/ / > Czas na zmiany na Globie - 10 postulatów > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Czas na zmiany na Globie - 10 postulatów

kategoria uwagi do forum i serwisu

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 13:23 | 08.01.2010

Jako w sumie jeszcze dość nowy użytkownik portalu, posiadający może świeższe spojrzenie, ale jednakże już trochę obeznany w globowej rzeczywistości i doświadczony potyczkami, komentami, dyskusjami, odwetami, ocenami etc. ośmielam się wysunąć kilka postulatów do braci Globowej i Admina, którego uważam za rozsądnego człeka potrafiącego wysłuchać woli ludu i w miarę możliwości technicznych wprowadzenie kolejnych zmian w tym portalu. Otóż wg mnie:
1. Kategorycznie należy usunąć ranking autorów wg średniej ocen - uważam, że wśród globtroterów-fotografów nie potrzebna jest taka rywalizacja, która niestety wywołuje czasem u dość spokojnych ludzi negatywne emocje i zachowania. Poza tym destrukcyjnie to wpływa na rzetelność stawianych ocen, bo niektórzy innych dołują, by być samym wyżej w tym głupim rankingu.
2. Ograniczyć skalę ocen do trzech, tj. słabe, dobre, świetne foto (może być 1,2,3 lub tylko 3,4,5 lub inny wariant) - im mniejsza skala tym niej złych emocji.
3. Przenieść dyskusje nie na temat zdjęć na Forum, może do nowej kategorii Gadu-Gadu? Jeśli nie da się tego osiągnąć apelem do globowiczów, to sugeruję wprowadzić limity komentów dla jednej osoby pod jednym zdjęciem do max 3. Niestety zauważyłem, że pogaduszki nie na temat odstraszają wielu dobrych globtroterów, którzy może mają inne poczucie humoru, ale głównie nie chcą by pod ich fotami z wypraw ktoś urządzał sobie kurnik...
4. Wprowadzić miesięczny limit zdjęć dla każdego użytkownika do max 100 - co pomoże autorom w autoselekcji, a w efekcie uchroni glob od zalewu przypadkowo wstawianych słabszych fotek - mniej zdjęć, ale za to na wyższym poziomie.
5. Zlikwidować punktację za stawianie ocen - pozwoli to na wyeliminowanie zwykłych klikaczy, nabijających w ten sposób punkty i wyładowywujących w ten sposób swoje frustracje, ale zdobywających za to punkty w rankingu aktywności.
6. Systemowo usuwać konta użytkowników nieaktywnych lub zablokowanych na stałe od 6-8 m-cy oraz wyłapywać 'klony". Lepiej jak wiemy, że jest nas mniej, ale takich których coś łączy niż ciemna, nieruchawa masa...
7. Zwiększyć moderację portalu poprzez wyłapywanie nieregulaminowcyh zachowań i częściej stosować ostrzeżenia, zawieszenia, czy w ostateczności blokadę kont tzw. pajaców i agresorów.
8. Poprawić Regulamin lub opracować dodatkowo jakiś poradnik użytkownika nt. jakości, selekcji i tematyki zdjęć, poruszania się po globie, aktywności, zasadach net kultury etc.
9. Wprowadzić możliwość umieszczania relacji video (linki do YouTube, by nie zapychać globowego serwera).
10. Organizować wspólne eventy, wyprawy, slajdowiska etc.

Jeśli ktoś jest za a nawet przeciw niech się wypowie. Razem możemy więcej.


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 13:57 | 08.01.2010

aha i jeszcze jeden, ale za to najważniejszy postulat: WIĘCEJ KULTURY !!!


ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 14:01 | 08.01.2010

Ad. 3 - jak wejdzie w życie to portal umrze +++++


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 14:15 | 08.01.2010

Ziutka,masz rację!!Tylko dlatego,że jest możliwość prowadzenia pogaduszek pod zdjęciami ten bezpański portal jeszcze istnieje.Fajna była by możliwość,gdyby autor zdjęcia mógł decydować,czy pod jego fotką można prowadzić różne-często z tematem zdjęcia nic nie mające wspólnego-ploty.Więcej kultury-jak postuluje Tkos.


ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 14:30 | 08.01.2010

Jakie te pogaduszki nie są to jednak uwaga na zdjęciu jest mocno skupiona.... to raczej pozytyw.
A jeśli taka dyskusja oderwie się od fotki której dotyczy to .....klops.
Przyznajmy się (pytam tych bardziej aktywnych) czy kryterium do otwierania danej fotki nie jest właśnie ilość wpisów? (tych mniej aktywnych w sumie też dotyczy).
Ja od takich zaczynam.


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 15:12 | 08.01.2010

myślę, że pomysł opcji blokowania komentów pod zdjęciem przy wstawianiu fotki nie jest zły, ale odbiera możliwość komentów na temat zdjęcia. mi bardziej chodzi o to co irytuje jednak wiele osób poza tzw. grupą stałych komentatorów tematów wszelakich, a więc skupianie uwagi właśnie nie na zdjęciu tylko na zupełnie czymś innym. Nie sądzę, też że Glob bez tego umrze. Napewno się zmieni, ale ja uważam, że na lepsze. Ale ile z tego uda się wprowadzić to zależy od waszych opinii i Admina


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:01 | 08.01.2010

Robicie podstawowy błąd Globtroter TO NIE Galeria zdjęć, lub inaczej - Galeria to jedynie zabawa, a tu ocenia się cały portal przez pryzmat tego mało istotnego dodatku
Owszem - można apelować o kulturę... ale to sprawa ludzi, którzy się tu produkują i nawet najlepszy moderator nie da rady, bo oprócz chamskich tekstów, głupich docinków jest jeszcze wiele sposobów w jaki można sobie dokuczać w "białych rękawiczkach", a potem odwracać kota ogonem.
Apel do wszystkich - NIE RÓB DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE.
O klimat tego miejsca możemy w dużej mierze zadbać sami (a przynajmniej się starać).
Nie byłabym taka prędka do wyrzucania stąd mało aktywnych - to nie ZSMP i dużo ludzi zagląda tu wtedy, gdy czegoś potrzebuje (konkretnego). Rzadko się ich widzi, bo raczej nie produkują się w Galerii.
Co do klikaczy, czy klikania - oprócz tych, którzy mają chęć być w pierwszej dziesiątce ze względu na nagrody (a jest ich niewielu) są jeszcze osoby, którym te punkty niczego nie dają - są i...koniec.
Portal ma być - miejscem przyjaznym.... i taki generalnie jest (stąd jesteśmy tutaj, a nie na innych portalach).
Przydałoby się wprowadzić "Dekalog" czyli mały elemantarz dla nowych użytkowników - umieszczony tak, by był widoczny przed dodaniem zdjęć - ciężko (a i nie bardzo się chce) po raz setny prosić o niezalewanie Galerii dziesiątkami zdjęć, które przedstaeiają górkę lub ztoczkę z 4 stron i o 3 porach dnia, plus jeszcze w wersji sepia i czarno-białe. Pewnie, że można ominąć - ale trudno omijać całe strony.
Co do komentarzy - jeśli nie dotyczą zdjęć i stanowią formę rozmowy - umieścić to wątku na forum.
Ł


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:17 | 08.01.2010

Myślę, że jak ktoś sie nie zalogował nawet raz na portalu w ciągu ostatnich 8 miesięcy to raczej nie mozna powiedzieć że jest userem Globa. Poza tym to rozwiązanie nie z ZSMP tylko tak jest np. na Oddysei. Chyba, że adminowi chodzi o rekalmodawców, ktorzy patrzą, aha portal ma 17 tys. uytkownikow to warto sie tu reklamowac. Ale nam chyba nie sa potrzebne martwe dusze, a tym bardziej jakies rozrabiaki, prowokatorzy czy zwykli zgrywusy, tylko globtroterzy czy chocby aspiranci na nich. Zresztą, to chyba tutaj nie jest największym problemem. Generalnie uważam, że już samo usunięcie rankingu autorów oczyściłoby znacznie atmosferę...


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 18:51 | 08.01.2010

Chyba nie zrozumieliśmy się.... chodziło mi o jakieś restrykcje "bez powodu". Widzisz - sorry za posługiwanie się konkretnym loginem, ale tylko w celu zobrazowania sytuacji. Dziś swoje fotki wstawiła Ania_flower. Nie widziałam jej tu (a jestem na bieżąco od prawie 3 lat) od dawna...cieszę się, że wróciła i spoglądam jak na dawno niewidzianą znajomą. Nie wnikam w to, czy zaglądała ostatnio, czy miała przerwę. Jak by się czuła, gdyby weszła, a jej konto byłoby usunięte? - jak nieproszony gość?
Co do rozrabiaków, zgrywusów, prowokatorów to raczej więcej ich z nowymi nikami. Nadal jestem za wprowadzeniem + jako jedynej oceny.
Jeszcze jedna uwaga, która mi się nasunęła - tu czuje się życzliwość. Dziś weszłam na tu wałkowanego Travelbita, bo chciałam sobie przypomnieć, dlaczego wolę Globa i otworzyłam na chybił trafił jakiś wątek. Przeczytałam jak ktoś odpowiada pytającemu, zarzucając mu, że pytanie banalne i .... można sobie to znależć samemu w internecie. Tak to można każde pytanie załatwić, bo rzeczywiście wszystko da się znależć w necie...ale nie sądzę, by pytający miał potem jeszce odwagę o cokolwiek zapytać szanownych, wielkich podróżników. Na Globie z tym się nie spotkałam - jeśli proponuje się neta to dodaje konkretne info i nikogo nie dziwią "proste" pytania", bo co dla kogoś proste, dla innego może niekoniecznie. Dlatego proszę tu wszystkich - więcej tolerancji i życzliwości w Nowym Roku, a z czym nie dajemy sobie rady do...Admina :D


Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 19:09 | 08.01.2010

a który wątek otworzyłaś?
ps. o jakości forum świadczy też to, że jeśli ktoś 5 raz zakłada temat/pytanie, które było wałkowane na forum i bez problemu odpowiedź na nie można znaleźć używając opcji "szukaj" (na tym "przejrzystym" forum chyba takowej nie ma..) to taki wątek jest kasowany i pytający jest do owej opcji "szukaj" odsyłany postem na forum i na PM..dziwne? :)


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:23 | 08.01.2010

otworzyłam - jak piszę wyżej "na chybił - trafił", nie chodziło mi o znalezienie konkretnej informacji.
Nie każdy siedzi i śledzi 24 h/na dobę każdy "wałkowany" wątek.
Na każde pytanie można odpowiedzieć - to sobie poszukaj...
Na wszystkie zadawane pytania otrzymałam konkretną odpowiedż, wraz z sugestią, bądż opinią tych, którzy wiedzieli więcej - często nawet coś mi podpowiedzieli, mimo tego, że o to nie pytałam, a wskazówka wiązała się z zadanym pytaniem.
Oczywiście - każdy ma prawo, wybrać sobie portal, który mu odpowiada :D


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 19:18 | 08.01.2010

Yaas,nie zgodzę się.Na Globie wybierasz kraj a potem klikasz szukasz i wychodzą wszystkie wątki na temat danego kraju.Na przykład ARGENTYNA 29 wątków http://www.globtroter.pl/forum/index.phtml?id_kraj=123&submit=Szukaj&tryb=k


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 19:20 | 08.01.2010

Proponuję zakończyć dywagacje o wyższości Św.Boż.Narodzenia nad Wielkanocą.Obydwa portale mają swoje plusy dodatnie i plusy ujemne.


Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 19:22 | 08.01.2010

Ale to jest algorytm forum na poziomie średniowiecza..po pierwsze nie każdy wybiera kraj wpisując posta, po drugie znajdż w ten sposób informacje o czymś konretnym, np. dojeżdzie do lotniska w Bangkoku, czy hotelach w Buenos Aires..


Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 19:24 | 08.01.2010

Skoro zabrałeś się za porządki tu na globtroterze, to chyba wszelkie krytyczne uwagi powiny być w tym momencie wyjątkowo w cenie..


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 19:29 | 08.01.2010

Mamy bardzo krytyczne zdanie na temat zarządzania tym portalem,wiele spraw nam się tutaj nie podoba,chcemy poprawy.Nasze uwagi są krytyczne,ALE NIEMA UKRYTEJ NIENAWIŚCI,albo co najmniej NIECHĘCI,która wyłazi z Waszych komentarzy.


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:32 | 08.01.2010

zakładam wątek :D.... i wszyscy ludzie dobrej woli podają mi świeże info albo dopisując do wątku....albo bezpośrednio na moją pocztę. Nikt nigdy nie odsyłał mnie do starych artykułów, bądż podawał mi dane sprzed kilku lat :D


Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 19:31 | 08.01.2010

Uwaga o działaniu wyszukiwarki jest nienawistna?


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:35 | 08.01.2010

z wyszukiwarki każdy potrafi (zakładam) korzystać i.... korzysta. Czasami potrzebna mi opinia, bez przekopywania się przez stertę bezużytecznych dla mnie informacji.


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 19:41 | 08.01.2010

Yanas chodzi o ogólny wydzwięk Waszych dywagacji.Nie chodzi o ten szczegół,bo też nie masz racji.Po wyszukaniu wszystkich wątków dotyczących danego kraju automatycznie widzisz też tytuły tychże wątków.Dziecinnie proste wybrać interesujący mnie wątek..Do usłyszenia na Travelbicie,bo jak już pisałem też tam zaglądam.Żegnam bez odbioru.Mariusz1962


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:58 | 09.01.2010

Jeśli mowa o innych portalach, to każdy ma prawo wybrać sobei to co lubi. LAe mnie akurat "toporność" Tarvelbita nie przekonuje. Może dlatego, że nigdy nie byłem jego zarejestrowanym użytkownikiem. Strona wykonana jest w jakiejś technologii z zeszłego wieku, estetyka dziecinna, pełno jakichś banerków reklamowych na dole, które jak się okazuje są działami. To rozwiązanie sprzed kilku lat. Forum w wersji sprzed trzech lat w phpbb, które jako darmowy skrypt jest tak niestabilne że głowa boli. Na całym portalu olbrzymie problemy z foramtowaniem tekstu, co po prostu razi w odbiorze, czcionki nawet w ramach jednego artykułu np. tym o polskich globtroterach, są różnego kroju i wielkości, jakby całość przygotowywal uczniak. Fotogaleria strasznie niefunkcjonalna, de facto dominuja tam dwa nazwiska Lityńskiego (powila foty ze swoje strony) i Cukiernika ( to samo co Lityński). Brak możliwości jakiejkowiek filtracji fotek z galerii.... i tak dalej. Sorry za szczerość, ale Yamas sam wywołał temat, więc wypowiadam swoje osobiste zdanie na ten temat. Za to od Oddysei można by się trochę nauczyć dobrych estetycznych i funkcjonalnych rozwiązań (video, zaawansowane wyszukiwanie, asystent etc.) Jednak ten portal jest dla mnie za bardzo "plastikowy". Dużo w nim reklam, ofert różnej maści, błąkam się zawsze po nim bo nie jest intuicyjnie skomponowany layout. Design ma za to super. A nas Glob... przyzwoity design i layout. Możliwości filtrowania wątków w forum i fotek w Galerii. Bardzo proste dodawanie fotek, artykułów, wątków. Przejrzystość, funkcjonalność i intuicyjność. Praktycznie pierwszego dnia świetnie się tu odnalazłem, co więcej moja 12-letnia córka nie miała żadnych problemów z układem treści na portalu i jego obsługą. W oddysei się pogubiłą a travelbit jej się nie podoba z samego wyglądu... i to tyle ode mnie na temat konkurencji :)


Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 01:22 | 09.01.2010

Tkos..przecież phpBB w wersji travelbitowskiej w porównaniu do tego co jest tu to XXII wiek...minimum obiektywizmu byś zachował..Przecież tu na forum nie ma żadnych opcji (edycja/zdjęcia/cytaty itp. itd., nie mówiąc już o tym, ze tamto phpBB nie wysypało się ani razu od kiedy pamietam (3 lata..gdzie ta niestabilność?).Dyskutujmy na fakty..

I jeszcze jedno - wyraźnie cały czas pisze o FORUM, nie o PORTALU, bo travelbita od strony innej niż forum widziałem może ze 3 razy, podobnie jak globtrotera (wrzucanie fotek i emocjonowanie się ich ocenianiem mnie nie bawi)..


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 11:02 | 09.01.2010

Yanas ,sorki ale zacząłeś gdzie indziej tą rozmowę,tutaj miło być co innego :( To tylko taka drobna uwaga ,która powinna być skierowana do moderatora którego nie ma:( A sami musimy jakoś się dogadywać i jak widzisz sam przeniosłeś dyskusję w inne miejsce :((
Tkos jak przeczytałam to co napisałeś to odnoszę wrażenie że zrobiłeś przegląd w archiwum,przecvież to już było nie raz wałkowane :(
Możesz mi odpowiedzieć jak można zlikwidować ranking a pozostawić "OCENIANIE" ? RANKING jest potrzebny,nawet bardzo potrzebny,bo jak sam po sobie widzisz,nie zawsze potrafisz ocenić DEMOKRATYCZNIE a jak zauważyłam często Twoje ocenianie jest SOCJALISTYCZNE,czyli och rozumiecie musicie się podciągnąć,ale macie X punktów a w stosunku do tych BARDZO DOBRYCH autorów,to Twoje oceny wyglądają w inny sposób i ja to odbieram JESTEŚCIE DOBRZY no ale iksiński będzie się czół niedowartościowany i oczywiście X punktów :((( Powiedz w jaki sposób i gdzie wówczas szukać tych reprezentacyjnych fotek ???? O opisach już nie wspomnę. Powiem tylko że teraz nie mam fotek własnych,ale jak dotrwam to od marca coś zacznę dodawać a do tego czasu zależy jaki będę miała humor :)))
Myślę Tkos że zrozumieliście o co mi chodzi ? :)) Tamte czasy już przeszły,ale tak ja to odbieram ,WSZYSTKIM RÓWNO ????? :((((


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 12:50 | 09.01.2010

Wszystkim równo to właśnie SOCJALIZM a nie DEMOKRACJA. A swoją drogą to ocenianie nie powinno byc ani socjalistyczne, ani demokratyczne, ani nawet kapitalistyczne, tylko osobiste, indywidualne i szczere. Ranking autorów wywołuje niezdrową rywalizację która wśród globtroterów nie jest potrzebna. To moje zdanie. Swoją drogą zobacz na sój przykłąd Qmoszka... usunęłaś całą galerię a cały czas jestę gdzieś w tym rankingu z jakąś liczbą punktów za zdjęcia, których nikt nie może już zobaczyć i ocenić. To Twój kaprys i OK, ale czy to dobry przykład dla innych? Wstawiamy fotki, dostajemy jakies noty, komenty... nie jestesmy z tego zadowolenie. Usuwamy calosc iz aczynamy na nowo, moze nawet pod innym nickiem... i dalej to samo... wstawiamy foty, komuś się to niepodoba.... kasujemy i wstawiamy nowe, a jak sie obrazimy na oceniajacych to blokujemy wszystkie foty do oceny... i tak dalej.. To wg mnie jest chore. Dlatego jestem za likwidacja rankingu autorow. Ranking zdjec moze zostac, jesli to bedzie technicznie mozliwe, choc i tak wątpię czy ADMIN akurat to zmieni, bo to za dużo chyba pracy jak dla niego...:)


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 12:57 | 09.01.2010

A jeśli chodzi o kurnik, no cóż... mam nadzieję, że gdakaniem akurat na ten temat można starać się wpłynąć na Admina, by wprowadzil kolejne zmiany na lepsze. Więc może zamiast krytykować i wyśmiewywać, coś konstruktywnego kurnik dorzuci ze swej strony :)


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 13:06 | 09.01.2010

Pewnie tak !!! Kurnik zawsze jest otwarty na początek może troszkę jaj ??? Masz (ktoś tam powiedział) 8000 userów w kurniku jest garstka ,zacznij pracować nad pozostałymi , Jak znam KURNIK ,zawsze się dostosuje :)) Dalej nie wyjaśniłeś mi "blądynie" jak można zlikwidować ranking,nie likwidując oceniania ??


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:34 | 10.01.2010

Może Qmoszka wystarczy tylko usunąć zakładkę z Menu - autorzy, a zostawić tylko kategorie zdjęć? A swoją drogą skoro Admin to czyta i poparł pomysł opracowania czegoś w rodzaju poradnika dla nowych userów, to ciekaw jestem jak sie odnosi do tych 10 postulatów zmian na Globie ?


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:36 | 10.01.2010

Może Qmoszka wystarczy tylko usunąć zakładkę z Menu - autorzy, a zostawić tylko kategorie zdjęć? A swoją drogą skoro Admin to czyta i poparł pomysł opracowania czegoś w rodzaju poradnika dla nowych userów, to ciekaw jestem jak sie odnosi do tych 10 postulatów zmian na Globie ?


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:38 | 10.01.2010

sorry za powtórkę powyżej, ale coś sie zawiesiło, chyba jakieś siły nieczyste :)


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 08:05 | 10.01.2010

Tkos i co to da?No bo mi to trzeba wszystko dokładnie,tak jak blądynie ,ale chyba wiesz o tym że qmoszka jest nieqmata:)))) No i jak już wyjaśnisz mi to ,dostaniesz moją kontrę .Bo takiego pomysła to jeszcze tutaj nie było,ale może wówczas rozwinie się moda na podpisane foty typu JEDYNA ?????? ale to tylko jeden z moich pomyślunków :))) A swoją drogą zastanawiam się jeszcze nad czymś ,ale to mój pomysł i raczej go nie przestawię ot tak :))) No to WODZU TKOS DO DZIEŁA :))) W razie akceptacji (mojej) wiesz gdzie są pieczątki P.PREZES to sobie zatwierdź :))
Oj udał nam się rzecznik,ma sposoby na naszego wielebnego ADMINA :)))
Dzisiaj z tej radości seria kwiatków :)))))))) !!!


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 11:43 | 10.01.2010

Dzięki Qmoszko za zaufanie, ale przyadałoby sie jakieś liczniejsze poparcie i wsparcie merytoryczne, kolejne propozycje, uwagi, wskazówki dla nowych userów etc. Jak to mówili przodkowie: Kupą mości Panowie! A nas jest tu niezła kupa :)


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 17:26 | 15.01.2010

I chyba kupa z tego będzie :(


ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 19:47 | 19.01.2010

Nie było mnie kilka dni i szukam teraz tych kwiatków i szukam.... i s z u k a m .....


kudik dołączył
20.07.2009

kudik 10:11 | 20.01.2010

Na pewno wartym rozważenia jest pomysl ograniczenia ilosci zdjęc na rzecz ich jakosci. Jeżeli byłby mocniejszy limit to kazdy przed wstawieniem zrobilby ich jakakolwiek selekcję i faktycznie nie katowal nas 15 zdjęciami jednego drzewa z kazdego kąta albo zdjęciami, których poziom jest żaden.

Przy czym nie zawsze chodzi tu o poziom artystyczny - nie każdy musi byc fotografem i czasami zdjęcie mimo wyraxnych problemów technicznych pokazuje jakies super miejsce lub ciekawostkę - ostatnio pojawilo się swietne zdjęcie chyba gdzieś z wód ciepłych przedstawiające ciężarówkę na mini promie.

Natomiast niektóre zdjęcia, ba niektórzy autorzy namiętnie wrzucają fotki, które zazwyczaj kasuje się już po ich zrobieniu uważając, żeby przypadkiem nie zauważyl ich nikt inny. Szanowny Adminie, kiedys w końcu skonczy sie miejsce na serwezre gdzie bedą miliony fotek, z których 3/4 miernej jakości. Druga rzecz, że przebrnięcie przez stosy fotek byle jakich skitkuje tym, ze ciężko odnaleźć te wartosciowe...


emski dołączył
13.12.2003

emski 15:35 | 20.01.2010

kolejny apel do sciany betonu admina on szykuje jakis dekalog bzdurny gdzie resztai tak olewa totalnie a juz swierzyzna dokladnie jak tylko "odkryje" globa to ciagnie ten papier toaletowy az sie wysra totalnie i przy probie zwrocenia jakiejkowiek uwagi podnosi wrzask i jest w czolowce uzdrowicieli globa tak pokazuje historia zupelnie niedawna i stara Admin beton chce jak najwiecej koksu bo to ladnie na marketing wplywa a ludzi tutaj ma dokladnie a dupie :-))


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 15:46 | 20.01.2010

Emski uważaj bo na chińczyka zostaniesz przemalowany !! :):) Żółta kartka no i co wówczas ? :):) Admin i tak wie lepiej !! A ja mam nadzieje że w końcu zrobi nam niespodziankę i przychyli się do naszych próśb :)))) No żeby choć jeden jedyny raz coś zrobił po naszej myśli !! :)))


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 16:15 | 20.01.2010

Panie Emski,łatwo innych krytykować,oni przynajmniej jakieś osiągnięcia mają,wystawiają jakieś fotki.A Pan co???Jakiś przedwojenny skan Mleczki(CO Z PRAWAMI AUTORSKIMI??)Proszę wykazać się jakimiś osiągnięciami aby zabierać głos w sprawie galerii.


emski dołączył
13.12.2003

emski 16:39 | 20.01.2010

moje scany z Rainbow Bridge sprzd 12 lat prawie historyczne nie przypadly do gustu moje zdjecia z Bosque tez spotkaly sie z komentarzami ze nie dla mnie tu miejsce ale w zartyszczonych galeriach tez jestem innego zdania no wiec zostaje mi Mleczko wiecznie zywy :-)) a pozty tradycyjnie z wiosna robie wieosenne porzadki zeby wiecej miejsc an koks zostalo :-) a prawa autorskie zachowane calkowicie bo Mleczki sygnatura istnieje tam a osiagniecia ? zostawiam innym a opinie mozna zawsze miec najgorzej ze tu najwiecej opini tych koksownikow dominuje co po tygodniu zrzucania koksu sa obrazeni jak im sie zwroci uwage jakakolwiek


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 17:32 | 20.01.2010

Emski !!A moze oddamy wszystkie nasze fotki jakie tutaj były ?? :))) Ciekawe ilu by to wytrzymało ?? :)) A tak po prawdzie jest nas tutaj 3 takich co to posprzątała :)) Co dzień 30 i przez dziurę ze 20 :))) Ruch jak cholera :))))))


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:17 | 24.01.2010

Jak na razie to wygląda na to, że to TY emski sam się obraziłeś jak małe dziecko, i to podobno nie pierwszy raz, za to że ktoś miał czelność zauważyć że także TY ... WIELKI NAUCZYCIEL... robi (lub robił) także słabsze fotki i je pokazuje w necie... więc uśmiechnij się ...a nie wal na około cepem jak popadnie ... bo to nudne.... stać Cię chyba na coś więcej niż tylko lamentowanie..... sam pisałeś że teraz to cię tylko stać na śmianie się z tego wszystkiego... ale jakoś tego po tobie nie widać :( ...... A tak z innej beczki... mam nadzieję, że Admin z tego wątku tez coś wyczyta i parę zmian wprowadzi, bo widać że ma ostatnio więcej ochoty do czytania tych wszystkich głupot które tutaj są wypisywane :)


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 09:42 | 25.01.2010

Skoro uważasz to wszystko za głupoty to po co w tym uczestniczysz ? A co do Emskiego to różnie między nami bywało ale myślę że jego wiedza na temat fotografiki oraz zdjęcia są jednymi z najlepszych na tym portalu więc spuść trochę z tonu.


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 09:42 | 25.01.2010

Skoro uważasz to wszystko za głupoty to po co w tym uczestniczysz ? A co do Emskiego to różnie między nami bywało ale myślę że jego wiedza na temat fotografiki oraz zdjęcia są jednymi z najlepszych na tym portalu więc spuść trochę z tonu.


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 10:21 | 25.01.2010

Niko ,co y jeszcze nie doszedłeś do siebie po balandze ? :))) Czkaweczka fajna sprawa ! :))) Nie rozumie czego tak zachwalasz teksańca ? :(( Ale widziałam że jakieś CIACHA dodał to lepiej się nie będę wypowiadać :)))))))


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 10:37 | 25.01.2010

Jakoś mi się tak czkneło sorry :) Wiesz że różnie z teksańcem było ale co do jego umiejętności to szacunek :)


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 10:47 | 25.01.2010

Z TOBĄ też !!! :))) A jemu i tak udowodnię że słuchawki są .... :))))) Tylko jeszcze troszkę praktyki nabiorę :))))


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 11:23 | 25.01.2010

nie chodziło mi że z nim ale że między mną a nim :)


emski dołączył
13.12.2003

emski 17:24 | 25.01.2010

ale ja nie mam nic przeciw sluchawkom one sa swietne ...do sluchania muzyki :-))) Sony Forever !!!


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:50 | 25.01.2010

Niko, chyba na rozjemcę to Ty się jakoś mało nadajesz z tego co wiem. Wielokrotnie na tym portalu śpiewałem peany na jego cześć i jego fotek, a że raz mi się zdarzyło zaśpiewać trochę na inną nutę i sie obraził, to wiedziałem że to nie pierwszy i nie ostatni raz w jego przypadku. Mam nadzieję, że wróci do dawnej formy.


viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 21:18 | 25.01.2010

Z emskim piliśmy ostatnio miesiąc temu i wiem, że jest cały czas w formie. Nie musi do niczego wracać :)


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 21:33 | 25.01.2010

vajero, miesiąc temu emski miał na globie kilkanascie fajnych fotek ptaszków, a teraz co ? obraził się nie tylko na mnie, bo cóż ja mała rybka... obraził się na wszystkich na globie i zwinął galerię... ale to przeciez nie pierwszy raz... i jak feniks z popiołów powraca i nawet jakiś taki grzeczniejszy, zaczepek unika, osobistych wycieczek etc. To chyba nie jego forma? Czyżby wziął sobie do serca DEKALOG z którego tak drwił? Znasz go lepiej... Zresztą nieważne... Ważne by ten Glob łączył, a nie dzielił. Po naszych drobnych nieporozumieniach zaproponowałem mu flaszkę do obalenia z mikem30 i mario-milem, ale mnie olał i może lepiej jak tak będzie, skoro jest taki wrażliwy na swoim punkcie, choć innym zarzuca to samo :)


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 22:08 | 25.01.2010

Strasznie dużo widzisz u innych złych cech i dużo szumu robisz wokół własnej osoby wydaje mi się że jesteś egocentrykiem a to niezbyt przyjemna cecha :(


ewe1977 dołączył
07.11.2007

ewe1977 22:18 | 25.01.2010

Drogi tkosie, widac jak podlizujesz sie emskiemu, ale mu nie dorównasz. Od czasu tajemniczego znikniecia AndrzejaB, wszyscy widzimy jak Admin cie lansuje na nieoficjalnego prezesa naszej spolecznosci jako przzeciwwage dla pyskatej Qumoszki i nieokrzesanego emskiego. Ale ty niestety nie masz ich charyzmy! I nikt cie nie traktuje powaznie. Jestes tylko spadochroniarzem, wyladowales tu i od razu chcesz wprowadzac swoje porzadki. Intencje moze masz dobre, ale brakuje ci pokory. Poczekaj pare miesiecy, moze rok, okrzepnij i moze cos z ciebie bedzie :)


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:18 | 25.01.2010

Ja tam nie jestem taki wybredny,flaszkę chętnie wypiję i z egocentrykiem i z introwertykiem.Byle by nie z cholerykiem.


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 19:29 | 26.01.2010

Dziękuję za wszystkie dobre rady "starych" globowiczów, którzy chyba kiedyś przechodzili to samo co ja i dlatego teraz tak chętnie mnie uświadamiają. No cóż Niko pewnie nie jest egocentrykiem, skoro tak dba o mnie na tym Globie, przestrzega i uświadamia, znaczy się zależy mu :) A ewe1977 ma co prawda charyzmy co nie miara i na prezesa może kandydować jak nic, a i konsekwencji w swoim dziwacznym działaniu nie można jej odmówić. Mario-mil może nauczy mnie pić z każdym, qmoszka pyskować, a emski fotografować ptaki i jajcarstwa. Marianna_p dosadnego wyrażania swoich opinii, beakal fotomontażu, bardo skromności.......Jakże wiele można się tu nauczyć. Za to dziękuję jeszcze raz, gdyż 29 stycznia obchodzę jubileusz 2 mcy na Globie (w tym przerwa świateczna i ferie), to tak niedługo, ale tak wiele tu doświadczyłem. Mam nadzieję, że spotkamy się gdzieś na szlaku...


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 19:41 | 26.01.2010

Widzisz jak ładnie i gładko przypiąłeś wszystkim łatkę AVE tkos


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 20:55 | 26.01.2010

Tkos a gdzież to ja tak strasznie pyskowałam ? :)) No cóż ,sądzę ciebie według siebie ???


dołączył

usunięty/nieznany 21:10 | 26.01.2010

Marianna Cie nauczyła dosadnego wyrażania się ..... no Marianka .... z tej strony to ja Cię nie znałem :):):)


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 09:10 | 27.01.2010

Niko,naprawdę trzeba dużo złej woli aby tak zinterpretować wypowiedz Tkosa.Ja oceniam to jako pobieżna charakterystyka z przymrużeniem oka a nie przypinanie łatki.Widzę że wspólny wróg łączy :nieprzyjaciel mojego nieprzyjaciela jest moim przyjacielem.


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 10:14 | 27.01.2010

Dlaczego mnie krytykujesz mario-mil ? Czy nie wolno mi mieć swojego zdania ? Jedyne słuszne myślenie musi być zgodne z twoim ?


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 11:29 | 27.01.2010

mario czyżbyś był jedynym na tym globie co umie czytać?


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 15:29 | 27.01.2010

Dlaczego Ciebie Niko krytykuję-ponieważ się z Tobą nie zgadzam,dlatego!!Czy możesz mieć swoje zdanie??ależ oczywiście,nikt tego Tobie nie zabroni!!!Czy moje myślenie jest jedynie słuszne??Oczywiście że nie Nikusiu nasz koichany,nikt nie jest nieomylny.Ja tylko w przeciwieństwie do Ciebie widzę wszystko bardziej pozytywnie i nie szukam wszędzie zaczepki.Chyba będę musiał Emskiego poprosić,aby Ciebie znowu przywołał do porządku bo zaczynasz mącić-ha ha to był żart:-) Trchę Ciebie nie jestem w stanie zrozumieć,bo byłeś przeciwnikiem TWA,więc Tkos powinien być Twoim naturalnym aliantem(sprzymierzeńcem).


Niko dołączył
04.05.2009

Niko 16:10 | 27.01.2010

I tu się mylisz że wrogowie moich wrogów są moimi przyjaciółmi, mówie poprostu co myślę i ja też nie mówie że jestem nieomylny i pewnie nieraz chrzanie trzy po trzy ale to chyba poprostu człowiek sie starzeje i juz nie może tyle wypić :)


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 16:33 | 27.01.2010

Nikuś,to może zdradzisz kogo na globie tolerujesz,do kogo czujesz (platoniczną) sympatię,bo jakoś nie zauważyłem,abyś miał jakieś "wesołe" posty,zawsze coś się Tobie nie podoba.Mogę się mylić,ale mam takie odczucie jakbyś był z życia niezadowolony.Jęśli zaś chodzi o picie to o tej porze jeszcze za wcześnie.Ale jak Tkos wcześniej zauważył chętnie mogę się przy następnym Spotkaniu Globtroterów z Tobą napić-byle by na wesoło!!!Może zamiast biadolić zaczął byś organizować spotkanie????????


dołączył

usunięty/nieznany 17:49 | 27.01.2010

Mario - wracaj z wojaży i organizuj meeting, może spotkanie rozładuje napięcia :) .... wczesna wiosna we Wrocku - może być przyjemnie :)


mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 20:20 | 27.01.2010

Mike,na razie jeszcze cztery dni mrozów,potem trzy tygodnie ciepełka a po powrocie będę miał wystarczająco energii na organizację Spotkania...


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 20:50 | 30.01.2010

Słuchajcie, o spotkaniu jest inny wątek :( .......Może jednak ktoś jeszcze doda jakieś wskazówki dla O.Glob Admina aby poprawił funkcjonalność portalu, by się nasze propozycje nie rozeszły po kościach jak ból w krzyżu :(
Jestem optymistą, bo skoro akcja z Dekalogiem się powiodła to czemu nie iść dalej i próbować naciskać by wprowadził sugerowane zmiany ?


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 22:10 | 30.01.2010

Tkos ,to na co czekasz ?? :)) No z dekalogiem się udało(tylko że nie działa) to i może z czymś innym się uda ? :)) A ja sądzę że powinieneś zajść do archiwum i tam jest wszystko ,bardzo sprawnie powinno to pójść ,jesteś bardzo obrotny ! :)) Ja to doceniam :))))


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:34 | 30.01.2010

To chyba rada dla Admina, a nie dla mnie ... a jeśli chodzi o Dekalog, myślę że dobrze ze jest, nawet mimo że jak twierdzisz nie działa :( Ale czyż ten prawdziwy dekalog działa ? W każdym bądź nie u każdego i nie w całości, ale dobrze że jest i można się do niego odnieść :)


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 22:41 | 30.01.2010

Tkos wszystko można :))) Tak samo jak do rolki .... :))) Oczywiście kolorowego:))))) Jeżeli ja nie będę pilnowała się swoich zasad to ..:((( A jeżeli inni robią tylko polowania i udają głuchych i ślepych :(((( Przykre ale prawdziwe :(( PRECZ Z OCENAMI !!!!! TYLKO + :)))))))


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:02 | 31.01.2010

o plusy też się ktoś moze obrazić, jak mu nie dasz plusa to usunie fotki lub zwinie całą galeryję... to już lepiej w ogóle znieść ocenianie na dobre !!!


dołączył

usunięty/nieznany 06:43 | 31.01.2010

Dzizes, czytam I czytam I tak sobie mysle ze tak naprwde to mnie nic nie omija... pewnie zanim wroce do rzeczywistosci to tu nadal beda postulaty do admina wisiec na scianie...

emski zwinal galerie? zadna nowosc... dopoki pbase nie zwinie to wszystko z nim ok, jakby tamto zwinal to bym sie zaczela martwic...

co mnie martwi to to ze niektorzy starzy dzialacze sie nie udzielaja I ze nowi oceniaja wszystko z gory... hmmm... ale to tez chyba zadna nowosc...

no coz, podejrzewam ze do czerwca duzo sie nie zmieni wiec jakby co to mnie duzo nie ominie, no moze za wyjatkiem paru pyskowek...

proponuje zaczac patrzec na wszystko jak milus - pozytywniej ;) bo I po co nam tutaj jakas negatywnosc??? spotkanie jak najbardziej ale pewnie ze mna to dopiero kolo wakacji... a poki co ludziska musicie sie zaczac wiecej usmiechac :D

wyslam wszystkim duzo afrykanskiego slonka I jeszcze wiecej usmiechow...
cmok


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 12:58 | 31.01.2010

Jakże nam tego słonka tutaj brakuje :(


dołączył

usunięty/nieznany 18:24 | 31.01.2010

Pualinqo - zwiedzaj Afrykę spokojnie - tu nic tak na prawdę się nie zmienia od lat - ja tam na faceb. sledze - powodzenia
Mike


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 18:00 | 13.02.2010

a tak apropos forum, to Sz. OGlobAdminie czy naprawdę nie da się wprowadzić filtru wyszukiwania by znaleźć konkretne posty z danym słowem?


kszyszek dołączył
05.02.2010

kszyszek 19:06 | 14.02.2010

Popieram tkos w pelni. Mnie osobiscie najbardziej irytuja osoby wystawiajace slabe oceny za dobre fotki. Dobra ostrosc i kolory (jak na limitowane 100Kb zdjecie), kadr jak nalezy, naswietlenie, ciekawy i niespotykany przedmiot fotografii a mimo wszystko jakis frustrat przyjdzie i postawi 3 mimo ze sam robi zdjecia o jakosci nie licujacej z godnoscia ludzka!


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:24 | 14.02.2010

niestety - jeśli już nie ma funcji oceniani jedynie +, może warto by było rozważyć opcję wprowadzenia czarnej listy, wiem, że to krok radykalny, ale w chwili obecnej nie ma żadnej rady i obrony przed takimi "estetami z bożej łaski", którym zawiść i zazdrość zalewają tak oczy, że chyba nawet nie patrzą na oceniane zdjęcie. Z przykrością stwierdzam, że celują w tym kobiety - faceci zdecydowanie rzadziej. Pozdrawiam :D


filnec dołączył
11.01.2010

filnec 19:27 | 14.02.2010

Zgadzam się z przedmówcami; akty nieuzasadnionej krytyki nieważne jakie miałyby mieć podłoże to są pewnym powodem do niezadowolenia. Są jakieś mierniki jakości, niepodważalne i obiektywne (gdyby tylko o cudzy subiektywizm się rozbijało) których nikt by nie podważał. Niech tylko takie zostaną poddane pod głos ... parę kroków dalej mógłby powstać jakiś racjonalny system. Ogólnie nie narzekam :)


bardo dołączył
20.09.2008

bardo 19:14 | 14.02.2010

wiecie co coraz mniej mi sie tu podoba, albo znieśc ocenienie, albo dawać dwie oceny za pomysł i za jakość, juz to proponowałam, ale chyba nic się nie zmieni, ja psuję, nie chce tracić czasu przy wrzucaniu zdjęć, które po kolei jak lecą sa przez pare osob oceniane nisko bez podania powodu czy uwag, o co od poczatku proszę,
Będę zaglądac żeby obejrzeć zdjęcia innych, poszukac zachety do dalszych podróży, a tym bardziej cierpliwym dziękuje, za wesołe chwile przy wymianie opini lub żartów, często właśnie pod moimi zdjęciami.
Do zobaczenia gdzies na trasie. Bardo - Baśka, po prostu.


Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:46 | 14.02.2010

ja zaś życzyłabym sobie, by oceniane były zdjęcia, a nie osoby, które zdjęcia zrobiły.


Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 20:12 | 14.02.2010

A może trzeba po prostu skończyć całkiem z ocenianiem i sami to powinniśmy zrobić,skoro admin nie reaguje ?? Bardo żadne 2 oceny,tylko i wyłącznie + ,bo znowu będzie dyskusja kto miał pomysł lepszy :(( A ja non stop mówię jak ktoś nie chce mieć słabej oceny,blokuj ocenianie :))) Przecież zawsze jest czas na sprawdzenie co się dodało,zawsze można wycofać fotkę całkowicie lub dodać z blokadą :))


GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:15 | 14.02.2010

Witam

1) System oceniania jest elementem serwisu ktory funkcjonowal od poczatku serwisu. Nie oznacza to ze jest to jedyne i sluszne rozwiazanie. Niemniej jego zmiana, jesli zdecydowalibysmy sie go zmienic nie odbedzie sie z dnia na dzien, tym bardziej ze na te chwile nie ma jeszcze odpowiedniego rozwiazania. A to jest najistotniejsze. Nie prowadzimy takiej polityki dodawania funkcjonalnosci, aby kopiowac 1:1 rozwiazanie z innych serwisow. Dodatkowo system oceniania jest "wrosniety" w bardzo wiele innych elementow serwisu. Taka zmiana to dla nas "Rewolucja" ktora musi byc przemyslana i dobrze opracowana jesli mialaby sie udac.

2) Wyszukiwanie po forum i calosci serwisu.
Jest to jeden z naszych priorytetow.

pozdrawiam

GlobAdmin


emski dołączył
13.12.2003

emski 23:08 | 14.02.2010

jeszcze jakby do priorytetow O Admin dorzucil poprawe jakosci / kompresji ?/ prezentowanych zdjec zeby to mydlo zniknelo w koncu :-))Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl