/ / > zamiana CA na USD w Air Canada > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

zamiana CA na USD w Air Canada

kategoria podróże po świecie

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 15:42 | 19.02.2022

Witam wszystkich czytających ten post!
Zdarzyła się nieprzyjemna przygoda przy zakupie biletów na stronie Air Canada. Do samego końca widziałem że płacę kartą z lot w dolarach kanadyjskich. Jak zobaczyłem na koncie ile mi pobrało to się zdziwiłem. Okazało się że dolary kanadyjskie zamieniły się w momencie płacenia na dolary amerykańskie. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z tego typu przypadkiem?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 17:14 | 19.02.2022

>Do samego końca widziałem że płacę kartą z lot w dolarach kanadyjskich.

Jakoś trudno mi w to uwierzyć.

Myślę, że tu jest wszystko wyjaśnione:
"Why that cheap flight price in Canada might actually be in U.S. dollars"
www.cbc.ca/news/canada/nova-scotia/air-canada-flight-u-s-dollar-charge-website-1.5433619

Przy płaceniu kartą lub przelewach z rachunku przy SMS-ie z hasłem 3D dostaję info o wartości transakcji wraz z nazwą waluty. Trudno byłoby mi nie zauważyć, gdyby cokolwiek się nie zgadzało, LOL.

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 21:43 | 19.02.2022

Bardzo Ci dziękuję za podesłanie tego linku. Dzięki niemu mam nadzieję odzyskać naliczoną różnicę.
Jeżeli chodzi o tą operację nie było SMSa z kwotą. Jak robię przelewy z konta to przychodzi SMS i jest podana kwota. Przy realizacji tej płatności pojawił się wymóg uaktywnienia 3D Secure. Więc szybko zadzwoniłem do doradcy w banku i pomógł mi aktywować ten "wyższy stopień bezpieczeństwa". Na stronie Air Canada okno cały czas oczekiwało. Po aktywacji 3D Secure okno płatności poprosiło o podanie ePINu i tyle. Nie przyszedł żaden SMS z jakimś dodatkowym potwierdzeniem. Dokładnie tak samo jak w przykładzie opisanym w przesłanym linku.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 22:43 | 19.02.2022

>Nie przyszedł żaden SMS z jakimś dodatkowym potwierdzeniem.

Miałem na myśli SMS-a typu:
Operacja nr 1 z dn. 19-02-2022 Przelew z rach:..... 12345 na rach.: 981...4321 kwota 1000 USD hasło 123456 Twój Bank.

aszy007 dołączył
18.05.2008

aszy007 07:57 | 27.02.2022

Wysłałem reklamacje do Air Canada. Taką dostałem odpowiedź:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie biletu zakupionego na aircanada.com. Rozumiem Państwa obawy dotyczące taryfy w dolarach amerykańskich, a nie kanadyjskich.

Dzielimy się Twoimi komentarzami z naszym zespołem wsparcia internetowego. Informacje zwrotne, takie jak Twoja, pomogą nam zidentyfikować i rozwiązać problemy z naszą witryną.

Chociaż rozumiem, że uważasz, że opłata za przejazd była wyższa niż oczekiwano z powodu wymiany walut, tak nie jest. Taryfy wyświetlane w amerykańskiej edycji naszej strony internetowej uwzględniają wahania kursów walut i są sprzedawane po cenie odpowiadającej dolarom kanadyjskim.

Niestety nie możemy zwrócić różnicy w cenie, ponieważ bilet został wykorzystany i nie pojawia się już w naszych systemach rezerwacji, jednak jako gest dobrej woli mamy przyjemność zaoferować eKupon w wysokości 200,00 CAD, który można wykorzystać na przyszłą rezerwację z nas. Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o eKuponie.

Panie Szymański, zapewniamy, że będziemy ciężko pracować, aby zapewnić naszym klientom lepsze wrażenia z rezerwacji na naszej stronie internetowej i czekamy na powitanie Państwa na pokładzie w marcu.

Nie bardzo rozumiem co ma znaczyć, że bilet został wykorzystany. Przecież lot jest dopiero za miesiąc!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl