Forum dyskusyjne
Refleksje po powrocie
kategoria podróże po świecie
kraj Sri Lanka
Andrzej130964 20:54 | 22.12.2017
WRÓCIŁEMWłaśnie wróciliśmy z wyjazdu na Sri Lankę i Malediwy organizowane przez biuro Rainbow
Nie będę pisał czy mi się podobało czy nie bo to jest indywidualna sprawa ale wypunktuję sprawy na które trzeba zwrócić uwagę wybierając się na taki wyjazd
1 przelot B 737 strasznie ciasny jak na 11 gdzin
2 hotele na Sri Lance ok ale duży galimatias meldunkowy
3 obiady na objeździe płatne dodatkowo, każdy sobie
4 ogólnie bardzo ciepło (gorąco) więc ubrania bardzo lekkie
cieplejsze się nie przydadzą na nic
5 nie ma okazji zrobienia zakupów w lokalnych sklepach
przewodnik prowadzi tylko wg programu
(ma w tym interes ?)
6 przelot na Malediwy na własną rękę anglojęzyczny
rezydent nie przyszedł, radziliśmy sobie sami
(szczególnie polecane dla osób bez angielskiego)
sami na lotnisku w Male bez biletu-ubaw po pachy
7 Malediwy piękne choć trochę smutne-brak życia
na plaży choć może to być plusem
8 na plaży pustki z naszej strony wyspy na odcinku 300m
byliśmy my i jeszcze 3 osoby
9 jedzenie wyśmienite
10 każdy pokój ma przypisany stolik, który jest zawsze do
dyspozycji i zawsze wolny (tyle stolików ile pokoi w
hotelu)
11 All inclusive - tylko z nazwy minibar w pokoju płatny
drinki z europejskich trunków płatne
12 internet gratis w pokojach
13 Sri Lanka i Malediwy - kraj napiwków
14 ludzie pogodni i uśmiechnięci w hotelach i kurortach
warunki dopasowane do europejskich
15 powrót - HORROR- wyruszyliśmy z Malediw
w sobotę o 5 rano czasu polskiego w Kolombo
odpoczynek w hotelu 6 godzin i w drogę.
W Warszawie zameldowaliśmu się o 13 w niedzielę
Razem powrót trwał 32 godziny - dla wytrwałych
My jesteśmy zadowoleni ale mogło by być lepiej
Nie polecam i nie odradzam
Pozdrawiam wszystkich globtroterów
Wodniak 22:04 | 22.12.2017
Ani na Sri Lankę, ani na Malediwy nie wybieram się, ale przeczytałem z przyjemnością-dziękuję!
Netta 08:36 | 23.12.2017
Sri Lanka bezpieczny kraj, łatwo się poruszać, szczególnie od Colombo, w stronę południa. Wycieczki warto kupić z biur na miejscu. Hostele, hotele też korzystnie. Jedzenie tanie, faktycznie pyszne a im mniejsze ośrodki turystyczne, tym przyjemniej. Warto wybrać się na własną rękę.Pozdrawiam i życzę udanych podróży
mateuszgrenda86@interia.pl 10:20 | 29.12.2017
Ja także polecam ..Gdyby ktoś się wybierał a miał jakieś wątpliwości co do Sri Lanki to chętnie pomogę je rozwiać :D
haluska 21:18 | 05.01.2018
Ja byłam na Sri Lance i Malediwach indywidualnie. Zarezerwowałam samochód z kierowcą Sri Lanka Malith Tours e-mail mammothmalith@gmail.com tel +94775584357 obwiózł nas przez 8 dni po Sri Lance zwiedzaliśmy to co chcieliśmy, sklepy, bazary, plaże z żółwiami składającymi jajka. Doskonałe restauracje on wskazywał mu decydowaliśmy. Hotele pensjonaty on targował ceny. . Podwiózł wszędzie gdzie chcieliśmy. Zawsze był pomocny i obecny. Samochód duży z klimą. Ma zamiar zainstalować wi-fi. . Co do samolotu to lecieliśmy liniami tureckimi 13 godzin w jedną stronę i tyleż samo w drugą. Za samochód z kierowcą zapłaciliśmy 380 dolarów. Hotele po 30-35 dolarów za pokój z doskonałym śniadaniem. Na Malediwach wynajęliśmy pokój na wyspie a Atolu Ba. Pobyt 4 dni koszt 750 zł. Wyspa piękna zamieszkała przez ludność miejscową. Turystyka to dwa hoteliki po 3 pokoje każdy. Wszystko nowiutkie doskonale urządzone. Wszędzie internet, kontakty nawet na werandzie. Pokój praktycznie na plaży.Ośrodek nazywa się Madi Finolhu. Na wyspie jest sklep mozna kupić produkty lub zamówić posiłki całodzienne w ośrodku. Plaża biała, rafa zaraz po wejściu do wody. Wszystko opisane na blogu Halina w podróży.
Aleks_andra 13:50 | 31.07.2018
Hej Halina, Malith bardzo miło Cię wspominał:) Dziękuję za Twoje wpisy o nim, bo dzięki nim i my poznaliśmy Malitha. Spędziliśmy (2 osoby) na Sri Lance 12 dni, od 13 do 24 lipca 2018. Również jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybór padł na Malitha, był to wybór doskonały i w 100% trafiony. O naszym kierowcy i towarzyszu podróży napisałam w osobnym wątku.Jeśli chodzi o moje refleksje po powrocie:
1. my lecieliśmy Qatarem, z przesiadką w Doha, lot wygodny, polecam (żałuję tylko, że czekaliśmy w Doha całą noc a nie dzień, bo od 6.00 rano jest czynne biuro Qatara na lotnisku, można jechać na 3 godzinne zwiedzanie miasta, bez wiz),
2. cudowny kraj z uśmiechem,
3. ceny: bardzo tanie jedzenie, bardzo drogie wstępy do atrakcji turystycznych, fajne noclegi za 2 osoby ze śniadaniem od 35 do 46 dolarów za noc,
3. jedzenie pyszne, nie bójcie się kłopotów żołądkowych (mąż ma zespół jelita drażliwego, NIC kompletnie nic się złego nie działo),
4. jeśli będziecie jechać pociągiem do Nuwara Eliya, to polecam zabrać do pociągu cieplejsze ubranie), aaa i jeszcze ważne - lepsze widoki po prawej stronie patrząc na przód pociągu,
5. jeśli nie spotkacie magnesów, to się nie stresujcie- na lotnisku jest ich mnóstwo,
6. WARTO!!!!
Magdabb212 03:54 | 05.10.2018
Witam ,My wrocilismy ze Sri lanki 3 dni temu , przebywalismy tam 10 dni , z czego 3 dni bylismy poza naszym hotelem na wycieczce z polska firma Authentic Travels , ktora ma siedzibe na Sri lance .
Moje refleksje po powrocie :
- przede wszystkim smaczne jedzenie , bardoz lubimy ostre potrawy dlatego jedzenie jak najbardziej nam przypasowalo .
- dluga podroz samolotem , na lotnisku w Polsce spoznienie okolo 3 godzin samolotu do Niemczech z czego w Niemczech mielismy tylko 10 minut do nastepnego samolotu ale jakos biegiem udalo nam sie dostac do samolotu , w Dubaju porazka czekalismy 9 godzin na samolot do Sri lanki , w skrocie podroz meczaca , i to bardzo jak dla nas.
- ludzie na Sri lance bardzo przyjazni , i mili . Zawsze sluza pomoca .
- bardzo duzo sklepow wszedzie tak ze nie potrafilismy sie polapac .
- piekne plaze , choc jak juz tu ktos wspominal bardzo malo ludzi na nich . ale to moze tez dlatego ze Lankijczycy sie nie opalaja bo po co skoro ich skora tez jest ciemna , przewodnik powiedzial nam ze plaze sa zaludnione tylkow sezonach .
- pogoda ? cieplo , czasem nawet bardzo . Wybralismy sie w podroz do Nuwara Eliya tam juz nie tak cieplo takze dobrze bylo wziasc jakis cieplejszy polar na droge.
My korzystalismy tak jak wspominalam z serwisu Authentic Travels , i jestesmy pod wrazeniem , ich wycieczki sa profesjonalne , wszystko dopasowane do potrzeb klienta a tak poza tym bardzo przyjazni i zabawni ludzie , takze jestesmy bardzo zadowoleni , jeszcze jedno ze w sumie nie musielismy sie niczym martwic bo firma podroznicza wszystko nam zoorganizowala , wiec my tylko spokojnie siedzielismy i czekalismy na wyjazd na Sri lanke . Polecamy ! - srilankawycieczki@gmail.com .
Podobne wątki podróże po świecie SRI LANKA
Forum dyskusyjne
Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.
Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.
Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.
Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.
Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.