Forum dyskusyjne

ROZSĄDNIE TANI PRZELOT NA KUBĘ

kategoria podróże po świecie

kraj Kuba

Andy777 dołączył
05.10.2012

Andy777 21:29 | 16.10.2012

Witam...
Od 14 do 25 lutego 2013 roku musimy być na Kubie. 3 osoby. Poszukuje informacji gdzie kupić najtańsze bilety do Hawany z Warszawy lub innego europejskiego miasta. Ceny jakie sprawdziłem oscylują w granicach 3 - 3,5 tys zł w obie strony. Ale może ktoś zna i podzieli się informacją w jaki sposób kupić bilety na taki przelot taniej. Będę wdzięczny za wszelakie wskazówki.

m3fi86 dołączył
08.06.2012

m3fi86 13:04 | 17.10.2012

Ja osobiście najpierw szukam na esky.pl lub expedia.com póżniej patrze na stronie przewoźnika który tam lata bo czasami mają mniejsze opłaty za wystawienie biletu. Weź pod uwagę, że lecisz praktycznie w środku tamtejszego sezonu więc ceny niestety takie będą. Proponuje mieć gotową kasę na bilety i sprawdzać systematycznie co kilka dni. Z tego co teraz widzę to Aerofłot ma najlepszą cenę. Ja z reguły kupuje bilety na ok 3 miesice przed lotem. Nie radzą za to kupować dwóch rozdzielnych biletów bo jak pierwszy samolot się opóźni to zostajesz z niczym, chyba, że zrobicie sobie dzień przerwy między lotami

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 14:00 | 17.10.2012

możesz próbować z lotami czarterowymi, w tej chwili bilet do Verdadero ok. 2000, do Hawany dojedziesz autobusem, niestety trzeba dopasowywać swoje terminy do nich, więc sztywna data 14-25 tego nie ułatwi.

Andy777 dołączył
05.10.2012

Andy777 20:24 | 17.10.2012

Aeroflot sprawdziłem jest najtańszy, ale nadal drogi. Myślałem też o lotach czarterowych ale tak jak piszesz wtedy trzeba dopasować terminy do ich lotów, a my mamy grac tam koncerty w dniach od 15 do 24 lutego.
Fakt iż to środek sezonu na pewno sprawy nie ułatwia.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:16 | 17.10.2012

To, że jest to środek sezonu to dla Was lepiej (jeśli chodzi o czartery, jest ich więcej). Warto zostać kilka dni dłużej - zwykle bilety są na wyjazd dwutygodniowy, lub 7-dniowy. Po prostu monitorujcie...
Lecę za kilka dni - Aerofłotem, bo zależało mi na tym, by być tam 2-go listopada, ale zwróćcie uwagę na Thomas Cook Airlines, w tej chwili kupiłabym bilet za mniej niż 2 tys., wiec nawet kilka noclegów więcej nie zrobiłoby ceny 3200 :) - ryzykować jednak nie mogłam.

pomidores dołączył
20.09.2012

pomidores 10:42 | 31.10.2012

na Kubie niestety nie byłam, ale sprawdziłam na whynotfly.pl i wychodzi na to, że leci się z Pl z jedną lub dwoma przesiadkami. Najtaniej wychodzi chyba LOT (poza promocjami, bo tych trzeba szukać), a najszybciej IBERIA. Ogólnie polecami ci śledzić promocje.

Pawel_DziennikiWypraw dołączył
21.08.2012

Pawel_DziennikiWypraw 15:33 | 31.10.2012

Można do Miami (ok. 2300 zł) i dalej czarter. Czartery z Miami są w zasadzie codziennie - może wyjdzie taniej? www.abc-charters.com/pages/flights.asp 

--
www.DziennikiWypraw.pl  - podróże, wyprawy, zdjęcia i filmy z najdalszych zakątków świata.

m3fi86 dołączył
08.06.2012

m3fi86 16:23 | 31.10.2012

Tylko, że podróżując przez USA trzeba mieć wizę więc koszty od razu wzrastają

Pawel_DziennikiWypraw dołączył
21.08.2012

Pawel_DziennikiWypraw 17:26 | 31.10.2012

Tak, wzrastają jeśli ktoś wizy nie ma. Ale nawet jeśli nie ma (nie wiem czy tak jest w tym przypadku) to jeśli ktoś podróżuje częściej, to wydatek się opłaca. Przez USA są dużo tańsze loty do Ameryki Południowej i Środkowej (nawet o kilkadziesiąt procent). Wiza się szybko zwraca. W każdym razie, jest taka dodatkowa opcja.

--
www.DziennikiWypraw.pl  - podróże, wyprawy, zdjęcia i filmy z najdalszych zakątków świata.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl