Forum dyskusyjne


Pogoda na Sri Lance w lipcu

kategoria podróże po świecie

borsukwro dołączył
23.12.2009

borsukwro 22:06 | 01.04.2010

Szukam informacji na temat pogody na Sri Lance w lipcu - jedni straszą ciągłymi opadami, inni z kolei uspokajają że pod wieczór zbierają chmury, przez noc pada a w dzień słoneczko - jak tam tak naprawdę jest?

Wybieram się na leniuchowanie w okolicach Galle, no chyba że ktoś zna jakieś porządne hotele z basenami na wschodzie (od **** wzwyż)...?


rafal9238 dołączył
23.03.2010

rafal9238 11:23 | 02.04.2010

nie masz sie co martwić.wybieramy sie na srilanke w podobnym okresie ja od 10 do 22 lipca.pogoda ma być zajefajna słoneczko i bez deszczu.niewiem skąd te informacje o deszczu:)

pozdr


borsukwro dołączył
23.12.2009

borsukwro 13:16 | 02.04.2010

Sam organizujesz czy przez biuro podrozy? Jesli sam, to z jakimi liniami lecisz?
A informacji o deszczu pełno w całym internecie, o takie pierwsze z brzegu przykłady:

1. Zasadniczo przez cały rok wyspa jest słoneczna i ciepła i mimo monsunów nie występują tu tak charakterystyczne dla nas pory roku. Wspomniane monsuny przynoszą obfite deszcze i tak pierwsza pora deszczowa z monsunem południowo-zachodnim występuje od maja do sierpnia, druga, z monsunem północno-wschodnim - w grudniu i styczniu.

2. Wyspa, choć maleńka, ma skomplikowany klimat – od maja do sierpnia trwa pora monsunów na południu i zachodzie, zaś na północy i wschodzie monsuny przychodzą w październiku i listopadzie. Warto to uwzględnić planując podróż.

3. Od Maja do sierpnia poludniowo-zachodni monsun przynosi deszcze na wybrzeze zachodnie, poludniowe i w czesci centralnej. Pora sucha w tych regionach trwa od grudnia do marca. Natomiast monsun pólnocno- wschodni przynosi opady od pazdziernika do stycznia w czesci pólnocnej i wschodniej.
itp


mix dołączył
25.05.2009

mix 14:16 | 27.05.2010

Byliśmy rok temu w lipcu. Też się baliśmy, a było naprawdę super. Czasem rano pochmurno, około 11 chmurki się przecierają. Czasem popada, ale tylko przez chwilkę. Jest wilgotno. Jeden minus- dużo komarów.


borsukwro dołączył
23.12.2009

borsukwro 15:23 | 27.05.2010

wybrałem Bali - tam pogoda nieco pewniejsza i morze nieco przejrzystsze, ale do tematu Sri Lanki wrócę :)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl