Forum dyskusyjne

Północny Wietnam - najpiękniejsze miejsce

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

Alpha dołączył
16.08.2017

Alpha 19:42 | 12.08.2019

Cześć!

Wietnam jest różnorodny i wiele można zobaczyć.

Rozmawiając jednak z wieloma osobami, które były w Wietnamie, zaobserwowałem, że mało kto wie, jak intrygująca jest północ tego kraju.

Chciałbym Was zachęcić, abyście podczas swojej podróży udali się właśnie do tej części kraju. I nie mam tu na myśli turystycznej Sapy, ale mniej znanej prowincji Ha Giang.

Dla mnie ten region był najpiękniejszym miejscem, jakie w Wietnamie odwiedziliśmy. Czego możesz tam doświadczyć i co zobaczyć?

- magiczne pola ryżowe
- góry
- małe klimatyczne wioski
- etniczne markety
- widoki zapierające dech w piersiach
- mniejszości etniczne takie jak Flower Hmong

A dookoła tak mało turystów, dzięki czemu północ Wietnamu jest autentyczna.

Polecam szczególnie takie miejsca jak:
- Dong Van
- Lung Cu
- drogę pomiędzy Dong Van, a Meo Vac
- etniczne markety np. w wiosce Sa Phin
- i inne miejsca..

O etnicznych mieszkańcach, których można tam spotkać, napisałem na swojej stronie:

adrianokon.pl/polnocny-wietnam/ 

Jeśli mielibyście jakieś pytania co do Wietnamu, co warto jeszcze zobaczyć, zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę :)

Pozdrawiam!
Adrian.

cabrio dołączył
12.07.2016

cabrio 19:23 | 16.08.2019

W Wietnamie byłem dwa razy, raz na objazdówce Esencja Wietnamu z biurem Rainbow, a raz na samodzielnej wyprawie 3-tygodniowej. To co warto zobaczyć to na pewno zatoka Ha Long, koniecznie rejs, ale jeśli ktoś ma więcej czasu może przeprawić się promem na wyspę Cat Ba i spędzić tam trochę czasu. Wyspa jest świetna zwłaszcza poza sezonem. Drugim niesamowitym miejscem na północy jest Sa Pa oraz Ha Giang, natomiast Ha Giang ciężko zwiedzić bez swojego transportu. Natomiast niedzielnym skuterzystom bardzo odradzam bo trasa jest trudna. Jakimś rozwiązaniem może być wykupienie wycieczki wraz z motocyklistą i bycie jego pasażerem.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 21:54 | 16.08.2019

>W Wietnamie byłem dwa razy, raz na objazdówce Esencja Wietnamu z biurem Rainbow, a
>raz na samodzielnej wyprawie 3-tygodniowej. To co warto zobaczyć to na pewno zatoka
>Ha Long, koniecznie rejs, ale jeśli ktoś ma więcej czasu może przeprawić się promem
>na wyspę Cat Ba i spędzić tam trochę czasu. Wyspa jest świetna zwłaszcza poza
>sezonem. Drugim niesamowitym miejscem na północy jest Sa Pa oraz Ha Giang, natomiast
>Ha Giang ciężko zwiedzić bez swojego transportu. Natomiast niedzielnym skuterzystom
>bardzo odradzam bo trasa jest trudna. Jakimś rozwiązaniem może być wykupienie
>wycieczki wraz z motocyklistą i bycie jego pasażerem.

Ha Giang magiczne, ale tylko w czasie ichniejszego lata. Ja byłam ostatnich dniach grudnia i w Sa Pa przez 1 dzień było pięknie, słońce i ciepło, potem zaczęło lać, lało tydzień, potem nie lało, ale pogoda była niczym podczas naszej chłodnej jesieni. W Ha Giang podobnie, mżawka, deszcz i mgła na kilka metrów widoczności. Podobnie było na Ha Long, choć tu t zwykle jest loteria z pogodą, kilka dni wcześnieij była lampa. Jeśli jednak rejs, to tylko trzydniowy, my byłyśmy na dwudniowym i to była masakra.
Prom na Cat Ba pływa kilka razy dziennie, taki zwykły, dla lokalesów. Na samej wyspie ładnie, ale to klasyczna miejscówka dla turystów. Generalnie poza Ha Giang i wcześniej Mai Chau to wszędzie tam gdzie byłam komercja na maxa, ale niektórym to nie przeszkadza.
Mnie osobiście ta komercja zniechęciła, zwłaszcza na Ha Long.
Z moich doświadczeń z pobytu na północy Wietnamu mogę udzielić takiej rady, żeby w grudniu - styczniu - lutym odpuścić sobie północ. Ja zmieniłam plan na prośbę koleżanki i bardzo tego żałuję
Opisałam to dokładnie dzień po dniu tu:
takemytrip.pl/plan-podrozy-57-wietnam-azja 

Alpha dołączył
16.08.2017

Alpha 16:08 | 18.08.2019

Odwiedzenie północy - region Ha Giang rzeczywiście nie jest najłatwiejszy do samodzielnego zwiedzania, ale jeśli to dobrze zaplanujemy to jak najbardziej można.

Do Ha Giang dojedziemy bez problemu pociągiem z Hanoi, a potem między miastami przemieszczaliśmy się głównie lokalnymi autobusami a czasem autostopem. Do niektórych miejsc, które nie były bardzo daleko od Dong Van, pojechaliśmy na skuterze.

Jeśli ktoś nie chce sam prowadzić, to zawsze może wynająć skuter z kierowcą. To nadal jest stosunkowo tanie.

Co do Ha Long to zgadzam się z jednym z komentarzy, że to bardzo komercyjna atrakcja. Ja takich raczej unikam, ale to na pewno piękne miejsce.

Jeśli ktoś szuka alternatywny dla tej zatoki, czegoś mniej obleganego przez turystów, to może Ninh Binh się spodoba? Byłem - warto pojechać.

A i bardzo polecam pozwiedzać jaskinie Wietnamu. Robią ogromne wrażenie. Do niektórych wpływa się łódką, do innych można wejść na własnych nogach. Są bardzo głębokie i czasem mamy do przejścia w środku 1-2km.

Ja zwiedzałem te w środkowej części kraju w parku narodowym, niedaleko Dong Hoi. Można w google zobaczyć np. Paradise Cave.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl