Forum dyskusyjne

Soliści - fatalne biuro podróży

kategoria podróże po świecie

Shrimpy dołączył
06.10.2021

Shrimpy 13:44 | 06.10.2021

Kieruję post do wszystkich którzy rozważają wyjazd z Solistami. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej relacji nie dacie się nabrać na super opisy i piękną stronę internetową - ma się to nijak do realiów organizowanych przez nich wyjazdów.

We wrześniu byłam na wyjeździe Isslandia Classic z Solistami. Generalnie bardzo bardzo słabo. Liderka fatalna, nieuprzejma i złośliwa wobec uczestników. Rzuciła do nas np. tekstem "mam w dupie czy będzie wam się tutaj podobało". Organizacyjnie mnóstwo niedociągnięć, zupełnie niepomocna i nie wyposażona w podstawową wiedzę o programie czy kraju.
Całe dnie zwiedzania w naprawdę dokuczliwej pogodzie i brak szans na ciepły posiłek aż do powrotu.
Do tego 2 prysznice na 26 osób, oczywiście poskutkowało to zapchaniem się obu, więc czyściłam odpływ osobiście, żeby móc się w ogóle wykąpać, bo powiedziano nam, że nie będą dzwonić do właścicielki o 22.30...
Na koniec kazano nam sprzątać po sobie cały domek, mimo, że przychodzi tam po każdej grupie sprzątaczka. Za naprawdę duże pieniądze zorganizowali chaotyczne kolonie dla dorosłych...
Do tego wszędzie ukryte koszty, nie dość, że zdzierają na biletach, paliwie to jeszcze na atrakcjach dodatkowych. Bilet do Blue Lagoon kupowany przez nich jest o 110 zł droższy niż przez stronę spa, do tego liderka wciskała, że wszystko musi być kupowane przez nich.
Jeśli ktoś się zastanawia czy jechać to zacytuję naszą liderkę z tej wyprawy "Jedźcie sobie następnym razem ze znajomymi jak się nie podoba".

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 15:30 | 06.10.2021

Byłbym wdzięczny, gdybyś mógł napisać - równie obszernie - dlaczego nie pojechałeś samodzielnie na Islandię. Całość stanowiłaby dla mnie interesujący materiał do psychologiczno-socjologicznego studium przypadku.

Shrimpy dołączył
06.10.2021

Shrimpy 16:01 | 06.10.2021

Pierwszy raz wyjeżdżałam z chłopakiem, który nie podróżował zbyt wiele do tej pory i nalegał żebyśmy wybrali wyjazd zorganizowany, sama zazwyczaj jeżdżę na własną rękę

gerry dołączył
22.01.2007

gerry 10:13 | 09.10.2021

Islandia to kraj, gdzie wyjątkowo łatwo, bezproblemowo pod każdym względem ( językowo także -10% populacji na wyspie to Polacy) podróżuje się i to z przyjemnością. Jeśli nawet nikt nigdy nie wyjeżdżał w „świat” samodzielnie, to na Islandii poradzi sobie bez większego problemu. To, czy drogo - to już rzecz względna. Na pewno z jakimkolwiek biurem/pośrednikiem będzie dużo drożej, to oczywiste. Nasz wyjazd na 8 dni, początek czerwca 2021r. (pogoda bajeczna) zamknął się w kwocie 3900 pln/os. (W tej kwocie było wszystko: wypożyczenie auta 4x4, paliwo, bdb noclegi w hotelikach, ze śniadaniem, dobre jedzenie w knajpkach, drobne zachciewajki, bilety lotnicze z PL, parkingi itp.). Jest tylko jedna zasada, oczywiście dla tych, którzy mają obawy czy sobie poradzą w danym kraju - trzeba poczytać o tym gdzie się jedzie i jakie tam panują zasady…

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 22:33 | 10.10.2021

>Pierwszy raz wyjeżdżałam z chłopakiem, który nie podróżował zbyt wiele do tej pory i
>nalegał żebyśmy wybrali wyjazd zorganizowany, sama zazwyczaj jeżdżę na własną rękę

Zawsze można zmienić chłopaka na odważniejszego. Po prostu zapłaciłaś frycowe jadąc z "biurem".
Wbrew temu, co piszą inni, Islandia nie jest tak łatwa do zwiedzania dla indywidualnego turysty (porownujac np. z Azją). Komunikacja publiczna i dostępność tanich hotelików jest mocno ograniczona. Pozostaje wynajem samochodu, co niekoniecznie jest ekonomicznie uzasadnione przy 1-2 osobach.

gerry dołączył
22.01.2007

gerry 20:20 | 12.10.2021

Pisząc kilka zdań na temat łatwości poruszania się po Islandii miałem napisać, że jest porównywalnie łatwo jak np. w Tajlandii. Choć te „łatwości” wynikają zupełnie z czegoś innego, odmiennego, w każdym z tych krajów komunikacja jest zgoła odmienna. Myślę nawet, że super rozwinięty transport publiczny (jakikolwiek) na Islandii średnio by się sprawdził w kontekście eksplorowania wyspy. W Tajlandii to inna bajka ( zresztą w Indonezji, innych azjatyckich krajach podobnie), tutaj jest inny styl podróżowania, zresztą niesamowicie rozwinięty, wynikający chociażby z liczby mieszkańców, dużych odległości i bardzo proturystycznego podejścia do odwiedzających Azję. Fakt, Islandia w porównaniu z krajami azjatyckimi, jeśli chodzi o bazę turystyczną, jest daleko w tyle, ale to nie znaczy, że trudno tam się podróżuje.
Łatwo, ale inaczej :)
Co do Twojego komentarza, że, „zawsze można zmienić chłopaka na odważniejszego”, wiesz, że też, przez chwilę, przyszło mi to do głowy, ale tego nie napisałem… co by nikogo nie urazić, a myśleć można co się chce…

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

>Pierwszy raz wyjeżdżałam z chłopakiem, który nie podróżował zbyt wiele do tej pory i
>nalegał żebyśmy wybrali wyjazd zorganizowany, sama zazwyczaj jeżdżę na własną rękę

Zawsze można zmienić chłopaka na odważniejszego. Po prostu zapłaciłaś frycowe jadąc z "biurem".
Wbrew temu, co piszą inni, Islandia nie jest tak łatwa do zwiedzania dla indywidualnego turysty (porownujac np. z Azją). Komunikacja publiczna i dostępność tanich hotelików jest mocno ograniczona. Pozostaje wynajem samochodu, co niekoniecznie jest ekonomicznie uzasadnione przy 1-2 osobach.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

jasko66 dołączył
19.10.2013

jasko66 09:14 | 07.10.2021

No właśnie. Islandia jest do zwiedzania bajecznie prosta. Poza faktem, że drogo

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 10:21 | 13.10.2021

gerry: >Pisząc kilka zdań na temat łatwości poruszania się po Islandii miałem napisać, że jest porównywalnie łatwo jak np. w Tajlandii. [...] Fakt, Islandia w porównaniu z krajami azjatyckimi, jeśli chodzi o bazę turystyczną, jest daleko w tyle, ale to nie znaczy, że trudno tam się podróżuje. Łatwo, ale inaczej :)

Generalnie, im więcej się ma pieniędzy, tym łatwiej się podróżuje. Wynajmując
ochroniarzy i parę samochodów z lokalnymi przewodnikami bezproblemowo podróżuje się i po Republice Srodkowej Afryki:-p
Ja patrzę z punktu widzenia niskobudżetowego trampingowca. Wyznacznikami łatwości podróżowania są dla mnie:
1. łatwość wjazdu (bez wizy lub tania wiza na granicy)
2. dobrze rozwinięty transport publiczny lub tani wynajem środka poruszania się; alternatywnie łatwy autostop
3. brak utrudnień w przemieszczaniu się (check pointy, łapówki, permity)
4. dobrze rozwinięta sieć tanich hotelików bez konieczności bookowania lub łatwość noclegu u lokalsów)
5. pozytywny stosunek lokalsów do turystów (w tym bezpieczeństwo podróżowania: kradzieże, nagabywania, napady)
6. ogólnie niski poziom cen (ceny polskie lub niższe)

Dla Islandii spełnione są tylko 1, 3, 5.

gerry: >Co do Twojego komentarza, że, „zawsze można zmienić chłopaka na
odważniejszego”, wiesz, że też, przez chwilę, przyszło mi to do głowy, ale tego nie napisałem… co by nikogo nie urazić, a myśleć można co się chce…

Piszę co myślę :-)
Pozostaje pytanie, czy moje stwierdzenie bardziej uraża chłopaka czy narzeczoną :-p

Shrimpy dołączył
06.10.2021

Shrimpy 10:56 | 11.10.2021

>>Pierwszy raz wyjeżdżałam z chłopakiem, który nie podróżował zbyt wiele do tej pory
>i
>>nalegał żebyśmy wybrali wyjazd zorganizowany, sama zazwyczaj jeżdżę na własną rękę
>
>Zawsze można zmienić chłopaka na odważniejszego. Po prostu zapłaciłaś frycowe jadąc z
>"biurem".
>Wbrew temu, co piszą inni, Islandia nie jest tak łatwa do zwiedzania dla
>indywidualnego turysty (porownujac np. z Azją). Komunikacja publiczna i dostępność
>tanich hotelików jest mocno ograniczona. Pozostaje wynajem samochodu, co
>niekoniecznie jest ekonomicznie uzasadnione przy 1-2 osobach.

Shrimpy dołączył
06.10.2021

Shrimpy 10:58 | 11.10.2021

A może zamiast ja chłopaka to Pan zmieni maniery na lepsze?
Ten komentarz był nie na miejscu.

gerry dołączył
22.01.2007

gerry 00:19 | 14.10.2021

gerry:
Pisząc kilka zdań na temat łatwości poruszania się po Islandii miałem
napisać, że jest porównywalnie łatwo jak np. w Tajlandii. [...] Fakt, Islandia w
porównaniu z krajami azjatyckimi, jeśli chodzi o bazę turystyczną, jest daleko w tyle, ale to nie znaczy, że trudno tam się podróżuje.
Łatwo, ale inaczej :)

Piotr-Krk:
Ja patrzę z punktu widzenia niskobudżetowego trampingowca. Wyznacznikami łatwości podróżowania są dla mnie:
>1. łatwość wjazdu (bez wizy lub tania wiza na granicy)
>2. dobrze rozwinięty transport publiczny lub tani wynajem środka poruszania się; alternatywnie łatwy autostop
>3. brak utrudnień w przemieszczaniu się (check pointy, łapówki, permity)
>4. dobrze rozwinięta sieć tanich hotelików bez konieczności bookowania lub łatwość noclegu u lokalsów)
>5. pozytywny stosunek lokalsów do turystów (w tym bezpieczeństwo podróżowania: kradzieże, nagabywania, napady)
>6. ogólnie niski poziom cen (ceny polskie lub niższe)

>Dla Islandii spełnione są tylko 1, 3, 5.

Gerry: Rozumiem, że tak myślisz :).
Ja natomiast nie wiązałbym łatwości podróżowania z jak to ująłeś: „ogólnie niskim poziomem cen” w kontekście Islandii, bo Islandia należy do najdroższych krajów na świecie (obok Szwajcarii i Norwegii), więc ktokolwiek tam się wybiera raczej ma taką świadomość. Mimo to, Islandię odwiedza niskobudżetowo całkiem sporo studentów, wiedzą gdzie wypożyczyć tanio samochód, znaleźć tani nocleg itp.
Podczas swoich podróży wypożyczałem samochody w wielu krajach w Europie, Azji, Afryce. Nie zawsze było łatwo, jednak gdy porównam bezproblemowość (w pełni tego słowa znaczeniu) wypożyczenia auta, to na Islandii i na Zanzibarze było najłatwiej.
Tak czy inaczej, moją intencją było zachęcenie, by jechać na Islandię na własną rękę, bez pośredników ( czyt. organizatorów-pomocników), bo samodzielna organizacja jest tutaj bajecznie prosta i będzie tańsza niż u Solistów, od których wszystko się zaczęło. Nie korzystałem nigdy z ich usług, spojrzałem teraz na cennik, w którym zestawiają koszty samodzielnego wyjazdu z wyjazdem zorganizowanym przez nich samych. I parsknąłem śmiechem. Pewnie nie jeden się na to nabierze, tak jak ta niewiasta, która wywołała temat biura.

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 01:39 | 14.10.2021

gerry:
>Ja natomiast nie wiązałbym łatwości podróżowania z jak to ująłeś: „ogólnie niskim poziomem cen” w kontekście Islandii, bo Islandia należy do najdroższych
>krajów na świecie (obok Szwajcarii i Norwegii), więc ktokolwiek tam się wybiera raczej ma taką świadomość.

Pozostanę przy swoim stanowisku, że tym łatwiej zwiedza się kraj im jest tańszy. W moim przypadku jest tak, że w tanich krajach pozwalam sobie na więcej w drogich - na mniej (jedzenie spania transport).

Gerry:
>Tak czy inaczej, moją intencją było zachęcenie, by jechać na Islandię na własną rękę, bez pośredników ( czyt. organizatorów-pomocników), bo samodzielna organizacja jest tutaj bajecznie prosta i będzie tańsza niż u Solistów, od których wszystko się zaczęło. .

Ja również odradzam korzystanie z pośredników, zwłaszcza takich, którzy naciągają klientów. I to nie tylko ze względu na koszt (który w moim przypadku jest trzy- czterokrotnie niższy, ale przede wszystkim ze względu na możliwość podejmowania samodzielnych decyzji, decydowania o tym jak wygląda wyjazd a dodatkowo zwiększenie szansy na przygodę.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl