Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:MYANMAR

Liczba wyszukanych artykułów: 23

Globtroter.pl Urlop i wakacje kojarzą się zwykle z piaszczystymi plażami, lazurowymi wodami, palmami, słońcem, drinkami i ekskluzywnymi hotelami SPA. Jednak coraz więcej jest miłośników podróży, którzy urlopowy czas pragną spędzić w inny, bardziej zaangażowany sposób – chcą nie tylko odpoczywać na plaży, ale zwiedzać i poznawać kultury, stając się jednocześnie ich aktywnym uczestnikiem. Czy to możliwe z biurem podróży?

MYANMAR / Mandalay / Mandalay / Mała mniszka z Myanmar
liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 1245

linkalinka Podróż do Myanmaru (Birmy – nazwa nadana przez Anglików) była moim marzeniem od wielu lat, głównie z powodu zdjęcia rybaków na Jeziorze Inn Lake, facetów barwnie ubranych, z finezją wiosłujących nogą.

MYANMAR / Okolice Pyain / Sri Ksetra / Pagoda Bawbawgyi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1721

emerytkawpodrozy Sri Ksetra to jedno trzech państw-miast starożytnego królestwa Pyu. Królestwa, które istniało w dorzeczu rzeki Irawadi. Tam, gdzie dzisiaj leży Mjanma.

KAMBODżA / Angkor / Angkor / Banany i cytrusy
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 2856

artuś Polecamy książkę Artura Maleka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji". Jak pisze sam autor, a jednocześnie jeden z Globtroterów, jest pozytywna i radosna, bo takie powinno być podróżowanie :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

GlobAdmin Top 5 państw z wizą, które koniecznie musisz odwiedzić w 2015 roku! Wyrób wizę, zapnij pasy i rozsądź się wygodnie, bo oto prezentujemy Ci 5 państw z wizą, które koniecznie musisz zobaczyć w roku 2015!

GlobAdmin Jak pisze Michał Zygmunt "Myanmar odwiedzić należy jak najszybciej, póki nie zacznie wyglądać, jak każde państwo skolonizowane przez masową turystykę" ... Wrażenia i przemyślenia Michała z podróży po Birmie znajdziecie w najnowszym Magazynie!

MYANMAR / Mandalay / Mandalay / Mandalay 1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1657

artuś Pplecamy pierwszy z wpisów o Birmie na blogu: bananyicytrusy.blogspot.com

MYANMAR / Yangon / Yangon / Shwedagon Paya wejście wschodnie 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2786

jedrzej Kiedy w połowie XVIII wieku Alaungpaya - władca III Imperium Birmańskiego, zdobył małą wioskę Dagon ze znajdującą się w niej świętą stupą i zmienił nazwę wioski na Yangon co oznacza "Koniec Walki" nie przypuszczał, że już wkrótce stanie się ona stolicą imperialnej Birmy. Anglicy zmienili nazwę na Rangun. Do starej nazwy Yangon junta powróciła w 1989 roku. W 2005 roku Yangon przestał być stolicą Myanmaru, ale pozostał w dalszym ciągu największym i najbardziej znanym miastem Birmy.

2014-08-30

jedrzej Birma - Bago

MYANMAR / Bago / Bago / Shwe Aung Ywe Paya 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2695

jedrzej Miłośnikom Birmy polecamy relację z dawnej stolicy królestwa Monów, zdobytej i zniszczonej przez birmańskiego króla Alaunpaya w XVIII wieku.

MYANMAR / okolice Bago / Kyaiktiyo / Złota Skała 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3036

jedrzej Czy słyszeliście o pagodzie, w której przechowywany jest włos Buddy? Poznajcie święte miejsce buddyzmu- Kyaiktiyo.

MYANMAR / środkowa Birma / Irawadi / Shwezigon Paya
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1505

jedrzej Pagan (Bagan) jest jedynym miejscem na ziemi, gdzie na niewielkim obszarze w okresie trzystu lat wybudowano kilkanaście tysięcy stup i świątyń. Do naszych czasów zachowało się około dwóch tysięcy. Porozrzucane między zaroślami przyciągają tysiące turystów z całego świata. Wrażenie jest niesamowite szczególnie o wschodzie i zachodzie słońca.

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3019

jedrzej Przed Wami wymarzona Birma? W takim razie koniecznie przeczytajcie relację Jedrzeja z wyprawy w te okolice :-)

MYANMAR / stan Shan / okolice jeziora Inle / trekking - wiejska chata
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2941

jedrzej Relacja z naszego pobytu nad jeziorem Inle.

MYANMAR / okolice Mandalay / Amarapura / posiłek mnichów
liczba komentarzy: 23

liczba odsłon: 17037

jedrzej Jeśli marzycie o Birmie, ale obawiacie się wysokich kosztów, to koniecznie przeczytajcie cenne porady praktyczne z podróży na przełomie grudnia/stycznia. Przekonacie się, że można spełnić marzenia nawet z małym budżetem :-)

inf.praktczne, zdjęcia

MYANMAR / MYANMAR / MANDALAY / sPRAWDZONE NAMIARY NA PRZEWODNIKA
liczba komentarzy: 9

liczba odsłon: 2279

mario-mil Birmę można zwiedzać z biurem podróży,na własną rękę poruszając się lokalnymi środkami lokomocji albo można wynająć przewodnika-kierowcę z własnym busikiem. W takim przypadku niezastąpiony jest Andy. Cudowne wschody i zachody słońca w Bagan,niezwykli rybacy na Inle Lake,wspaniałe widoki na trekingu w Kalaw,głęboki aromat lokalnej whyski Golden Royal po której nie ma się kaca.

inf.praktczne, zdjęcia

MYANMAR / - / Bagan / pagoda w bagan
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2683

znowedrujemy Relacja z naszego pobytu w Bagan wraz z mnóstwem informacji praktycznych dla wybierających się do tego wciąż nieodkrytego kraju.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

TAJLANDIA / - / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 13207

anszu Artykuł mówi o phajaan, tzw. oddzielaniu duszy od ciała słoni, które później wykorzystywane są w turystyce w Azji.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Chiang Mai / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 9264

anszu Artykuł opowiada o krwawej tresurze słoni w Azji, które wykorzystywane są w turystyce.

inf.praktczne, zdjęcia

MYANMAR / Mandalay / Bagan / Shwezigon Paya - wzór dla innych świątyń
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1421

Beata & Tomek Globetrotting Przyjazd do nowego miejsca w śodku nocy nigdy nie jest fajny. Z jednej strony jest się na wpół zaspanym a z drugiej dezorientacja jaką się czuje w takiej chwili może trwać przez chwilę. Jest to również czas kiedy zmysł logicznego myślenia jest jeszcze w ‘nibylandii’ i nie powrócił do ciebie zupełnie i jesteś w stanie zgodzić się na pokój, transport lub jakąkolwiek inną usługę i cenę, na którą normalnie nigdy byś się nie skusił. W dodze z Hsi-Paw do Baganu nie mieliśmy jednak wyjścia jak tylko wsiąść a autobus nocny (nie spalny, 15,000Kyat/18$) by obudzić się w Baganie o 4 nad ranem. Wygonili nas dość szybko z autobusus i już riksiarze rowerowi czekali na potencjalnych klientów. Powiedzieliśmy im nazwę hotelu, do którego chcieliśmy jechać ale oni zaproponowali, że znają lepszy więc założyliśmy, że pracują dla tego gościńca i że przejażdżka w związku z tym będzie za damo. Nawet nam nie przyszło na myśl by zapytać....

inf.praktczne, zdjęcia, linki

MYANMAR / Yangon / Rzeka Yangon / Dwie łodzie
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2487

gastropoda Myanmar, choć naszpikowany zabytkami nie jest zbyt popularnym krajem turystycznym. Spora część kraju jest niedostępna dla turysty zagranicznego. Jest kilka miejsc, które prawie wszyscy odwiedzają, są to: Yangon, Bago, Mandalay i okoliczne byłe stolice, jezioro Inle i obszar świątyń Bagan. Deltę Irawadi, choć jest blisko Yangon nie odwiedza prawie nikt.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

MYANMAR / brak / Yangon (Rangun) / Birmanczycy w tradycyjnych 'spodniach' longi w Shwedagon Paya
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5749

arica Opis szybkiej wycieczki do Birmy, którą odbyliśmy na początku listopada 2008 roku. Trasa jaką przebyliśmy: Yangon - Bago - Tangoo - Inle Lake - Pindaya - Mandalay - Góra Popa - Tangoo - Yangon.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2638, Łączna liczba odwiedzin: 12145001X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl