Forum dyskusyjne

GlobAdmin GlobRank

kategoria uwagi do forum i serwisu

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:26 | 09.10.2011

Witam

jak słusznie zauważyła Akras, mamy pewien problem z GlobRankiem, a dokładniej z naliczaniem punktów. Problem pojawił się w momencie ostatnich zmian w systemie- już pracujemy nad powrotem do "normalności" ;-)

Jak tylko usuniemy tą usterkę, damy znac.

pozdrawiam
GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:08 | 09.10.2011

może usunąć ten Globrank i po kłopocie ;))))

dfence dołączył
07.05.2010

dfence 09:31 | 10.10.2011

no i wtedy zdechnie aktywność. kto bedzie klikał i dodawał zdjecia ;-)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 11:32 | 10.10.2011

Sugerujesz, że dodaje się zdjęcia żeby zdobywać punkty? To bardzo płaskie. Wydawało mi się, że ludzie dodają zdjęcia żeby pokazać innym jaki świat jest piękny i ciekawy.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 12:25 | 10.10.2011

Witam

miło mi przekazać, że usterka została już usunięta :-)

miłego dnia!
GlobAdmin

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:41 | 10.10.2011

niestety ta aktywność prowadzi często do patologii: lizusostwa albo z drugiej strony zawiści, rewanżyzmu i złośliwości...jest wiele portali tematycznych na których jest mnóstwo aktywnych użytkowników pomimo braku takowego rankingu...poza tym jak wyrażnie widac te rankingi na portalu Globtroter to jakiś absurd...po pierwsze: w rankingu najlepiej ocenianych fotografów na pierwszym miejscu często bywa osoba która ledwo się zalogowało na portalu i dostała parę piątek na zachętę, po czym jej kariera się zakończyła lub daje kolejne zdjęcia nie do oceny zachowując tym samym wysoką średnią....a świętni fotograficy mają czasem średnią równą 4.2, co jescze rok temu dawało miejsce w pierwszej setce....po drugie ranking akywności to parodia podwójne farsy, gdyż ludzie wrzucają dla uciułania punkcików codziennie sieczkę w sumie powiedzmy 200 zdjęć z jednego kraju, często wiele podobnych ujęć lub fotki kiepskiej jakości, nierzadko też z opcją nie do oceny...dają też wiele nikomu niepotrzebnych komentarzy lub wrzucając jakieś pyskówki w relacjach, a nie korzystając z opcji Wyślij wiadomość czy choćby Forum....

akras dołączył
03.07.2010

akras 21:02 | 10.10.2011

Skoro Globrank to zabawa, to czemu budzi tyle emocji? Tkos piszesz kolejny już raz prawie to samo :( Odpuść sobie tą krucjatę i się baw. Nerwów szkoda.

swift dołączył
27.02.2007

swift 16:47 | 15.11.2011

100 % racji tkos. Już kilka razy Akras pisze, że ranking to zabawa, portal to zabawa, ocena zdjęć to zabawa - całkiem jak w mdłych programach reality show, gdzie uczestnicy nie mając argumentów mówią, żw wszystko jest zabawą.

akras dołączył
03.07.2010

akras 17:05 | 15.11.2011

Oczywiście, oczywiście - ależ kochani moi i bardzo mili - wszyscy macie/mamy rację :):):) Przecież nie można odbierać komuś przyjemności bardzo ciężkiej pracy na Globie - jest demokracja i można robić co kto lubi - bawić się, harować, marudzić na zdjęcia, przekomarzać się, przyjmować różne filozofie życiowe, obrażać się śmiertelnie lub wyśmiewać tych co mają inne zdanie...No może tego ostatniego, nie wypadałoby robić, ale cóż :) Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:31 | 15.11.2011

swift, to fajnie, że myślisz podobnie w tej kwestii, ale nie chodzi chyba o to kto tu ma rację, tylko by ten portal był jak najbardziej przyjazny i pożyteczny, bo mam wrażenie, że niektórzy userzy chcą z niego zrobić nową wersję Naszej Klasy ;(

manni dołączył
24.06.2011

manni 10:09 | 16.11.2011

Tkos, masz więcej przyjaciół niż myślisz. I ja uważam, że GlobRank jest największym źródłem złych emocji na tym portalu. Akras pisze, że to tylko zabawa. Dla mnie zabawa jest wtedy gdy ludziom poprawia się humor. Jeśli ludzie mają ochotę się zwalczać, blokować i traktują najmniejszą krytykę śmiertelnie poważnie, to to już nie jest zabawa. Portal powinni tworzyć pasjonaci, którzy robią to z wewnętrznej potrzeby a nie ciułacze punkcików. Argumenty, że bez punkcików portal nie będzie istniał są dla mnie żałosne, bo jeśli to jest prawda to znaczy, ze tu nie ma podróżników.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 00:32 | 18.11.2011

Jeżeli myślimy o nowym systemie oceniania , to ten GlobRank nie będzie miał sensu , byłoby trudne łączyć stare oceny z nowymi , chociaż dla mnie właściwie byłoby lepiej żeby go nie było.
Ale nawet gdyby byli tacy , którzy bardzo im na tym zależy , to może byłby zależny od ilości zdjęć i pozycji ich w pierwszej setce najlepszych zdjęć. Byłby bardziej sprawiedliwy niż ten co mamy w obecnej sytuacji.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 06:08 | 18.11.2011

Witam

zasady GlobRanku także zostaną zmienione z uwzględniem zasad nowego systemu oceniania.

pozdr.
GlobAdmin

AB1 dołączył
03.06.2011

AB1 23:34 | 21.11.2011

Dobrzy gdyby na GlobRank jakoś się przekładała wartość publikowanych zdjęć (choćby ta liczba plusików, będąca wyrazem uznania) a nie mechaniczne 10 pkt za każde zagraniczne zdjęcie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl