologicznych, drudzy o doświadczeniu. A ja właśnie chciałabym zasięgnąć języka w tej drugiej materii. Zastanawiam się czy na Sri Lance to jest duży problem - tyfus. A po drugie jak dzieci reagowały na tą szczepionkę. Podróżujemy sami, zmieniając miejsca, więc i tak b. jestem za szczepionką.
izzybe 23:08 | 21.05.2016
Ja swojego siedmiolatka szczepilam. Podrozujemy w rozne miejsca wiec osobiscie uwazam ze lepiej jest zaszczepic niz potem dziecko ma sie meczyc z jakims chorobskiem. Nie pamietam jak reagowal na sama szczepionke, ale gdyby bylo zle to pewnie bym zapamietala. Decyzja zawsze nalezy do Ciebie. My w marcu/kwietniu jezdzislismy po Sri Lance i nie mielismy zadnych problemow. Jezeli martwisz sie o tyfus to po prostu unikajcie nie przegotowanej wody. Pijcie wode z butelek a owoce I warzywa myjcie w przegotowanej.Ja bardziej martwilam sie o denge niz o tyfus.
Pozdrawiam :)
makak 13:01 | 23.05.2016
Tak denge, mam zamiar pryskać deet co 2-3h i kupiłam spodnie antymoskito dla nas wszystkich. Boję się trochę o węże, bo dzieci w tym wieku mają inną motorykę, a mój synek zawsze 500m przede mną gdzieś biegnie.Mój lekarz twierdzi, że dur brzuszny, to taka salmonelloza.
Podobne wątki podróże po świecie SRI LANKA
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.